Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Søndag den 1. februar:

FAABORG

Avernakø: 19.00, kyndelsmisse

Brahetrolleborg: 17.00

Diernæs: 9.00, Fritze Steiner-Johnsen

Faldsled: 9.30, kirkekaffe

Faaborg: 10.00, Fritze Steiner-Johnsen

Horne: 10.00

Haastrup: 10.30

Lyø: 9.30

Svanninge: 11.00

V. Aaby: Ingen

Øster Hæsinge: 10.30

Aastrup:9.00, Ole Buhl Nielsen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY:

Haarby: 9.00, Leni Hansen

Jordløse: 9.00

BROBY

Allested: 10.30

Nr. Broby: 9.00

Sh. Lyndelse: 17.00 Kyndelmisse

Sdr. Broby: 10.15

Vejle: 9.30

V. Hæsinge: 10.30

LANGELAND OG STRYNØ

Bagenkop: 10.00

Bøstrup: 11.15

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: 16.00

Hou: 9.30

Humble: 10.00

Jehovas Vidner: 10.00

Kædeby: 11.30

Lindelse: 10.00

Longelse: 10.00

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: 11.15

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 14.00 Knud Nielsen

Pinsekirken: 15.00 Suzanne Hansson

Simmerbølle: ingen

Skrøbelev: ingen

Snøde: 10.30

Stoense: ingen

Strynø: 10.00

Tranekær: ingen

Tryggelev: 11.15

Tullebølle: 10.00

NYBORG:

Nyborg:10.00 Mette Grymer

Nyborg: 16.00 Hedegaard Kristiansen

Hjulby: 10.00 Hedegaard Kristiansen

Aunslev: 10.30

Bovense: Ingen

Vindinge: 14.00 Kirkekaffe og børnekor

Flødstrup: 10.00

Ullerslev: Ingen

Ellinge: 10.15 Irene Lindegaard

Skellerup: 9.00 Irene Lindegaard

ØRBÆK

Ellested: Ingen

Frørup: 11.15

Herrested: 19.30 Kyndelmisse

Kullerup: Ingen

Langå: 9.00

Refsvindinge: 10.15

Svindinge: 10.15

Tårup: 10.00

Øksendrup: Ingen

Ørbæk: 9.00

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: ingen

Gislev: 10.30

Heden: 9.00

Hellerup: ingen

Herrested: 19.30 Kyndelmisse

Herringe: 11.00 Karin Nebel

Hillerslev: 10.30

Krarup: ingen

Kværndrup: 9.30

Nr. Søby: 10.00

Ringe: 10.00

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 10.00

Ryslinge frim.: 11.00

Ryslinge valgm.: 9.30

Søllinge: 10.30

Sdr. Højrup: 10.45

Sdr. Næraa: 10.00

Sdr. Næraa valgm.: ingen

Vantinge: 16.00 Kyndelmisse

Årslev: 9.30

ÆRØ

Bregninge: 16.00

Marstal: 16.00, Kristiansen

Ommel: 10.00, Kristiansen

Rise: 11.00

Søby: 9.30

Tranderup: 9.30

Ærøskøbing: 11.00

Jehovas Vidner: 10.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00

Sct. Jørgens Kirke: 10.00

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai: 10.00

Sørup Kirke: 10.00

Tved Kirke: 19.00 Musikgudstjeneste, kaffe

Vor Frue: 10.00

Adlør 11.00

Baptistkirken: 11.00

Frelsens Hær: 14.30

Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Pinsekirken, Svinget 2: 10.00 Nadvergudstjeneste, Maria Aaskov

OMEGN

Bjerreby: 19.00

Bregninge: 10.00

Brudager: 9.30

Drejø: ingen

Egense: 11.30

Gudbjerg: 10.00

Gudme: 19.30 Ungdomsgudstjeneste

Hesselager: 19.30 Kyndelmisse

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 10.30

Landet: ingen

Lunde: 9.00

Lundeborg: 10.30

Ollerup: 9.00

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00 Familiegudstjeneste

Skarø: ingen

Skårup: 19.00 Kirkekaffe

Stenstrup: 10.00

Stenstrup, Jehovas Vidner: 10.00

Thurø: 10.00 Dolberg

Tåsinge Frimenighed: 19.00 i Bethania, Pjentemøllestræde 13

Valdemars Slots Kirke: ingen

Ulbølle: 9.00

Vejstrup: 9.00

Vejstrup valgm.: 10

V. Skerninge: 10.30

Ø. Skerninge: 19.30 Kyndelmisse

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce