Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Søndag den 21. december:

FAABORG

Avernakø: Ingen

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 09.00, Fritze Steiner Johnsen

Faldsled: 9.30, Jesper Svärd

Faaborg: 10.00, Fritze Steiner-Johnsen

Horne: 11.00

Haastrup: 09.00, Søren-Herluf Sørensen

Svanninge: Ingen

V. Aaby: Ingen

Øster Hæsinge:

Aastrup: 14.00, Ole Buhl Nielsen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY:

Haarby: 10.00

Løgismose: Ingen

Jordløse: Ingen

BROBY

Allested: 10.30

Nr. Broby: 9.00

Sh. Lyndelse: 11.00

Sdr. Broby: 10.15

Vejle: 9.30

V. Hæsinge: 10.00

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 10.00

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: 10.00

Hou: ingen

Humble: 10.00

Jehovas Vidner: 10.00

Kædeby: ingen

Lindelse: ingen

Longelse: ingen

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: 11.15

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 Knud Nielsen

Pinsekirken: 15.00 Susanne Krog

Rudk., Sct. Bendts Kapel:

Simmerbølle: ingen

Skrøbelev: 11.15

Snøde: 9.30

Stoense: 10.30

Strynø: 14.00

Tranekær: 10.00

Tryggelev: 19.30 A. Bager

Tullebølle: 11.15

NYBORG:

Nyborg:10.00 Hans b. Simonsen

Nyborg: 16.00 Kirstine Arendt - De 9 læsninger.

Hjulby:10.00 Kirstine Arendt

Aunslev:9.30

Bovense:10.30

Vindinge:10.30

Flødstrup:Ingen

Ullerslev:10.00 Kirkekaffe

Ellinge:9.00

Skellerup:10.15 Nanna Mølhave

ØRBÆK

Ellested:Ingen

Frørup:9.30

Herrested: 11.30 Nørgaard Mikkelsen

Kullerup: 9.30

Langå: Ingen

Refsvindinge:9.00

Svindinge: 9.00

Tårup: 11.00

Øksendrup: 10.15

Ørbæk: 13.30 Nyborg Gospelkor

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev:

Gislev: 9.00 P. Fjeldstad

Heden: 10.00

Hellerup: ingen

Herrested: 11.30 Mikkelsen

Herringe:

Hillerslev: 10.30

Krarup: ingen

Kværndrup: 11.00

Nr. Søby: 9.00

Ringe: 10.00

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 10.00

Ryslinge frim.: 14.00

Ryslinge valgm.: 9.30

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 10.45

Sdr. Næraa: 10.00

Sdr. Næraa valgm.: 11.00

Vantinge: 9.00

Årslev: 9.30

ÆRØ

Bregninge: 16.00

Marstal: 10.00, Hauge

Ommel: ingen

Rise: 9.30

Søby: 11.00

Tranderup: 11.00

Ærøskøbing: 9.30

Jehovas Vidner: 10.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 16.00

Sct. Jørgens Kirke: 10.00

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse

Sct. Nicolai Kirke: 11.30 Hanne Wieland

Sørup Kirke: 10.00

Tved Kirke: 19.00

Vor Frue Kirke: 10.00

Adventkirken: lør 11.00

Baptistkirken: ingen

Frelsens Hær: 14.30

Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Pinsekirken, Svinget 2: 10.00 Maria B. Aaskov

Evang. Luth. Kirke på Sydfyn: 14.30 julefest i Skallen.

OMEGN

Bjerreby: 9.00

Bregninge: 10.00

Brudager: 11.00

Drejø: ingen

Egense: 11.30

Gudbjerg: 8.30 Liselotte Kirkegaard

Gudme: 9.30

Hesselager: 16.00

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 9.00

Landet: 10.30

Lunde: ingen

Lundeborg: 14.00

Ollerup: 10.30

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00

Skarø: ingen

Skårup: 19.00

Stenstrup: 11.30

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 10.00

Tåsinge Frimenighed: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Ulbølle: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup valgm.: 19.30 Kaffe

V. Skerninge: 15.00 Gløgg og æbleskiver

Ø. Skerninge: ingen

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce