Søndag den 22. juli:

FAABORG

Avernakø: 10

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 16, Einar Fog-Nielsen

Faldsled: 11.30

Faaborg: 10, Einar Fog-Nielsen, kirkekaffe.

Horne: 9

Haastrup: 9

Lyø: Ingen

Svanninge: 10

V. Åby: 14, Einar Fog-Nielsen

Øster Hæsinge: 9

Aastrup: Ingen

Jehovas Vidner: 10

HAARBY:

Dreslette: Ingen

Haarby: 10

Løgismose:

Jordløse: 10.30

BROBY

Allested: 9.30

Nr. Broby: 9.00

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby: 10.15, Palle Jensen

Vejle: 10.30

V. Hæsinge: 10.30

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 10.00

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: 10.00

Hou: 11.00 Kirkefrokost- Have

Humble: 10.00

Jehovas Vidner: 10.00

Kædeby: ingen

Lindelse: 8.45 A. Bager

Longelse: 11.15

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: 11.15

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 Knud Nielsen

Pinsekirken: ingen

Rudk., Sct. Bendts Kapel:

Simmerbølle: ingen

Skrøbelev: ingen

Snøde: 10.00

Stoense: ingen

Strynø: 14.00

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 8.45 Stig Munch

NYBORG:

Nyborg:8.30 Hedegaard Kristiansen

Nyborg: 10.00 Hans B. Simonsen

Hjulby:10.00 Hedegaard Kristiansen

Aunslev:Ingen

Bovense:Ingen

Vindinge:10.30 Louise Schousboe

Flødstrup:Ingen

Ullerslev:9.00 Frede Hansen

Ellinge:11.30

Skellerup:9.00

ØRBÆK

Ellested:Ingen

Frørup:Ingen

Herrested: 10.30

Kullerup:Ingen

Langå: 10.15

Refsvindinge: 10.15

Svindinge: Ingen

Tårup:11.30 Chr. Von Tangen Sivertsen

Øksendrup: 9.00

Ørbæk:9.00

MIDTFYN

Espe: 10.30

Gestelev: ingen

Gislev: 9.00

Heden: 11.15

Hellerup: ingen

Herringe: ingen

Hillerslev: ingen

Krarup: ingen

Kværndrup: 10.30

Nr. Søby: ingen

Ringe: 10.00

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 10.00

Ryslinge frim.: 9.30

Ryslinge valgm.: 11.00

Søllinge: 9.00

Sdr. Højrup: 9.00

Sdr. Næraa: ingen

Sdr. Næraa valgm.: 11.00

Vantinge: 9.00

Årslev: 10.15

ÆRØ

Bregninge: 19.00, Ligaard

Marstal: 9.30, Hauge

Ommel: ingen

Rise: 9.30

Søby: 9.30

Tranderup: 11.00, Hauge

Ærøskøbing: 11.00, Østergaard-Jensen

Jehovas Vidner: 10.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00

Sct. Jørgens Kirke: 10.00

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00

Sørup Kirke: 11.30 Mette Jørgensen

Tved Kirke:

Vor Frue Kirke: 10.00

Adventkirken: lør 11.00

Baptistkirken: 11.00 i Oure

Frelsens Hær: 14.30

Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Pinsekirken, Svinget 2: 10.00 Poul H. Krog

OMEGN

Bjerreby: 10.30

Bregninge: 11.30

Brudager:

Drejø:

Egense: 10.00

Gudbjerg: 10.00

Gudme:

Hesselager: 10.00

Hundstrup: ingen

Kirkeby: ingen

Landet: 9.00

Lunde: 9.00

Lundeborg: ingen

Ollerup: 9.00

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00

Skarø:

Skårup: 10.30

Stenstrup: 10.00

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 9.00

Tåsinge Frimenighed: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Ulbølle: ingen

Vejstrup: 9.00

Vejstrup valgm.: 10.00

V. Skerninge: 14.00 Mye

Ø. Skerninge: 11.30