Søndag den 21. oktober:

FAABORG

Avernakø: 10.00

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 9.00, E. Fog-Nielsen

Faldsled: 11.00

Faaborg: 10.00, E. Fog-Nielsen

Horne: 9.30

Haastrup: 11.15

Svanninge: 19.00

V. Aaby: 14.00, Ole Buhl Nielsen

Øster Hæsinge: ingen

Aastrup: ingen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY:

Haarby: 10.00

Løgismose: ingen

Jordløse: ingen

BROBY

Allested: 9.00

Nr. Broby: 10.15 Altergang

Sh. Lyndelse: 9.30

Sdr. Broby: 9.00

Vejle: 10.00

V. Hæsinge: 10.30

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 19.30

Bøstrup: 14.00 Stig Munch

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: ingen

Hou: 10.30 Kirkekaffe

Humble: 11.15 J. Schøler Nielsen

Jehovas Vidner: 10.00

Kædeby: ingen

Lindelse: 16.00 A. Bager

Longelse: 11.15

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: 10.00

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00

Pinsekirken: 15.00 Poul H. Krog

Rudk., Sct. Bendts Kapel: 14.00

Simmerbølle: 11.15

Skrøbelev: 10.00

Snøde: ingen

Stoense: 9.30

Strynø: 16.00 P. Tønsberg-Jensen

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: ingen

NYBORG:

Nyborg:Aflyst

Nyborg. 10.00 Hedegaard Kristiansen.

Hjulby:8.30 Hedegaard Kristiansen

Aunslev:9.30

Bovense:10.30 Kirkekaffe

Vindinge:Under restaurering

Flødstrup:9.30 Birte Jacobsen

Ullerslev:19.30 Birte Jacobsen

Ellinge:19.30

Skellerup:10.15

ØRBÆK

Ellested:Ingen

Frørup:11.00

Herrested: 9.00

Kullerup: 10.30

Langå: Ingen

Refsvindinge: 10.15

Svindinge: Ingen

Tårup: 9.30

Øksendrup:11.30 Nørgaard Mikkelsen

Ørbæk: 9.00

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: 10.30

Gislev: 10.30

Heden: 9.00

Hellerup: 10.30 Familiegudstjeneste

Herrested: 14.00 Familiegudstjeneste

Herringe: ingen

Hillerslev: ingen

Krarup: ingen

Kværndrup: 10.30

Nr. Søby: 10.00

Ringe: 10.00

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 14.00

Ryslinge frim.: 11.00

Ryslinge valgm.: 9.30

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 10.15

Sdr. Næraa: 10.00

Sdr. Næraa valgm.: 14.00 Inger Bergeon

Vantinge: 9.00 Liza Overgaard, fællesgudstjeneste

Årslev: 9.00

ÆRØ

Bregninge: 16.00, Haugaard

Marstal: 10.00, Kristiansen

Birkholm: 10.30, Hauge

Ommel: 19.00, Hauge

Rise: 11.00

Søby: 16.00, Kristiansen

Tranderup: 9.30, Ligaard

Ærøskøbing: 16.00, Ligaard

Jehovas Vidner: 10.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 Volmers

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00

Sørup Kirke: 10.00 i Tved Kirke

Tved Kirke: 10.00

Vor Frue Kirke: 10.00

Adventkirken: lør 11.00

Baptistkirken: 10.00

Frelsens Hær: 14.30

Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Pinsekirken, Svinget 2: 10.00 Suzanne Hansson

OMEGN

Bjerreby: 10.30

Bregninge: 14.00 Johanne Sloth

Brudager: 11.00

Drejø: 14.00

Egense: 11.30

Gudbjerg: 10.00

Gudme: 9.30

Hesselager: 9.00 Fromberg

Hundstrup: 11.30 Vikar

Kirkeby: 15.30 Mye

Landet: 9.00

Lunde: 10.00

Lundeborg: 10.30

Ollerup: 14.00 Mye

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00

Skarø: ingen

Skårup: 10.00

Stenstrup: 9.00

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 9.00

Tåsinge Frimenighed: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Ulbølle: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup valgm.: 10.00

V. Skerninge: ingen

Ø. Skerninge: 10.00