Kvikke numre:
Drejer det sig om dagens avis eller fyens.dk, så kontakt kundeservice på 6315 1515 eller selvbetjening.laeserbonus.dk


Nyhedsredaktøren på Fyens Stiftstidende:
6545 5121 / redaktion@fyens.dk
Vagthavende på webredaktionen:
6545 5110 / webred@fyens.dk

Fyens Stiftstidende
Banegårdspladsen
5100 Odense C
Tlf.: omstilling: 6611 1111.

Annoncering
Tlf.: 6545 5340
E-mail: annoncer@fynskemedier.dk

Redaktionen
Tlf.: 6611 1111

Nyhedsredaktør: 6545 5121
Fax: 6545 5288
E-mail: redaktion@fyens.dk

Debatredaktionen
Postbox 236
5100 Odense C
Fax: 6545 5179
E-mail: debat@fyens.dk

Business-Fyn
Tlf.: 6545 5135
Fax: 6545 5296
E-mail: erhverv@fyens.dk

Webredaktionen
Tlf.: 6545 5110
E-mail: webred@fyens.dk

Bagsiden
Tlf.: 6545 5125
E-mail: Bagsiden@fyens.dk

Sportsredaktionen
Tlf.: 6545 5214
E-mail: sporten@fyens.dk

Kultur - set fra Fyn
Tlf.: 6545 5165
E-mail: kultur@fyens.dk
NU-kalender: 6545 5166
Mandag-fredag: 9.00-11.00

Weekendredaktionen
BASE, Fynske Medier
Postbox 236,
5100 Odense C
base@fyens.dk

SIESTA, Fynske Medier
Postbox 236
5100 Odense C
siesta@fyens.dk

Navneredaktionen
Tlf.: 6545 5169, man.-fre. kl. 9.15-12.15
E-mail: navne@fyens.dk

Omtale på navnesiden i Fyens Stiftstidende:
Dødsannoncer og taksigelser bliver faktureret.
Disse kan indtelefoneres på 7912 4700 mandag-torsdag kl. 08.00-15.30, fredag kl. 08.00-14.30. Eller mailes til: dodsannoncer@fynskemedier.dk.
I weekender og helligdage optages kun dødsannoncer/taksigelser via bedemand.
Omtale af nyfødte, fødselsdage, jubilæer og bryllupper samt nekrologer er gratis og kan mailes til navne@fyens.dk

Har du ikke fået avisen
tlf.: 6315 1515
Mandag-fredag: 7.00-10.00
Lørdag-søndag: 8.00-10.30
Svendborg, Fredericia: 8.00-10.00
E-mail: kundeservice@fynskemedier.dk

Odense-redaktion:
Banegårdspladsen
5100 Odense C
Tlf.: 6611 1111
E-mail: odense@fyens.dk

Assens-redaktion:
Provstistræde 16
5610 Assens
E-mail: assens@fyens.dk
Tlf.: 6545 5454
Fax: 6545 5793

Faaborg-redaktion:
Kanneworffs Gaard
Torvet 8b
5600 Faaborg
E-mail: faaborg@faa.dk
Tlf.: 6345 2375
Fax: 6261 2582

Midtfyn-redaktion:
Østergade 19
5750 Ringe
E-mail: midtfyn@fyens.dk
Tlf.: 6262 1330
Fax: 6262 1077

Kerteminde-redaktion:
Strandgade 1B
5300 Kerteminde
E-mail: nordostfyn@fyens.dk
Tlf.: 6532 1945
Fax: 6545 5286

Middelfart-redaktion:
Havnegade 41
5500 Middelfart
E-mail: nordvest@fyens.dk
Tlf.: 6545 5500
Fax: 6545 5795

Nordfyn-redaktion:
Vestre Havnevej 3
5400 Bogense
E-mail: nordfyn@fyens.dk
Tlf.: 6545 5612
Fax: 6545 5752

Nyborg-redaktion:
Nørretorv, Nørrevoldgade 58
5800 Nyborg
E-mail: ostfyn@fyens.dk
Tlf.: 6331 2130
Fax: 6531 3437

Svendborg-redaktion:
Sct. Nicolai Gade 3
5700 Svendborg
E-mail: svendborg@faa.dk
Tlf.: 6221 4621
Fax: 6280 0877