Søndag den 22. april:

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 9.00

Diernæs: 10.30 L. Matthies

Falsled: 11.00 V. Hammerum

Faaborg: 10.30 H. Nedergaard, konfirmation

Horne: 14.00 V. Hammerum

Haastrup: 10.30

Krarup: ingen

Lyø: ingen

Svanninge: lukket

Vester Aaby: 14.00 O. Nielsen

Øster Hæsinge: 10.30

Aastrup: ingen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Helnæs: 9.00 E. Suhr

Haarby: 10.00 A. Boas

Jordløse: 9.00

Løgismose: 8.45 A. Boas

BROBY

Allested: 14.00 R. Gotfredsen

Nr. Broby: 9.00 S. Hvorslev

Sh. Lyndelse: 9.00 E. Ladefoged

Sdr. Broby: 10.15 Caféen, Åløkkeparken

Vejle: ingen

V. Hæsinge: 10.00 E. Ladefoged

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 11.30 A. Madsen

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: ingen

Hou: ingen

Humble: 10.00 A. Madsen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 11.00 T. Westergaard

Longelse: 11.15 A. Bager

Magleby: ingen

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 E. Ransby

Pinsekirken: 13.30

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 11.15 E. Ransby

Skrøbelev: 10.00 A. Bager

Snøde: 10.00 H. Merrild

Stoense: ingen

Strynø: 15.30 E. Ransby

Tranekær: ingen

Tryggelev: 9.30 T. Westergaard

Tullebølle: 14.00 H. Merrild

NYBORG

Ellinge: 10.15 E. Hammer

Flødstrup: 10.30 K. Nebel

Hjulby: ingen

Nyborg: (9.30 M. Grymer, konfirmation lørdag) 10.30 H. Simonsen, konfirmation og 16.00 C. Sivertsen

Skellerup: ingen

Ullerslev: 9.00 K. Nebel

Vindinge: 9.15 L. Schousboe

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 11.15

Kullerup: ingen

Langå: ingen

Refsvindinge: 9.30 og 11.00 H. Hansen, konfirmationer

Svindinge: 9.00 A. Møller

Tårup: ingen

Øksendrup: ingen

Ørbæk: lørdag

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: ingen

Gislev: 9.00 D. Winther

Heden: 9.00 H. Vestergaard

Hellerup: ingen

Herrested: 10.15

Herringe: 18.00, aftensang

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 10.30 D. Winther

Nr. Søby: ingen

Ringe: 10.00 K. Dam

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 10.00 P. Jensen

Ryslinge: 14.00 D. Winther

Ryslinge frim.: 9.30 M. Nielsen

Ryslinge valgm.: 11.00 M. Aastrup

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 11.30

Sdr. Næraa: 11.15 H. Jensen

Sdr. Næraa Valgm.: 11.00 I. Aagaard

Vantinge: 10.30 J. Laursen

Årslev: ingen

ÆRØ

Bregninge: 19.00

Marstal: 16.00

Ommel: ingen

Rise: 11.00, konfirmation

Søby:10.00

Tranderup: 14.00

Ærøskøbing: 10.00

Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 11.30 H. Wieland

Sørup Kirke: 10.00 H. Wieland

Tved Kirke: 10.00 R. Aagaard-Poulsen

Vor Frue Kirke: 10.00 G. Jørgensen, derefter menighedsmøde

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Baptistkirken: 9.00 tamil, 12.30 burmesisk

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 11.00

Bregninge: 10.00 P. Aas, konfirmation

Brudager: 9.00 R. Aagaard-Poulsen

Drejø: ingen

Egense: 10.00, konfirmation

Gudbjerg: ingen

Gudme: ingen

Hesselager: 10.00 H. Thordsen

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 9.00 og 11.00, konfirmationer

Landet: 9.30 J. Sloth

Lunde: 10.30 A. Thomassen

Lundeborg: 9.00

Ollerup: ingen

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00 P. Jensen

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 I. Fonsbøl

Stenstrup: 9.00 A. Thomassen

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: 9.00 og 11.00 N. Overgaard, konfirmationer

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: ingen

Øster Skerninge: ingen