Gudstjenester søndag den 14. juli


Gudstjenester søndag den 14. juli

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 9.00 O. Nielsen

Diernæs: 9.00 L. Matthies

Falsled: 9.00 J. Svärd

Faaborg: 10.30 L. Matthies

Horne: 10.30 J. Svärd

Haastrup: ingen

Krarup: ingen

Lyø: 15.15 L. Matthies

Svanninge: ingen

Vester Aaby: 10.15 T. Jensen

Øster Hæsinge: 10.30

Aastrup: ingen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Helnæs: 11.00 E. Suhr

Haarby: 9.00 R. Graff

Jordløse: 10.30

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 9.00 A. Agersnap

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby: 10.15

Vejle: 19.30 P. Stengaard

V. Hæsinge: 9.00 R. Gotfredsen

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 11.30 A. Madsen

Bøstrup: 11.15 P. Møberg

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: ingen

Hou: ingen

Humble: ingen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 10.00 A. Madsen

Longelse: 11.15 M. Ring

Magleby: ingen

Pinsekirken: ingen

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Rudk., Sct. Bendts Kapel: 19.00

Simmerbølle: 11.30 H. Davidsen

Skrøbelev: ingen

Snøde: ingen

Stoense: 10.00 P. Møberg

Strynø: ingen

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: ingen

NYBORG

Ellinge: 9.00 A. Kjærsig

Flødstrup: 10.30 A. Hauge

Hjulby: ingen

Nyborg: 10.00 I. Korreborg

Skellerup: ingen

Ullerslev: 9.00 A. Hauge

Vindinge: ingen

ØRBÆK

Ellested: 10.30 M. Sauerberg

Frørup: 10.00

Kullerup: 9.15 K. Løvenstrøm

Langå: ingen

Refsvindinge:

Svindinge: 9.00

Tårup: ingen

Øksendrup: ingen

Ørbæk: 10.15 R. Markussen, kirkekaffe

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: ingen

Gislev: ingen

Heden: 11.30 M. Behrndtz

Hellerup: 9.00

Herrested: ingen

Herringe: ingen

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 9.00 M. Sauerberg

Nr. Søby: ingen

Ringe: 10.00 K. Dam

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 10.00 P. Jensen

Ryslinge: ingen

Ryslinge frim.: 9.30 M. Aastrup

Ryslinge valgm.: 9.30 M. Aastrup

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: ingen

Sdr. Næraa: 10.00 J. Olesen

Sdr. Næraa Valgm.: 11.00 A. Carlsson

Vantinge: 10.30 S. Jylov

Årslev: 11.30

ÆRØ

Bregninge: 19.00

Marstal: 10.00

Ommel: ingen

Rise: 10.00

Søby: ingen

Tranderup: ingen

Ærøskøbing: 14.00

Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 K. Larsen, kirkekaffe

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 11.30 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Tved Kirke: 10.00 L. Kiær

Vor Frue Kirke: 11.30 P. Aas

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 9.00 P. Aas

Bregninge: 10.00

Brudager: ingen

Drejø: 10.00 L. Torp, kirkekaffe

Egense: ingen

Gudbjerg: 10.00 C. Rubech

Gudme: 11.30 C. Rubech

Hesselager: 10.00 H. Thordsen

Hundstrup: ingen

Kirkeby: ingen

Landet: ingen

Lunde: ingen

Lundeborg: ingen

Ollerup: 9.00 T. Poulsen

Oure: 9.00 H. Thordsen

Oure, Baptistkirken: 11.00

Skarø: ingen

Skårup: 11.30 K. Larsen

Stenstrup: 17.00

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: 11.30 T. Poulsen

Øster Skerninge: 10.00

Gudstjenester søndag den 14. juli

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce