Søndag 4. januar, Helligtrekonger

FAABORG

Avernakø: 10.00

Brahetrolleborg: Ingen

Diernæs: 10.00, Kristina Bay.

Faldsled: 9.30, kirkekaffe og indsamling

Faaborg: 10.00, Henrik Nedergaard, kirkekaffe og spejdernes nytårsparade.

Horne: 10.00

Haastrup: Ingen

Svanninge: 11.00, familiegudstjeneste og indsamling

V. Aaby: 10.15

Øster Hæsinge: Torkil Jensen

Aastrup: 9.00

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY:

Haarby: 9.00, Leni Hansen

Løgismose: Ingen

Jordløse: 14.00

BROBY

Allested: 9.30

Nr. Broby: 19.00

Sh. Lyndelse: 16.00

Sdr. Broby: 10.15

Vejle: 10.30

V. Hæsinge: 19.30

LANGELAND OG STRYNØ

Bagenkop: 10.00

Bøstrup: 10.00

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: ingen

Hou: 10.30

Humble: 10.00

Jehovas Vidner: 10.00

Kædeby: ingen

Lindelse: 11.15

Longelse: 10.00

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: 11.15

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 Knud Nielsen

Pinsekirken: 15.00 Poul Henning Krog

Simmerbølle: ingen

Skrøbelev: 11.15

Snøde: ingen

Stoense: 9.30

Strynø: 14.00

Tranekær: 11.15

Tryggelev: 10.00

Tullebølle: ingen

NYBORG:

Nyborg: 10.00

Nyborg: 16.00

Hjulby: 10.00

Aunslev: 9.30

Bovense: 10.30

Vindinge: 9.30

Flødstrup:10.00

Skellerup:10.15

ØRBÆK

Frørup: 10.00

Kullerup: 10.30

Langå: 9.00

Refsvindinge: 10.15

Svindinge: 10.15

Ørbæk: 9.00

MIDTFYN

Espe: 9.00

Heden: 9.00

Hellerup: 10.00 Birte Jacobsen

Hillerslev: ingen

Krarup: ingen

Kværndrup: 9.30

Nr. Søby: 10.00

Ringe: 10.00 Anders Eyvind Nielsen

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 19.30 Kaffe

Ryslinge frim.: 11.00

Ryslinge valgm.: 9.30

Sdr. Næraa: 19.00

Sdr. Næraa valgm.: 11.00

Vantinge: 10.30

ÆRØ

Bregninge: 16.00

Marstal: 16.00, Kristiansen, musikgudstjeneste

Ommel: 10.00, Kristiansen

Rise: 11.00

Søby: 9.30

Tranderup: 9.30

Ærøskøbing: 11.00

Jehovas Vidner: 10.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 Jørgen Børglum Larsen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 Volmers

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00

Sørup Kirke: 10.00

Tved Kirke: 10.00

Vor Frue Kirke: 10.00 Anne-Grete Thestrup

Adventkirken: lør 11.00

Baptistkirken: 11.00 Poul Erik Jensen

Frelsens Hær: 14.30

Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Pinsekirken, Svinget 2: 10.00 Preben Ågren

OMEGN

Bjerreby: 10.30

Bregninge: 10.00 Per Aas Christensen

Brudager: 11.00

Egense: ingen

Gudbjerg: 8.30

Gudme: 9.30

Hesselager: 19.30 Dybkjær

Hundstrup: 10.30

Landet: 9.00

Lunde: 9.00

Lundeborg: ingen

Oure: 10.30

Oure, Baptistkirken: 11.00 Lasse Åbom

Skårup: 10.00

Stenstrup: 10.00

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 10.00 Aallmann

Tåsinge Frimenighed:

Valdemars Slots Kirke: ingen

Ulbølle: ingen

Vejstrup: 9.00

V. Skerninge: 9.00

Ø. Skerninge: 11.30 Charlotte Berg