Søndag den 18. januar:

FAABORG

Avernakø: Avernakø 16.00, Kristina Bay

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 9.00, Henrik Nedergaard

Faldsled: 19.00

Faaborg: 10.00, Henrik Nedergaard

Horne: 10.00

Haastrup: 10.30

Lyø: 18.30, Kristina Bay

Svanninge: 11.00

V. Aaby: 10.15

Øster Hæsinge: 9.00

Aastrup: 9.00

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY:

Haarby: 10.00

Løgismose: Ingen

Jordløse: 9.00

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 10.15 Altergang

Sandholt Lyndelse: 19.30 P. Jensen

Sdr. Broby: 14.00

Vejle: 9.00 Jensen

V. Hæsinge: ingen

LANGELAND OG STRYNØ

Bagenkop: 10.00

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: ingen

Hou: 14.00 Torben Poulsen

Humble: 10.00

Jehovas Vidner: 10.00

Kædeby: ingen

Lindelse: 10.00

Longelse: 10.00

Lohals, Den evang.-luth. Frikirke: ingen

Magleby: 11.15

Ristinge: 11.30

Rudkøbing: 10.00

Pinsekirken: 15.00 Susanne Krog

Simmerbølle: 11.15

Skrøbelev: ingen

Snøde: ingen

Stoense: ingen

Strynø: 16.00

Tranekær: 10.00

Tryggelev: 9.00

Tullebølle: 11.15

MIDTFYN

Espe: 10.30

Gestelev: ingen

Gislev: 10.30

Heden: 9.00

Hellerup: 9.00

Herrested: 10.30

Herringe: 17.00 Karin Nebel

Hillerslev: ingen

Krarup: ingen

Kværndrup: 19.00, Konfirmandgudstjeneste

Nr. Søby: 10.00

Ringe: 10.00

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 10.00

Ryslinge frim.: 11.00

Ryslinge valgm.: 13.30 Vintermøde

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 10.45

Sdr. Næraa: 11.15

Sdr. Næraa valgm.: ingen

Vantinge: 9.00

Årslev: 9.30

ÆRØ

Bregninge: 16.00

Marstal: 10.00, Kristiansen

Ommel: 16.00, Hauge

Rise: 9.30, Gjesing

Søby: 11.00

Tranderup: 11.00

Ærøskøbing: 16.00

Jehovas Vidner: 10.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 Mette Dolberg

Sct. Jørgens Kirke: 10.00

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 Karina M. Aallmann

Sørup Kirke: 11.30

Tved Kirke: 10.00

Vor Frue Kirke: 10.00

Adventkirken: lør 11.00

Baptistkirken: 11.00

Frelsens Hær: 14.30

Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Pinsekirken, Svinget 2: 10.00 Suzanne Hansson

OMEGN

Bjerreby: 10.30

Bregninge: 10.00

Brudager: 11.00

Egense: 11.30

Gudbjerg: 10.00

Gudme: 9.30

Hesselager: 10.00

Hundstrup: 9.00

Landet: 9.00

Lunde: 10.00

Lundeborg: 9.00

Oure: 10.30

Oure, Baptistkirken: 19.00

Skårup: 10.00

Stenstrup: 9.00

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 19.00

Ulbølle: 10.30

Vejstrup: ingen

Vejstrup valgm.: 10.00

V. Skerninge: ingen

Ø. Skerninge: 10.00