Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Søndag den 1. marts:

FAABORG

Avernakø: 10.00

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 10.00 Kirkekaffe

Faldsled: 9.30 Jesper Svärd

Faaborg: 10.00 Kristina Bay

Horne: 11.00

Haastrup: 19.00

Lyø: 16.30 Kristina Bay

Svanninge: 19.00 Niels Rønnest

V. Aaby: 9.00

Øster Hæsinge: 14.00

Aastrup: 10.15

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY:

Haarby: ingen

Løgismose: ingen

Jordløse: 17.00

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 16.30

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby: 10.15

Vejle: 10.30

V. Hæsinge: 9.30 S. Ratzer

LANGELAND OG STRYNØ

Bagenkop: 10.00

Bøstrup: ingen

Fodslette: 11.15

Fuglsbølle: ingen

Hou: 11.00

Humble: 10.00

Jehovas Vidner: 10.00

Kædeby: ingen

Lindelse: ingen

Longelse: 16.00 T.B. Westergaard

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: 11.15

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00

Pinsekirken: 15.00 Susanne Krog

Rudk., Sct. Bendts Kapel:

Simmerbølle: 19.00

Skrøbelev: ingen

Snøde: ingen

Stoense: 10.00

Strynø: 16.00 P. Tønsberg-Jensen

Tranekær: 10.00

Tryggelev: 10.00

Tullebølle: 11.15 Konfirmander deltager

NYBORG:

Nyborg: 10.00 Mette Grymer. Kl. 16.00 Kirstine Arendt

Hjulby:10.00 Kirstine Arendt

Aunslev: 10.30 Kirkebil og Kirkekaffe

Bovense: 9.30

Vindinge: 10.30

Flødstrup: 10.00

Ullerslev: ingen

Ellinge: 10.15

Skellerup: 9.00

ØRBÆK

Frørup: 11.30 Chr. von Tangen Sivertsen

Kullerup: 9.15

Langå: ingen

Refsvindinge: 10.15 Hedegaard Kristiansen

Svindinge: 9.00

Tårup: ingen

Øksendrup: 10.15

Ørbæk: 9.00 Hedegaard Kristiansen

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: 11.00 Karin Nebel

Gislev: 10.30

Heden: ingen

Hellerup: ingen

Herrested: 10.30 Familiegudstjeneste

Herringe: ingen

Hillerslev: ingen

Krarup: ingen

Kværndrup: 9.30 Indsamling

Nr. Søby: 9.00

Ringe: 10.00 Karen Blauenfeldt Dam

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 10.00

Ryslinge frim.: 11.00

Ryslinge valgm.: 9.30

Søllinge: 14.00 Familiegudstjeneste

Sdr. Højrup: 9.30

Sdr. Næraa: 10.00

Sdr. Næraa valgm.: 11.00 Kirkebil

Vantinge: 11.15 Thue G. Petersen

Årslev: 10.45

ÆRØ

Bregninge: 16.00

Marstal: 16.00, Hauge

Ommel: 10.00, Hauge

Rise: 9.30

Søby: 11.00

Tranderup: 11.00

Ærøskøbing: 9.30

Jehovas Vidner: 10.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 13.30 Mette Dolberg

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 Volmers

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 13.30

Sørup Kirke: 10.00

Tved Kirke: 10.00 Kirketaxa

Vor Frue Kirke: 10.00 Gitte Meyer Jørgensen

Adventkirken: lør 11.00

Baptistkirken: 11.00 Poul Erik Jensen

Frelsens Hær: 14.30

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.00 Poul Henning Krog

OMEGN

Bjerreby: 9.00

Bregninge: 10.00

Brudager: ingen

Drejø: 14.00 Anette Strid

Egense: 10.00

Gudbjerg: 10.00

Gudme: 11.30 Thomassen

Hesselager: 19.00 med Konfirmander

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 15.30

Landet: 10.30

Lunde: 19.00 Elisabeth Hammer

Lundeborg: 9.00

Ollerup: 14.00 Mogens Mye

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00 Familiegudstjeneste

Skarø: ingen

Skårup: 10.00

Stenstrup: ingen

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 10.00

Tåsinge Frimenighed: 19.00 I Bethaniakirken, Pjenteøllestræde 13, Svendborg

Ulbølle: 9.00

Vejstrup: 10.30 Kirkekaffe

Vejstrup valgm.: 10.00 Kaffe

V. Skerninge: 10.30

Ø. Skerninge: 11.30

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce