Søndag den 4. juni:

 

FAABORG

Avernakø: 9.30 M. Skovmand

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 10.30

Falsled: 11.00, kirkekaffe

Faaborg: 10.30 H. Nedergaard

Horne: 10.00 J. Svärd

Haastrup: 9.00 R. Gotfredsen

Krarup: 9.00

Lyø: ingen

Svanninge: ingen

Vester Aaby: 10.15

Øster Hæsinge: ingen

Aastrup: 9.00

Jehovas Vidner: 10.00

 

HAARBY

Helnæs: ingen

Haarby: 10.00 Boas

Jordløse: 10.30

Løgismose: ingen

 

BROBY

Allested: 10.30 P. Stengaard

Nr. Broby: 10.15 S. Hvorslev

Sh. Lyndelse: 10.30 E. Ladefoged

Sdr. Broby: 9.00

Vejle: 9.30 P. Stengaard

V. Hæsinge: ingen

 

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: ingen

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: 9.00 A. Berg

Hou: 10.00 H. Merrild (Banjen)

Humble: 10.00 L. Sjørup

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 11.30 A. Bager

Longelse: ingen

Magleby: 11.30 T. Westergaard (præsteindsættelse)

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Pinsekirken: 11.00

Rudk., Sct. Bendts Kapel: 14.00

Simmerbølle: 11.15 H. Davidsen

Skrøbelev: 10.00 A. Bager

Snøde: ingen

Stoense: 11.15 H. Merrild (Banjen)

Strynø: 10.00 L. Andersen

Tranekær: 11.15 P. Møberg

Tryggelev: 9.00 T. Westergaartd

Tullebølle: 10.00 P. Møberg

 

NYBORG

Ellinge: 10.15 E. Hammer

Flødstrup: 10.30 S. Holm

Hjulby: 9.30 M. Schousboe, kirkekaffe

Nyborg: 10.00 I. Korreborg

Skellerup: 9.00 E. Hammer

Ullerslev: 9.00 S. Holm

Vindinge: 11.00 (Kinky Kapelle deltager)

 

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 11.15

Kullerup: 9.15 (Kinky Kapelle deltager)

Langå: 9.00

Refsvindinge: ingen

Svindinge: 10.15, kirkekaffe

Tårup: 10.00

Øksendrup: ingen

Ørbæk: ingen

 

MIDTFYN

Espe: 8.30 S. Hougaard

Gestelev: 10.00

Gislev: 10.30, kirkekaffe

Heden: 9.00 H. Vestergaard

Hellerup: 11.30

Herrested: ingen

Herringe: ingen

Hillerslev: 11.00 S. hougaard

Kværndrup: 10.30 D. Winther

Nr. Søby: 10.00 H. Vestergaard

Ringe: 10.00 K. Dam

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Ryslinge: 10.00 R. Hansen

Ryslinge frim.: 9.30

Ryslinge valgm.: 11.00 M. Aastrup

Søllinge: 10.15

Sdr. Højrup: 11.15

Sdr. Næraa: 10.00

Sdr. Næraa Valgm.: 11.00 I. Aagaard

Vantinge: 9.45 S. Hougaard

Årslev: 10.00

 

ÆRØ

Bregninge: 11.00

Marstal: 11.00

Ommel: 9.30

Rise: 9.30

Søby: 11.00 Kiær

Tranderup: 14.30

Ærøskøbing: 9.30

Jehovas Vidner: 11.00

 

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 10.00 H. Wieland

Tved Kirke:16.00 P. Aas (præsteindsættelse)

Vor Frue Kirke: 10.00 G. Jørgensen

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Baptistkirken: 11.00 fællesgudstj.

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

 

OMEGN

Bjerreby: 10.30

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: 8.30 L. Kirkegaard

Drejø: 10.00 T. Jørgensen

Egense: 10.00

Gudbjerg: 10.00 C. Rubech

Gudme: 10.00 L. Kirkegaard

Hesselager: 10.00 H. Thordsen

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 9.00

Landet: 9.00

Lunde: 9.00 A. Thomassen

Lundeborg: ingen

Ollerup: 10.45

Oure: 10.00

Oure, Baptistkirken: 11.00 O. Ladefoged

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 H. Hansen

Stenstrup: 10.30 A. Thomassen

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: 9.00

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: 10.30 E. Sloth

Øster Skerninge: 11.30