Nytårsdag 1/1 2009

FAABORG BROBY HÅRBY

Allested: Kl. 14.00

Avernakø: Kl. 16.00

Brahetrolleborg: Kl. 17.00

Diernæs: Kl. 16.00, ved Kristina Bay.

Faaborg: Kl. 11.00, ved Fritze Steiner-Johnsen.

Faldsled: Kl. 15.00

Horne: Kl. 14.00

Haastrup: Kl. 15.30, champagne efter gudstjenesten.

Jordløse: Kl. 14.00, champagne efter gudstjenesten.

Nr. Broby: Kl. 00.45

Sdr. Broby: Kl. 16.00

Sandholt-Lyndelse: Kl. 15.00

Svanninge: Kl. 16.00

Vejle: Kl. 15.00

Vester Aaby: Kl. 16.00.

Vester Hæsinge: Kl. 16.00

Øster Hæsinge: Ingen gudstjeneste.

Aastrup: Kl. 10.15

LANGELAND OG STRYNØ

Bagenkop: 19.30

Bøstrup: ingen

Fodslette: 16.00

Fuglsbølle: 16.00

Hou: ingen

Humble: 16.00

Jehovas Vidner: ingen

Kædeby: ingen

Lindelse: ingen

Longelse: ingen

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: 16.00

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 11.15

Pinsekirken: ingen

Simmerbølle: 10.00

Skrøbelev: 15.00

Snøde: 11.00

Stoense: ingen

Strynø: ingen

Tranekær: ingen

Tryggelev: 15.00

Tullebølle: 15.00

NYBORG:

Nyborg: 10.00

Hjulby: 14.00

Aunslev: 17.00

Bovense: 15.30

Vindinge: 16.00

Flødstrup: 15.30

Ullerslev: 10.00

Skellerup: 10.15

ØRBÆK

Frørup: 9.30

Herrested: 15.00

Refsvindinge: 10.15

Øksendrup: 15.00

Ørbæk: 11.30

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev:

Gislev: 16.00

Heden: ingen

Hellerup: ingen

Herrested: 15.00

Hillerslev: ingen

Krarup: 15.30

Kværndrup: 19.00

Nr. Søby: ingen

Ringe: 16.00

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 10.00

Ryslinge frim.: 16.00

Ryslinge valgm.: 16.00

Søllinge: 16.30

Sdr. Højrup: 14.30

Sdr. Næraa: 16.00

Sdr. Næraa valgm.: 15.00

Vantinge: 16.00

Årslev: 16.00

ÆRØ

Bregninge: 16.00

Marstal: 16.00, Hauge

Ommel: 14.30, Hauge

Rise: 14.30

Søby: 14.30

Tranderup: ingen

Ærøskøbing: 16.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: ingen

Sct. Jørgens Kirke: 16.00 Per Aas Christensen

Sct. Knuds Kirke: 10.30

Sct. Nicolai Kirke: 16.00

Sørup Kirke: 14.00

Tved Kirke: 15.00

Vor Frue Kirke: 16.00

Adventkirken: lør 11.00

Baptistkirken: ingen

Jehovas Vidners Rigssal:

Pinsekirken, Svinget 2:

OMEGN

Bjerreby: 9.00

Bregninge: 14.00

Brudager: 14.00

Drejø: ingen

Egense: 00.30 Fælles nytårsgudtjeneste

Gudbjerg: ingen

Gudme: 16.00

Hesselager: 14.30 Fromberg

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 16.00

Landet: 10.30

Lunde: 14.00

Lundeborg: 16.00

Ollerup: 10.30

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: ingen

Skarø: ingen

Skårup: 14.00

Stenstrup: 15.00

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 16.00

Tåsinge Frimenighed: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Ulbølle: ingen

Vejstrup: ingen

V. Skerninge: ingen

Ø. Skerninge: ingen