Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Juleaften 24. december:

FAABORG

Avernakø: 15.00

Brahetrolleborg: 16.30

Diernæs: 14.00, Henrik Nedergaard, 16.00, Fritze Steiner-Johsen

Faldsled: 15.00, indsamling

Faaborg: 14.00, Fritze Steiner-Johnsen, 16.00, Henrik Nedergaard

Horne: 16.00

Haastrup: 16.30

Svanninge: 16.30, indsamling

V. Aaby: 16.00

Øster Hæsinge: 14.00

Aastrup: 14.30

HAARBY

Haarby: 16.00

Løgismose: 14.30

Jordløse: 15.00

BROBY

Allested: 16.00

Nr. Broby: 14.30 og 16.00

Sh. Lyndelse: 15.00

Sdr. Broby: 15.00 og 16.30

Vejle: 15.00

V. Hæsinge: 16.30

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 16.30

Bøstrup: 15.15

Fodslette: 15.15

Fuglsbølle: 15.30

Hou: 16.30

Humble: 16.30

Jehovas Vidner:

Kædeby: 15.15

Lindelse: 14.00

Longelse: 14.30

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: 15.30

Ristinge: 14.00

Rudkøbing: 14.00 og 16.30

Pinsekirken: 14.00 Susanne Krog

Rudk., Sct. Bendts Kapel:

Simmerbølle: 15.15

Skrøbelev: 16.30

Snøde: 14.30

Stoense: 15.30

Strynø: 16.00

Tranekær: 16.30

Tryggelev: 16.30

Tullebølle: 14.00

MIDTFYN

Espe: 16.30

Gestelev:

Gislev: 16.30

Heden: 15.00

Hellerup: 14.30 og 16.00 Birte Jacobsen

Herrested: 16.00

Herringe:

Hillerslev: 14.00

Krarup: 15.15

Kværndrup: 15.00 og 16.30

Nr. Søby: 14.00 og 16.00

Ringe: 11.00, 14.00, 15.15 og 16.30

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal:

Ryslinge: 16.00

Ryslinge frim.: 14.30 og 16.00

Ryslinge valgm.: 14.30 og 16.00

Søllinge: 15.00

Sdr. Højrup: 15.15

Sdr. Næraa: 14.00 og 15.30

Sdr. Næraa valgm.: 15.00 og 16.30

Vantinge: 15.15

Årslev: 14.00 og 16.30

ÆRØ

Bregninge: 16.30

Marstal: 16.30, Hauge

Ommel: 15.00, Kristiansen

Rise: 15.00

Søby: 15.00

Tranderup: 15.00

Ærøskøbing: 16.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 13.30, 15.00 og 16.30

Sct. Jørgens Kirke: 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 og 16.00

Sct. Knuds Kirke: 15.00

Sct. Nicolai Kirke: 15.00 og 16.30

Sørup Kirke: 13.30, 15.00 og 16.30

Tved Kirke: 13.30 og 15.00

Vor Frue Kirke: 15.00 og 16.30

Baptistkirken: 15.00

Frelsens Hær:

Jehovas Vidners Rigssal:

Pinsekirken, Svinget 2: 15.00 Susanne Krog

OMEGN

Bjerreby: 16.30

Bregninge: 14.00, 15.15 og 16.30

Brudager: 15.00

Drejø: 17.00

Egense: 13.00, 14.30 og 17.00

Gudbjerg: 15.00

Gudme: 16.15

Hesselager: 15.30

Hundstrup: 15.00

Kirkeby: 16.30

Landet: 14.30

Lunde: 14.30

Lundeborg: 16.00

Ollerup: 15.00

Oure: 14.30

Oure, Baptistkirken: 15.00

Skarø: 14.30

Skårup: 15.00 og 16.30

Stenstrup: 16.00

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal:

Thurø: 14.00, 15.30 og 17.00

Tåsinge Frimenighed: 16.00 i stalden på Vårøvej 30 (indgang fra Monnetvej). Husk varm påklædning.

Valdemars Slots Kirke: 14.00

Ulbølle: 14.00

Vejstrup: 13.00

Vejstrup valgm.:

V. Skerninge: 16.00

Ø. Skerninge: 15.45

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce