Søndag den 18. februar:

FAABORG

Avernakø: 9.30

Brahetrolleborg: 10.30 O. Nielsen

Diernæs: 10.30 L. Matthies

Falsled: 11.00

Faaborg: 10.30 L. Jonssen

Horne: 11.30 J. Svärd

Haastrup: 9.00 P. Stengaard

Krarup: ingen

Lyø: ingen

Svanninge: lukket

Vester Aaby: ingen

Øster Hæsinge: 9.00 O. Nielsen

Aastrup: 14.00 O. Nielsen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Dreslette: 11.00

Helnæs: 9.30

Haarby: 10.00

Jordløse: ingen

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: 10.30 P. Stengaard

Nr. Broby: 10.15 A. Agersnap

Sh. Lyndelse: 10.00 E. Ladefoged

Sdr. Broby: ingen

Vejle: ingen

V. Hæsinge: 9.00 E. Ladefoged

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 11.30

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: ingen

Hou: 10.00 H. Merrild

Humble: 10.00 A. Madsen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 10.00 T. Westergaard

Longelse: ingen

Magleby: ingen

Ristinge: 19.00 A. Madsen

Rudkøbing: 10.00 E. Ransby

Pinsekirken: 13.30

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: ingen

Skrøbelev: 14.00 H. Merrild

Snøde: ingen

Stoense: ingen

Strynø: ingen

Tranekær: 11.15 H. Merrild

Tryggelev: 10.00

Tullebølle: ingen

NYBORG

Ellinge: ingen

Flødstrup: ingen

Hjulby: 10.30

Nyborg: 10.00 I. Korreborg, 16.00 H. Simonsen

Skellerup: 19.00 E. Hammer, kirkekaffe

Ullerslev: 10.00 K. Nebel

Vindinge: ingen

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 11.30 N. Mølhave

Kullerup: 9.15 L. Schousboe

Langå: ingen

Refsvindinge: 10.15 H. Hansen

Svindinge: ingen

Tårup: ingen

Øksendrup: 10.15

Ørbæk: ingen

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: 11.30

Gislev: 9.00 R. Hansen

Heden: ingen

Hellerup: ingen

Herrested: 9.00

Herringe: ingen

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 16.00

Nr. Søby: 10.00 H. Jensen

Ringe: 10.00 L. Andersen

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 10.00 P. Jensen

Ryslinge: 10.00 R. Hansen

Ryslinge frim.: 11.00 M. Marslund

Ryslinge valgm.: 11.00 M. Marslund

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: ingen

Sdr. Næraa: 10.00 J. Olesen

Sdr. Næraa Valgm.: 11.00 I. Aagaard

Vantinge: 10.30 J. Laursen

Årslev: 11.30

ÆRØ

Bregninge: ingen

Marstal: ingen

Ommel: ingen

Rise: 14.00, sognepræst Henny Kvist indsættes

Søby: ingen

Tranderup: ingen

Ærøskøbing: ingen

Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 11.30 M. Jørgensen

Tved Kirke: 11.30 I. Fonsbøl

Vor Frue Kirke: 10.00 A. Thestrup

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Baptistkirken: 11.00 S. Hansen, fællesgudstj.

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 11.30 P. Aas

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: ingen

Drejø: 10.00 T. Jørgensen

Egense: 10.00 Aallmann

Gudbjerg: ingen

Gudme: 9.00 I. Fonsbøl

Hesselager: 11.30 J. Fromberg

Hundstrup: 10.30 N. Overgaard

Kirkeby: 10.45

Landet: ingen

Lunde: ingen

Lundeborg: 10.15

Ollerup: 9.00

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00 I. Schmidt

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 I. Fonsbøl, kirkekaffe

Stenstrup: 12.00 A. Bojsen-Møller

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: 9.00 N. Overgaard

Valdemars Slots Kirke:

Vejstrup: 9.00

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: ingen

Øster Skerninge: 11.30 Aallmann