Søndag den 8. februar:

FAABORG

Avernakø: 10.00

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 9.00 Fritze Steiner-Johnsen

Faldsled: 11.00

Faaborg: 10.00 Fritze Steiner-Johnsen

Horne: 19.00

Haastrup: 19.00

Lyø: 9.30 Henrik Nedergaard

Svanninge: 9.30 Kirkekaffe

V. Aaby: 9.00

Øster Hæsinge: ingen

Aastrup: 10.15

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY:

Dreslette:11.00

Haarby: 10.00

Løgismose: ingen

Jordløse: 20.30

Helnæs: 17.00

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 10.15 Altergang

Sh. Lyndelse: 10.30

Sdr. Broby: 9.00

Vejle: 10.00 Agersnap

V. Hæsinge: 9.30

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 11.30 H. Frimann Hansen

Bøstrup: 10.00

Fodslette: 19.30

Fuglsbølle: ingen

Hou: 10.30

Humble: 10.00

Jehovas Vidner: 10.00

Kædeby: ingen

Lindelse: 10.00

Longelse: ingen

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: ingen

Ristinge: 11.30

Rudkøbing: 11.15

Pinsekirken: 15.00 Poul Henning Krog

Rudk., Sct. Bendts Kapel:

Simmerbølle: 10.00

Skrøbelev: 11.15 T.B. Westergaard

Snøde: ingen

Stoense: 9.30

Strynø: 16.00 P. Tønsberg-Jensen

Tranekær: 11.15

Tryggelev: ingen

Tullebølle: ingen

NYBORG:

Nyborg: 10.00 Ida Korreborg. Kl. 16.00: Mette Grymer

Hjulby: 10.00 Mette Grymer

Aunslev: ingen

Bovense: 10.30

Vindinge: ingen

Flødstrup: ingen

Ullerslev: 10.00

Ellinge: 10.15

Skellerup: ingen

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: fælles med Ørbæk

Herrested: 10.30

Kullerup: 9.30 Louise Schousboe

Langå: fælles med Ørbæk

Refsvindinge: ingen

Svindinge: Fælles med Ørbæk

Tårup: Fælles med Ørbæk

Øksendrup: Fælles med Ørbæk

Ørbæk: 10.00 Kirke- højskole

MIDTFYN

Espe: 10.30

Gestelev: 11.00 Karin Nebel

Gislev: 10.30

Heden: 10.00

Hellerup: 9.00

Herrested: 10.30

Herringe: ingen

Hillerslev: 9.00

Krarup: 9.00

Kværndrup: 9.30

Nr. Søby: 9.00

Ringe: 10.00

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 10.00

Ryslinge frim.: 9.30

Ryslinge valgm.: 11.00

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 9.30

Sdr. Næraa: 19.00 Konfirmandgudstjeneste

Sdr. Næraa valgm.: ingen

Vantinge: ingen

Årslev: 10.45

ÆRØ

Bregninge: 11.00

Marstal: 10.00, Hauge

Ommel: ingen

Rise: 9.30

Søby: 9.30

Tranderup: 14.30, Ligaard

Ærøskøbing: 16.00, Hauge

Jehovas Vidner: 10.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00

Sct. Jørgens Kirke: 10.00

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00

Sørup Kirke: 10.00

Tved Kirke: 10.00

Vor Frue Kirke: 10.00

Adventkirken: lør 11.00

Baptistkirken: 11.00

Frelsens Hær: 14.30

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.00 Poul Henning Krog

OMEGN

Bjerreby: 10.30

Bregninge: 10.00

Brudager: 19.30

Drejø: 14.00 Anette Strid

Egense: 10.00

Gudbjerg: 10.00

Gudme: 9.30

Hesselager: 10.00

Hundstrup: 9.00

Kirkeby: 9.00 Kirkekaffe

Landet: 9.00

Lunde: 10.00

Lundeborg: ingen

Ollerup: 10.30

Oure: 10.30

Oure, Baptistkirken: 11.00 Frans Ullemose

Skarø: ingen

Skårup: 10.00

Stenstrup: 9.00

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 10.00

Tåsinge Frimenighed: ingen

Valdemars Slots Kirke:

Ulbølle: 10.30

Vejstrup: 9.00

Vejstrup valgmenighed: 14.00 Vintersammenkomst

V. Skerninge: ingen

Ø. Skerninge: 11.30