Torsdag den 25. maj


Torsdag den 25. maj

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Torsdag den 25. maj:

 

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 9.00

Diernæs: 9.00

Falsled: 11.00 V. Hammerum

Faaborg: 10.30 H. Nedergaard

Horne: 16.30 J. Svärd

Haastrup: 19.00 R. Gotfredsen

Krarup: 10.30

Lyø: ingen 

Svanninge: ingen

Vester Aaby: 10.15

Øster Hæsinge: ingen 

Aastrup: ingen 

Jehovas Vidner: ingen

 

HAARBY

Helnæs: 11.00

Haarby: 10.00 A. Boas

Jordløse: ingen 

Løgismose: ingen

 

BROBY

Allested: 9.00 P. Stengaard

Nr. Broby: 10.15 S. Hvorslev

Sh. Lyndelse: 10.00

Sdr. Broby: 9.00

Vejle: ingen 

V. Hæsinge: 9.00

 

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: ingen

Bøstrup: 11.15 H. Merrild

Fodslette: ingen 

Fuglsbølle: ingen 

Hou: ingen 

Humble: ingen 

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 14.00 T. Westergaard og R. Aagaard-Poulsen

Longelse: 10.00 A. Bager

Magleby: ingen

Ristinge: ingen 

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Pinsekirken: 13.30

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 11.15 H. Davidsen

Skrøbelev: 11.15 A. Bager  

Snøde: ingen 

Stoense: 10.00 H. Merrild

Strynø: ingen

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen 

Tullebølle: 10.00 P. Møberg

 

NYBORG

Ellinge: 10.15 M. Davidsen

Flødstrup: 10.30 K. Nebel

Hjulby: ingen   

Nyborg: 10.00 C. Sivertsen

Skellerup: ingen 

Ullerslev: 9.00 K. Nebel

Vindinge: ingen

 

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 10.00

Kullerup: 10.30, kirkekaffe

Langå: 9.00 A. Møller

Refsvindinge: 9.00 K. Larsen

Svindinge: ingen

Tårup: ingen

Øksendrup: ingen

Ørbæk: ingen

 

MIDTFYN

Espe: 10.30 S. Hougaard

Gestelev: 10.00

Gislev: 10.30 M. Sauerberg, børnegudstj.

Heden: ingen 

Hellerup: 10.00 K. Larsen, konfirmation

Herrested: ingen 

Herringe: ingen

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 10.30 D. Winther

Nr. Søby: 19.00 H. Vestergaard, aftensang

Ringe: 10.00 A. Nielsen

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: ingen

Ryslinge: 10.00 R. Hansen

Ryslinge frim.: 10.00 konfirmation

Ryslinge valgm.: 19.00 M. Aastrup, Janne Wind og kor

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 11.15

Sdr. Næraa: 10.00

Sdr. Næraa Valgm.: 11.00 I. Aagaard

Vantinge: ingen

Årslev: 10.00

 

ÆRØ

Bregninge: 19.00

Marstal: 11.00 konfirmation 

Ommel: ingen

Rise: 11.00

Søby: 9.30

Tranderup: 9.30

Ærøskøbing: 11.00

 

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen, 12.00 L. Boas, konfirmation

Sct. Jørgens Kirke: 9.00 L. Nissen

Sct. Knuds Kirke: ingen

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 10.00 L. Nissen

Tved Kirke: 9.30 og 11.30 M. Andersen, konfirmation

Vor Frue Kirke: 10.00 G. Jørgensen

Adventistkirken: ingen

Baptistkirken: ingen

Jehovas Vidners Rigssal: ingen

Pinsekirken, Svinget 2: ingen

 

OMEGN

Bjerreby: 10.30

Bregninge: 11.30 C. Rubech

Brudager: ingen

Drejø: 10.00 T. Jørgensen

Egense: 10.00

Gudbjerg: 10.00 C. Rubech

Gudme: 10.00 L. Kirkegaard

Hesselager: 14.00 C. Rubech

Hundstrup: ingen

Kirkeby: ingen

Landet: 9.00

Lunde: ingen

Lundeborg: ingen

Ollerup: 9.00 A. Thomassen

Oure: 9.00

Oure, Baptistkirken: ingen

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 H. Hansen

Stenstrup: 10.30 A. Thomassen

Thurø: 10.00 L. Boas

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: 10.00

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: 10.30 T. Hårbøl

Øster Skerninge: ingen

Torsdag den 25. maj

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce