Søndag den 15. februar:

FAABORG

Avernakø: 10.00

Brahetrolleborg: 9.00

Diernæs: 10.00 Kristina Bay, Kirkekaffe

Faldsled: 19.00

Faaborg: 10.00 Henrik Nedergaard

Horne: 9.30

Haastrup: 14.00 Søren Herluf Sørensen

Lyø: 9.30 Fritze Steiner-Johnsen

Svanninge: 11.00

V. Aaby: 14.00 Ole Buhl Nielsen

Øster Hæsinge: 10.30

Aastrup: ingen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY:

Haarby: 10.00

Løgismose: 8.45

Jordløse: ingen

BROBY

Allested: 10.30

Nr. Broby: 9.00

Sh. Lyndelse: 9.30

Sdr. Broby: 10.15

Vejle: 9.30

V. Hæsinge: 10.30

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 10.00

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: 10.00

Hou: ingen

Humble: 14.00 J. Schøler Nielsen

Jehovas Vidner: 10.00

Kædeby: ingen

Lindelse: 19.30

Longelse: 11.15

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: 11.15

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 Knud Nielsen

Pinsekirken: ingen

Rudk., Sct. Bendts Kapel:

Simmerbølle: ingen

Skrøbelev: ingen

Snøde: 9.30

Stoense: 10.30

Strynø: 16.00

Tranekær: ingen

Tryggelev: 10.00

Tullebølle: 14.00 Stig Munch

NYBORG:

Nyborg: 10.00 Kirstine Arendt. Kl. 16.00 Hedegaard Kristiansen

Hjulby: 10.00 Hedegaard Kristiansen

Aunslev: 10.30

Bovense: 9.30

Vindinge: 9.30

Flødstrup: 10.00

Ullerslev: ingen

Ellinge: 10.15

Skellerup: 9.00

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 11.15 Børnegudstjenste

Herrested: ingen

Kullerup: 10.30

Langå: 10.15 Børnegudstjeneste

Refsvindinge: 10.15

Svindinge: ingen

Tårup: ingen

Øksendrup: ingen

Ørbæk: ingen

MIDTFYN

Espe: 10.30

Gestelev: 9.30 Karin Nebel

Gislev: 9.00 P. Fjeldstad

Heden: ingen

Hellerup: ingen

Herrested: ingen

Herringe: ingen

Hillerslev: ingen

Krarup: ingen

Kværndrup: 11.00 Kirkefrokost

Nr. Søby: 11.15

Ringe: 10.00

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 10.00

Ryslinge frim.: 11.00

Ryslinge valgm.: 11.00 Mikke Crone Nielsen

Søllinge: 9.00

Sdr. Højrup: 10.45

Sdr. Næraa: 10.00

Sdr. Næraa valgm.: ingen

Vantinge: 9.00

Årslev: 9.30

ÆRØ

Bregninge: 16.00, Hauge

Marstal: 10.00, Hauge

Ommel: 19.00, Kristiansen

Rise: 9.30, Kristiansen

Søby: ingen

Tranderup: ingen

Ærøskøbing: 11.00, Kristiansen

Jehovas Vidner: 10.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00

Sct. Jørgens Kirke: 10.00

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 11.30 Hanne Wieland

Sørup Kirke: 10.00

Tved Kirke: 11.30 Mogens Rasmussen

Vor Frue Kirke: 10.00

Adventkirken: lør 11.00

Baptistkirken: 11.00

Frelsens Hær: 14.30

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.00 Poul Henning Krog

OMEGN

Bjerreby: 9.00

Bregninge: 10.00

Brudager: 9.30

Drejø: ingen

Egense: 14.00

Gudbjerg: 8.30 Liselotte Kirkegaard

Gudme: 11.00

Hesselager: 9.00

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 10.30

Landet: 11.30

Lunde: 9.00

Lundeborg: 9.00

Ollerup: 9.00 Kirkekaffe

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00 Nadvergudstjeneste, Gert Rostrøm

Skarø: ingen

Skårup: 10.30

Stenstrup: 10.00

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 14.00 Dolberg

Tåsinge Frimenighed: ingen

Valdemars Slots Kirke:

Ulbølle: ingen

Vejstrup: 10.30

Vejstrup valgm.: ingen

V. Skerninge: 9.00 Berg

Ø. Skerninge: ingen