Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

2. Juledag 26. december:

FAABORG

Avernakø: 10.00

Brahetrolleborg: 09.00

Diernæs: 09.00, Henrik Nedergaard

Faldsled: 11.00, indsamling

Faaborg: 10.00, Henrik Nedergaard

Horne: 10.00

Haastrup: 10.30

Svanninge:9.30, indsamling

V. Aaby: 10.15

Øster Hæsinge: 10.30

Aastrup: 09.00

HAARBY:

Haarby: 10.00

Løgismose: Ingen

Jordløse: 09.00

BROBY

Allested: 9.30

Nr. Broby: 10.15

Sh. Lyndelse: 10.30

Sdr. Broby: 9.00

Vejle: 10.30

V. Hæsinge: 9.30

LANGELAND OG STRYNØ

Bagenkop: 19.30

Bøstrup: 11.15

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: 14.00 T.B. Westergaard

Hou: ingen

Humble: 11.15 T.B. Westergaard

Jehovas Vidner:

Kædeby: ingen

Lindelse: ingen

Longelse: ingen

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: 10.00

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 Knud Nielsen

Pinsekirken: ingen

Rudk., Sct. Bendts Kapel:

Simmerbølle: ingen

Skrøbelev: ingen

Snøde: 10.30

Stoense: ingen

Strynø: 14.00

Tranekær: 10.00

Tryggelev: 10.00

Tullebølle: ingen

MIDTFYN

Espe: 10.30

Gestelev:

Gislev: 11.30

Heden: 10.00

Hellerup: ingen

Herrested: ingen

Herringe:

Hillerslev: 9.00

Krarup: ingen

Kværndrup: 9.30

Nr. Søby: 9.00

Ringe: 10.00

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 10.00

Ryslinge frim.: 9.30

Ryslinge valgm.: 11.00

Søllinge: 10.30

Sdr. Højrup: 10.45

Sdr. Næraa: 11.00

Sdr. Næraa valgm.: 11.00

Vantinge: ingen

Årslev: 9.30

ÆRØ

Bregninge: 11.00

Marstal: 10.00, Hauge

Ommel: 16.00, Hauge

Rise: 9.30

Søby: 9.30

Tranderup: 14.30

Ærøskøbing: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00

Sct. Jørgens Kirke: 10.00

Sct. Knuds Kirke: 10.30

Sct. Nicolai Kirke: 11.30 Hanne Wieland

Sørup Kirke: 10.00

Tved Kirke: 10.00

Vor Frue Kirke: 10.00

Adventkirken: lør 11.00

Baptistkirken: ingen

Frelsens Hær:

Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Pinsekirken, Svinget 2: ingen

OMEGN

Bjerreby: 9.00

Bregninge: 10.00

Brudager: ingen

Drejø: ingen

Egense: ingen

Gudbjerg: 10.00

Gudme: 9.30

Hesselager: 10.00

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 9.00

Landet: 10.30

Lunde: 9.00

Lundeborg: 11.30

Ollerup: 10.30

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 15.00 Julefest

Skarø: ingen

Skårup: 14.00

Stenstrup: 10.00

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 10.00

Tåsinge Frimenighed: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Ulbølle: 10.30 Salmesangsgudstjeneste

Vejstrup: ingen

V. Skerninge: ingen

Ø. Skerninge: 9.00

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce