Gæstelisten ved receptionen på "Dannebrog" i aftes:

Stiftamtmand Ninna Würtzen og Landsdommer Hans Würtzen.

AmtsborgmesterJan Boye og fru Solveig Boye.

Politimester Lars Rand Jensen og fru Gudrun RandJensen.

Biskop Kresten Drejergaard og bispinde Inger Merete Drejergaard.

Oberst Jørgen Jelstrup og oberstinde BirgitJelstrup

Byretspræsident Hans Peter Rosenmeier og fru Hanne Pust.

Borgmester Anker Boye og fru Lykke Boye.

1. viceborgmester Niels Th. Nielsen og fru Bente Dahl Nielsen.

2. viceborgmester Jørgen Lund og fru Ulla Lund.

Rådmand Søren Møller og fru Suzanne G.-Møller

Rådmand Villy Larsen og fru Merete Larsen.

Rådmand Søren Thorsagerog fru Lotte Bundsgaard

Byrådsmedlem Benny Nybo og fru Marianne Hansen.

Byrådsmedlem Jess Heilbo og fru Marianne Heilbo.

Byrådsmedlem Lars Havelund og fru Helle Godskesen.

Byrådsmedlem Børge Wagner og fru Birgit Wagner.

Byrådsmedlem Lars Chr. Lilleholt og fru Jane Lilleholt.

Byrådsmedlem Flemming Etefors og fru Dorthe Etefors.

Byrådsmedlem Ruth Larsen og hr. Henning Larsen.

Byrådsmedlem Christina Juel og hr. Peter Nielsen

Byrådsmedlem Vivi Kierog hr. Ernst Kier.

Byrådsmedlem Per Lydiksen Laursen og fru Jytte Mink Laursen.

Byrådsmedlem Kamma Lauenborg og hr. Jørn Lauenborg.

Byrådsmedlem Jane Marie Jegind og hr. Lars Møllerhøj.

Byrådsmedlem Erik Simonsen og fru Merete Albertsen.

Byrådsmedlem Nader Mosen og fru Zahra Dashti.

Byrådsmedlem Helle Nielsen og hr. Leif Swintek-Henriksen.

Byrådsmedlem Johan Schmeltz og frk.Jeanette Schmeltz.

Byrådsmedlem Verner Engelbæk og fru Bitte Engelbæk.

Byrådsmedlem Merete Østerbye og hr. Carsten Østerbye.

Stadsdirektør Jørgen Clausen og fru Bente Clausen.

Havnedirektør René Petersen.

Museumsdirektør Torben Grøngaard Jeppesen.

Direktør Henrik Lehmann Andersen.

Formand Hanne Nielsen.

Formand for Odense Marineforening Kim Kingo.

Direktør for Brandts Klædefabrik Karsten Ohrt.

Politiinspektør John Jacobsen og fru Kirsten Jacobsen

Politikommisær Ken Andersen og fru Ulla Pedersen.

Direktør for TV2/Fyn Ove Mulvad og fru Rita Mulvad.

Chefredaktør ved Fyens Stiftstidende Egon Tøttrup og fru Henny Tøttrup.

Chef for DR Fyn Lisbet Lambert og hr. Ivan Nielsen.

Direktør Hans Bøgh-Sørensenog fru Birgitte Bøgh-Sørensen.

Formand Poul Thage Pedersen og fru Helene Sønderby.

Adm. direktør Clas Nylansted Andersen og fru Jette Andersen.

Direktør Peter Eriksen Jensen og fru Birte Jensen

Områdechef Hans Nielsen og fru Jette Nielsen.

Kok Knud Ørnstrøm.

Afdelingsleder Ole Kyed Jacobsen.

Kontorchef Hanne Lumholt.

Informationskonsulent Katja Antabi.

Fuldmægtig Jytte Mikkelsen.

Fuldmægtig Birgit Lomholt.

Chefsekretær Lajla Pedersen og hr. Hans Marius Hansen.