ONSDAG:

9.30-15.30:Skallen, Svendborg: Svendborg Pensionistforening: Frit samvær

14.00-16.00: Egense Præstegård, konfirmandlokalet: Anna og Vagn Stubager: " Tur til Sydvestkina"

19.00:Thurøhallens Cafeteria: Åbent hus i L `hombre-klubben

19.00: Stenstrup Forsamlingshus: Husets venners bankospil

19.00: Gudbjerg Forsamlingshus: Spillegilde

19.30: Svendborg Teater: Svendborg Teaterforening: Jesus Christ Superstar

19.30: Borgerforeningen, Svendborg: Svendborg Kammermusikforening:Altenberg Trio, Wien

19.30: AOF. Svendborg: Folkeuniversitetet: Sognepræst Jesper Hougaard Larsens foredrag: Rockmusik på kanten af det religiøse

19.30: Fredens Kirke, Svendborg: Stillegudstjeneste

20.30:Strandlyst, Brogade 5, Svendborg: Berggars Row

TORSDAG:

14.30: Café A`Roma, Svendborg: Fernisering på "Elegant skrammelkunst" ved Anne Frausing

15.00-22.00:Harmonien, Svendborg: Spil dansk: "Åbne øvelokaler"

16.15: Vor Frue Kirke, Svendborg: Fyraftenskoncert : Folke- og kirkemusik for basun og orgel

17.00-19.00: Brogade 35, Svendborg: Kræftens Bekæmpelse: Frivillig Rådgivning

19.00: Oure Kirke: Forklaringsgudstjeneste

19.00:Marinestuen, Havnegade 3, Svendborg: Erik Jensens foredrag: På vindens vinge, det russiske skoleskib Sedov

19.00: Ulbølle Forsamlingshus: Idrættens Venners spillegilde

19.00: Tåsingehallens Cafeteria: Det Danske Haveselskab, Svendborg: klematiseksperten Flemming Hansen fortæller

19.00:Harmonien, Svendborg: Songwriters Corner synger dansk

19.00-23.00: Aktivhuset, Havnen, Lundeborg: Spil Dansk med Lundeborg Musikforening

19.15: Tved Forsamlingshus: Dilettant: Ståhej på Hotellet( spisning fra 18.30)

19.30:Svendborg Teater: Svendborg Teaterforening: Jesus Christ Superstar

19.30: Café Trold, Svendborg: Spil dansk med Hanna Ragnarsdottir og trio

20.00:Arne B., Giant Steps,Svendborg: Fun Horns

22.00-24.00: Børsen, Svendborg: Spil dansk: Midt i en drøm

BIOGRAFERNE:

ONSDAG & TORSDAG:

16.15: Kærlighed på film

16.30,18.30: Guldhornene

16.45, 19.00: Ratatouille ( Torsdag: kun 16.45)

18.45: Til døden os skiller

19.15: The dark is rising

20.15: Stardust

20.45: Michael Clayton

21.15: Sicko

21.15: Eastern Promises

19.00: Hvid Nat( forpremiere: Kun torsdag)

VAGTER:

Lægevagt: 70 11 07 07

Apotekervagt: 62 21 01 52

Offerrådgivning: 23 68 60 34

AA døgnvagt: 70 10 12