Vi bruger cookies!

fyens.dk bruger cookies til at give dig en god oplevelse og til at indsamle statistik, der kan være med til at forbedre brugeroplevelsen. Hvis du klikker på et link på www.fyens.dk, accepterer du samtidig vores cookiepolitik. Læs mere


I dag


i dag

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Rytmisk musik

Bøgeparken, Vollsmose Allé, (i bunden af Bøgeparken) 14: "Hjul i Mosen" er arrangør på en omgang Arabisk Folkemusik.

Studenterkredsen-Odense c/o Studenterhuset, Munkemøllestræde 20 20-22: R&B-arrangement med bl.a.. DJ Kenny Kudda. Arr.: ODC Hip Hop Club.

Tony's, Middelfartvej 9-11 21: Jeanette spiller.

Slotskroen, Nørregade 54 21-01: Hubbi spiller.

Café Grønttorvet, Sortebrødre Torv 9 21.30: Dr. Nielsen Band spiller.

Musikkælderen, Dronningensgade 2B kld 22: Henrik Krogh & Claus H. Nielsen spiller Beatles m.m.

Air Pub, Kongensgade 41 22-02: Ivar Kjeldsen spiller.

Ryans of Odense, Fisketorvet 12 23: Steve Falconer fra USA spiller blues på guitar.

Klassisk musik Sct. Hans Kirke, Nørregade 42 16.15: 24. Odense Orgelfestival - Stefano Vasselli, Rom, orgel.

Børn

Lumby Idrætsforening af 1988, Lumby Skole, Harlekinvej 4 9-15: Der er både spil, computer, playstation, boldspil og mange andre aktiviteter på programmet, når Lumby Idrætsforening inviterer børn i Odense Kommune indenfor.

Film & Teater

Parken ved Østerbæksvej, Østerbæksvej 87 (bagved Munkebjerg kirke) 13.30: Forestilling med Cirkus Flik-Flak.

Diverse

Kroggårdskolen, Smedebakken 24 14-17: Næsby-Tarup Ungdomsskole lader unge mellem 14 og 18 år afprøve motocrosscykler og gokart.

Eventyrhaven, Klosterbakken 19.30-22: Sommerdans med Odense Salsa Forening som underviser i salsa på begynderniveau.

Odense Domkirke, Klosterbakken 2 20.30-24: Natkirke med sognepræst Kirsten Clement.

Biograf

BioCity Odense, Østre Stationsvej 27 - 70 13 12 11

Harry Potter og fangen fra Azkaban: 13, 15.45, 18.45, 21.30

Terkel I Knibe: 13.10

Kong Arthur: 13.15, 16, 18.45, 21.30

Spider-Man 2: 13.15, 16, 18.45, 21.30

Scooby Doo 2: Monsters unleashed: 13.30

Stepford Wives: 13.30, 16, 18.30, 21

Hellboy: 13.30, 16, 18.30, 21

Walking Tall: 14, 16.15, 19

Raising Helen: 14, 19

Dawn Of The Dead: 14.50, 21.30

50 First Dates: 16, 21.30

The Day After Tomorrow: 16.30, 21.30

Taking Lives: 17, 19.15, 21.30

Troja: 18.15

CinemaxX Rosengaard, Rosengårdscentret 250 66 61 26 66

Grislings Store Eventyr: 12.45

Scooby Doo 2: Monsters unleashed: 12.45 & 14.45

Harry Potter og fangen fra Azkaban: 13, 15.45, 18.30 & 21.15

Spider-Man 2: 13, 16, 18.45 & 21.30

The Day After Tomorrow: 13.15, 16 & 18.45

Hellboy: 13.45, 16.15, 19 & 21.30

Super Size Me: 14.30, 16.30, 19 & 21.15

Godsend: 21.30

Troja: 16.30 & 20

Kong Arthur: 13, 16, 19 & 21.40

Cafe Biografen, Brandts Passage 39-41, 66 13 16 16

Before sunset: 15.10, 19.10, 21.10

Super Size me: 15, 17.10, 19.20, 21.30

Evigt solskin i et pletfrit sind: 16.45, 19, 21.15

My life without me: 17

Villa paranoia: 14.50

i dag

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.