Vi bruger cookies!

fyens.dk bruger cookies til at give dig en god oplevelse og til at indsamle statistik, der kan være med til at forbedre brugeroplevelsen. Hvis du klikker på et link på www.fyens.dk, accepterer du samtidig vores cookiepolitik. Læs mere


Finaledeltagere


Finaledeltagere

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Her er alle søndagens 240 finaledeltagere, og derer præmier til de seks bedste i hver række:

Stor bane, handicap 0-33.5 herrer, 0-32.5 damer, antal spillere 187, præmieoverrækkelse A-række cirka klokken 12.30, B-række cirka 17, C-række cirka 21:

06.30: Jan Uwe Larsen (B), Erik Munk (O), Kim Böttcher (O), Peer Winberg Andersen (L).

06.42: Peter Birger Jensen (O), Morten Vejlmark (E), Kurt Mouritzen (O), Per Justesen (E).

06.54: Steen Hvid Mortensen (O), Brian Olsen (O), Bjørn Kirkegaard (V), Jeppe Langfeldt (O).

07.06: Per Bruun Fammé (O), Steen Nedergaard (E), Niels Jørgen Jørgensen (O), Jim Staffensen (V).

07.18: Claus Tolgaard (O), Marijke Myhring (O), Claus Rasmussen (E), Henrik Leerberg (O).

07.30: Jørgen Rosenquist (O), Holger Warmbier (E), Bent Th. Jensen (O), Finn Andersen (O).

07.42: Jette Nellemose (O), Hanne Andersen (O), Mogens Jørgensen (E), Kurt Olsen (L).

07.54: Jacob Iversen (O), Hanne Warmbier (E), Flemming Anton Nielsen (O), Gunnar Nielsen (O).

08.06: Keld Ib Hansen (N), Steen Svendsen (E), Erik Lund Nielsen (B), Kirsten Lollesgaard (O).

08.18: Lars Rosenqvist (E), Jørn Hvolbæk (O), Bjarne Lund (L), Allan Nielsen (B).

08.30: Peter Lauridsen (E), Torben Pieler (O), Olav H. Nielsen (O), Bent Petersen (N).

08.42: Erik Thouber (O), Erik Steen Meyerhoff (O), Henning Jespersen (E), Tage Petersen (O).

08.54: Ingelise Raaschou (E), Bent Andersen (B), Martin Hansen (O), Ellen Pedersen (O).

09.06: Vagn Helle (O), Inger Balle (E), Leif Pedersen (O), Jens Kyrstein (O).

09.18: Flemming H. Nielsen (O), Poul Hørslev Hansen (E), Jytte Hansen (O), Uffe Matzen (B).

09.30: Poul Martin Pedersen (O), Bente Pedersen (E), Kjeld Ove Andersen (E), Finn Hagen Schnoor (O).

09.42: Jens Chr. Sørensen (O), Ole Taisbak (N), Frits Svendsen (F), Lissy Crone (O).

09.54: Finn Ingversen (B), Berit Hansen (O), Elisabeth Vang (O), Ulla Kielstrup (E).

10.06: Marianne Larsen (E), Arne Dyrholm (O), Robert L. Christensen (O), Erling Møllerhøj (F).

10.18: Knud Larsen (B), Torben Andersen (E), Lars Lønnerup (O), Thomas Gøbel (O).

10.30: Annalise Vindeløv (O), Thomas Bender (V), Joan Andersen (O), Gunnar Johansson (O).

10.42: Arnold Christensen (O), Jette B. Hansen (N), Benny Lund Svendsen (O), Mogens Jacobsen (E).

10.54: Erik Borup (O), Rud Thomsen (O), Jørgen Ladefoged (V), Folmer Jørgensen (E).

11.06: Hans-Jørgen Bach (O), Leif Jensen (O), Søren Birk Jacobsen (O), Finn Nordgren (E).

11.18: Birte Lei (F), Finn Larsen (E), Finn Hansson (B), Lars Borgaard (O).

11.30: Paw Stylsvig Jeppesen (O), Karl Anker Bredahl Sørensen (V), Birger Steen Hjort (O), Ole Pedersen (E).

11.42: Lilian Pedersen (F), Hans Andersen (B), Uffe Olsen (O), Kurt Christiansen (E).

11.54: Lisbet Kiel (O), Jørgen Kristensen (B), Anders Munk (O), Frede Sellebjerg (F).

12.06: Børge Østergaard (O), Torben Rasmussen (O), Birgit Sellebjerg (F), Johan Jensen (N).

12.18: Jørgen K. Poulsen (N), Inge Linde (O), Knud Hansen (Lan), Flemming Seirberg (O).

12.30: Kirsten Sunke (E), Bent Christiansen (F), Stig Larsen (O), Betty Østergaard (O).

12.42: Palle Pedersen (O), Martin P. Hansen (O), Anders Christiansen (F), Bertel Bertelsen (E).

12.54: Peter Beese Nielsen (O), Orlean Grønbech (V), Kurt Rasmussen (E), Birthe Styr (O).

13.06: Palle Mygenfordt (O), Gert Nielsen (E), Frede Bang Olsen (O).

13.18: Mogens J. Gram (O), Torben Bogh (N), Torben Ulrikkeholm (N), Kirsten Röttger (B).

13.30: Erik Gertz (N), Erik Baltzer Nielsen (E), Tage Schmidt (B), Keld Larsen (O).

13.42: Heins Flemming Jensen (O), Henrik Holst Lehn (B), Birthe Hansen (E), Bjarne Hansen (F).

13.54: Per Godskesen (B), Anker Uhrnfeldt (E), Ellen Lund (O), Susie Petersen (N).

14.06: Irma Madsen (O), Henry Nielsen (F), Poul Staal (B), Jørgen Nielsen (E).

14.18: Jytte Rønde (E), Tage Hertz (B), Bjørn Kæmsgaard (O); John Nielsen (E).

14.30: Vibeke Bechtold (O), Birgit Høj (E), Per Morgen (E), Hans Henrik Søllested (E).

14.42: Tommy Holm (V), Lars Hansen (E), John Malling (E), Karen Vestergaard Hansen (O).

14.54: Ulrik Marq (V), Jørgen Bredskov (O), Lis Mølgaard (B), Leif Lauridsen (E):

15.06: Erling Jørgensen (O), Poul Pedersen (E), Jess Nøbølle (N), Kai Bendixen (E).

15.18: Morten Lassen (F), Poul Larsen (S), Hans Tofte (F), Mette Andersen (O).

15.30: Jørgen Beese (O); Søren Lind (B), Poul Henning Knudsen (O), Ejgil B. Larsen (V).

15.42: Birgit Ipsen (E), Svend Skøtt (O), Ib Moeslund (O), Eva Blohm Johansen (B).

Lille bane, handicap 33.6-72 herrer, 32.6-72 damer, antal spillere 53, præmieoverrækkelse cirka klokken 16:

07.30: Hanne Holmstrup (E), Sonja Heineke (O), Hans Aage Kofoed (B).

07.42: Edith Kildegård (O), Tove Kaae (B), Carsten Dittrich (B).

07.54: Tove Larsen (O), Jens Georgsen (B), Evy Andersen (E).

08.06: Ib Styrup Jensen (O), Jane Jul Jensen (B), Ib Andersen (E), Birte Asby Schmidt Hansen (O).

08.18: Jørgen Mernild (O), John Ehlers (B), Hanne Pedersen (F), Anita Pedersen (O).

08.30: Vibeke Pedersen (F), Hanne Larsen (O), Teddy Christensen (O), Erik Hjort Johansen (B).

08.42: Birgit Styrbak (O), Ingmar Svendsen (B), Kate Gøbel (O), Britta Trelle (E).

08.54: Erling Petersen (E), Eilif Rasmussen (N), Ingrid Vorstrup Nielsen (O), Bente Rasmussen (O).

09.06: Erik Illum (V), Helle Kaa Jensen (O), Per Tolbøll (E), Maja Nielsen (O).

09.18: Henrik Bluhm (B), Ann Lise Christensen (O), Lotte Iversen (O), Jim Andersen (B).

09.30: Lone Jensen (B), Ulla Hansen (O), Prudence Howard (F), Gunnar Lihn (O).

09.42: Inger Filstrup (F), Søren Ikast Pedersen (O), Morten Styr (E), Bent Thaisen (O).

09.54: Svend Novrup (O), Anne Winding (E), Carl Møller (B), Asta Hundebøll (O).

10.06: Tordis Tange (O), Stefan Poulsen (B), Lisbeth Dyrholm (O), Kaj Lindegård (F).

Finaledeltagere

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.