Lørdag 31/7

Rytmisk musik

Odense Åfart, Filosofgangen 26 Afgang Munke Mose kl. 13, 14, 16 og 17. Afgang Fruens Bøge kl. 16.30 og 17.30: Jazzsejlads med Lazy River Stompers.

Café Grønttorvet, Sortebrødre Torv 9 11.30-14: Hans Rørbech spiller danske viser og populærmusik. 21.30: Dr. Nielsen Band spiller.

Vintapperstræde 13-15: Musik i City med Veteranerne.

Restaurant Carlslund, Fruens Bøge Skov 7 14-17: Odense Sommerjazz 2004 med Doc Houlinds New Orleans All Stars.

Tony's, Middelfartvej 9-11 21: Jeanette spiller.

Musikkælderen, Dronningensgade 2B kld 22: Henrik Krogh, Folk,Beatles m.m.

Air Pub, Kongensgade 41 22-02: Yanna Yarra Jazz spiller.

Ryans of Odense, Fisketorvet 12 23: Steve Falconer fra USA spiller blues på guitar.

Film & Teater

Parken ved Østerbæksvej, Østerbæksvej 87 (bagved Munkebjerg kirke) 13.30 & 16: Forestilling med Cirkus Flik-Flak.

Diverse

Flakhaven, Flakhaven 2 9-16: Antikmarked.

Gråbrødre Plads, Sct. Gertruds Stræde 10: Antikmarked.

Ulandsforeningen Svalerne, Rugårdsvej 101 10-13: Retro loppemarked.

Restaurant Skansen, Nyborgvej 24 13-17: Loppemarked.

Eventyrhaven, Klosterbakken 14-16: Sommerdans med Country Connection Linedance Club Odense som underviser i linedance på begynderniveau.

Biograf

BioCity Odense, Østre Stationsvej 27 - 70 13 12 11 Katten: 11.30

Terkel I Knibe: 11.30, 13.10

Scooby Doo 2: Monsters unleashed: 11.30, 13.30

Walking Tall: 11.30, 14, 16.15, 19

Raising Helen: 11.30, 14, 19

Garfield - Med Dansk Tale: 12, 14, 16

Harry Potter og fangen fra Azkaban: 13, 15.45, 18.45, 21.30

Kong Arthur: 13.15, 16, 18.45, 21.30

Spider-Man 2: 13.15, 16, 18.45, 21.30

Hellboy: 13.30, 16, 18.30, 21

Dawn Of The Dead: 14.50, 21.30

50 First Dates: 16, 21.30

The Day After Tomorrow: 16.30, 21.30

Taking Lives: 17, 19.15, 21.30

Troja: 18.15

Stepford Wives: 18.30, 21

CinemaxX Rosengaard, Rosengårdcentret 250 - 66 61 26 66

Grislings Store Eventyr:11, 12.45

Scooby Doo 2: Monsters unleashed: 10.45, 12.45 & 14.45

Harry Potter og fangen fra Azkaban: 13, 15.45, 18.30 & 21.15

Spider-Man 2: 10.45, 13, 16, 18.45 & 21.30

The Day After Tomorrow: 16 & 18.45

Hellboy: 11.30, 13.45, 16.15, 19 & 21.30

Super Size Me: 14.30, 16.30, 19 & 21.15

Godsend: 11 & 21.30

Troja: 16.30 & 20

Kong Arthur: 13, 16, 19 & 21.40

Garfield - Med Dansk Tale: 14

Café Biografen, Brandts Passage 39-41, - 66 13 16 16

Before sunset: 15.10, 19.10, 21.10

Super Size me: 15, 17.10, 19.20, 21.30

Evigt solskin i et pletfrit sind: 16.45, 19, 21.15

My life without me: 17

Villa paranoia: 14.50