Søndag 25. januar:

FAABORG

Avernakø: Ingen

Brahetrolleborg: 9.00

Diernæs: 10.00, Henrik Nedergaard

Faldsled: 11.00

Faaborg: 10.00, Kristina Bay

Horne: 10.00

Haastrup: 9.00

Lyø: 9.30, Fritze Steiner-Johnsen

Svanninge: 19.00

V. Aaby: 9.00

Ø. Hæsinge: Ingen

Aastrup: 10.15

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY:

Haarby: 10.00

Løgismose: 8.45

Jordløse: 10.30

BROBY

Allested: 9.30

Nr. Broby: 19.00

Sh. Lyndelse: 10.30

Sdr. Broby: 10.15 Palle Jensen

Vejle: 10.30

V. Hæsinge: 9.30

NYBORG:

Nyborg:10.00 Hans B. Simonsen

Nyborg: 16.00 Ida Korreborg

Hjulby: 10.00 Ida Korreborg

Aunslev: 10.30 Kirkekaffe

Bovense: Ingen

Vindinge: 9.30 Louise Schous boe

Flødstrup: Ingen

Ullerslev: 10.00 Irene Lindegaard

Ellinge: 19.30 Irene Lindegaard

Skellerup: Ingen

LANGELAND Bagenkop: 10.00

Bøstrup: 10.00

Fodslette: 10.00

Fuglsbølle: ingen

Hou: ingen

Humble: 14.00 J. Schøler Nielsen

Jehovas Vidner: 10.00

Kædeby: ingen

Lindelse: 11.15

Longelse: ingen

Lohals, Den evang.-luth. Frikirke: ingen

Magleby: 11.15

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00

Pinsekirken: 15.00 Poul Henning Krog

Simmerbølle: 11.15

Skrøbelev: 16.00 T.B. Westergaard

Snøde: 10.30

Stoense: 9.30

Strynø: 16.00 P. Tønsberg-Jensen

Tranekær: 11.15

Tryggelev: ingen

Tullebølle: ingen

ØRBÆK

Ellested:19.00

Frørup:10.00

Herrested: 9.00

Kullerup: Ingen

Langå: Ingen

Refsvindinge Ingen:

Svindinge: 9.00

Tårup: 11.15

Øksendrup: 10.15

Ørbæk: 10.15

MIDTFYN

Espe: 9.00

Gestelev: 9.30

Gislev: ingen

Heden: 10.00

Hellerup: ingen

Herrested: 9.00

Herringe: ingen

Hillerslev: 10.30

Krarup: 10.30

Kværndrup: 11.00

Nr. Søby: 9.00

Ringe: 10.00 Kaffe

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 10.00

Ryslinge frim.: 11.00

Ryslinge valgm.: 11.00 Mikkel Crone Nielsen

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 9.30

Sdr. Næraa: 10.00

Sdr. Næraa valg- menighed: 11.00

Vantinge: ingen

Årslev: 10.45

ÆRØ

Bregninge: 16.00

Marstal: 10.00, Hauge

Ommel: ingen

Rise: 11.00

Søby: 9.30

Tranderup: 9.30

Ærøskøbing: 11.00

Jeh. Vidner: 10.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00

Sct. Jørgens Kirke: 10.00

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00

Sørup Kirke: 10.00

Tved Kirke: 11.30 Mogens Rasmussen

Vor Frue Kirke: 10.00

Adventkirken: lørdag 11.00

Baptistkirken: ingen

Frelsens Hær: 14.30

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.00 Poul Henning Krog

Evangelisk Luthersk Kirke på Sydfyn: 14.00 i »Skallen«, Møllergade 99, Svbg, Vagn Lyrstrand

OMEGN

Bjerreby: 9.00

Bregninge: 10.00

Brudager: 9.30

Egense: 10.00 Familiegudstjeneste

Gudbjerg: 10.00

Gudme: 11.00

Hesselager: 10.00

Hundstrup: 10.30

Kirkeby: 9.00

Landet: 10.30

Lunde: 10.00

Lundeborg: ingen

Oure: 9.00

Oure, Baptistkirken: 11.00 Nadvergudstjenste

Skårup: 10.00

Stenstrup: 9.00

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 10.00 Aallmann

Tåsinge Frimenighed: 14.00 i Bethaniakirken, Pjentemøllestræde 13, Svendborg

Valdemars Slots Kirke: ingen

Ulbølle: ingen

Vejstrup: 10.30

Vejstrup valgm.: 10.00 Kaffe

V. Skerninge: 9.00

Ø. Skerninge: 11.30