Søndag den 21. maj:

 

FAABORG

Avernakø: 9.30 H. Nedergaard

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 10.30, kirkekaffe

Falsled: 9.30 V. Hammerum

Faaborg: 10.30 L. Matthies

Horne: 9.30 J. Svärd

Haastrup: 10.30 R. Gotfredsen

Krarup: ingen

Lyø: ingen 

Svanninge: ingen

Vester Aaby: 10.15

Øster Hæsinge: 9.00

Aastrup: 9.00

Jehovas Vidner: 10.00

 

HAARBY

Helnæs: 9.30

Haarby: 17.00 R. Graff

Jordløse: 9.00 R. Gotfredsen

Løgismose: 8.45 R. Graff

 

BROBY

Allested: 10.30 P. Stengaard

Nr. Broby: 10.00 A. Agersnap, S. Hvorslev

Sh. Lyndelse: ingen 

Sdr. Broby: 9.00

Vejle: ingen 

V. Hæsinge: 11.00 A. Agersnap

 

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: ingen

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen 

Fuglsbølle: ingen 

Hou: ingen 

Humble: 19.30 L. Sjørup

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 10.00 R. Aagaard-Poulsen

Longelse: ingen

Magleby: 11.30 R. Aagaard-Poulsen

Ristinge: ingen 

Rudkøbing: 10.00 L. Andersen

Pinsekirken: 13.30

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: ingen 

Skrøbelev: 10.00 A. Bager   

Snøde: 10.00 H. Merrild

Stoense: ingen

Strynø: 14.00 L. Andersen

Tranekær: 11.15 H. Merrild

Tryggelev: ingen 

Tullebølle: ingen

 

NYBORG

Ellinge: ingen

Flødstrup: ingen

Hjulby: ingen   

Nyborg: 10.00 M. Grymer, 16.00 I. Korreborg, lørdag 9.30 og 11.30 I. Korreborg, konfirmation

Skellerup: 19.00 E. Hammer

Ullerslev: 10.00 S. Holm

Vindinge: 10.00 A. Møller

 

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: ingen

Kullerup: ingen 

Langå: ingen

Refsvindinge: 9.00 N. Mølhave

Svindinge: 9.00

Tårup: 11.15

Øksendrup: 10.15

Ørbæk: ingen

 

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: ingen

Gislev: 10.30 M. Sauerberg

Heden: 10.00 H. Vestergaard, kirkekaffe

Hellerup: ingen 

Herrested: 10.00 K. Larsen

Herringe: 10.00

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 10.30 D. Winther

Nr. Søby: 9.00 H. Vestergaard

Ringe: 10.00 K. Dam, efterflg. ældreudflugt

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Ryslinge: 10.00 R. Hansen

Ryslinge frim.: ingen

Ryslinge valgm.: ingen

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 10.00

Sdr. Næraa: 10.00

Sdr. Næraa Valgm.: ingen, lørdag 10.00 I. Aagaard, højskoledag

Vantinge: 9.00

Årslev: 11.15

 

ÆRØ

Bregninge: 11.00

Marstal: 16.00, Haugaard

Ommel: 11.00, konfirmation

Rise: 14.30

Søby: 19.00

Tranderup: 11.00

Ærøskøbing: 9.30

Jehovas Vidner: 11.00

 

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 L. Nissen

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Skallen: 14.00 V. Lyrstrand, kirkekaffe

Sørup Kirke: 10.00 H. Wieland

Tved Kirke: 14.00 M. Andersen, børnegudstj.

Vor Frue Kirke: 10.00 A. Thestrup

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Baptistkirken: 11.00 Sambuh, 13.00 tamil

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

 

OMEGN

Bjerreby: 10.00, konfirmation

Bregninge: 10.00 C. Rubech

Brudager: ingen

Drejø: ingen

Egense: ingen

Gudbjerg: 11.30 C. Rubech

Gudme: 11.30

Hesselager: 10.00 H. Thordsen

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 10.45

Landet: ingen 

Lunde: 9.00 A. Thomassen

Lundeborg: 9.00

Ollerup: 9.00, kirkekaffe

Oure: 10.00

Oure, Baptistkirken: 11.00 G. Rostrøm

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 H. Hansen, kirkekaffe

Stenstrup: 10.30 A. Thomassen

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: 10.30 T. Hårbøl

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup Valgm.: ingen

Vester Skerninge: ingen

Øster Skerninge: 9.00 T. Hårbøl