Søndag den 17. december


Søndag den 17. december

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Søndag den 17. december:

 

FAABORG

Avernakø: 9.30

Brahetrolleborg: 16.00 julesangsgudstjeneste m. Brahetrolleborgkoret

Diernæs: 19.00 L. Jonssen

Falsled: 19.00

Faaborg: 10.30 L. Matthies

Horne: 9.00 V. Hammerum. Koncert kl. 16.00

Haastrup: 9.00 P. Stengaard

Krarup: 10.30

Lyø: ingen

Svanninge: ingen

Vester Aaby: 16.00

Øster Hæsinge: ingen

Aastrup: 10.15

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Dreslette: 11.00 fællesgudstjeneste i Kærum Kirke

Helnæs: 11.00 fællesgudstjeneste i Kærum Kirke

Haarby: 10.00

Jordløse: ingen

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 9.00 A. Agersnap

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby: ingen

Vejle: 10.30 P. Stengaard

V. Hæsinge: 10.30 A. Agersnap

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: ingen

Bøstrup: ingen

Fodslette: 10.00 T. Westergaard

Fuglsbølle: ingen

Hou: ingen

Humble: 10.00 A. Madsen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 19.00 T. Westergaard

Longelse: ingen

Magleby: 19.30 A. Madsen

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 14.00 og 16.30

Pinsekirken: 13.30

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 19.00

Skrøbelev: 11.15 P. Møberg

Snøde: 16.00 P. Møberg

Stoense: ingen

Strynø: ingen

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 10.00 P. Møberg

NYBORG

Ellinge: 11.30 M. Davidsen

Flødstrup: 10.30 S. Holm

Hjulby: ingen

Nyborg: 10.00 C. Sivertsen. 16.00 de ni læsninger I. Korreborg

Rolfsted: 11.00 musikgudstjeneste B. Jacobsen

Skellerup: ingen

Ullerslev: 9.00 K. Nebel

Vindinge: 10.00 A. Møller

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: ingen

Kullerup: ingen

Langå: ingen

Refsvindinge: 19.00 julekoncert - Østfyns Mandskor

Svindinge: 9.00 F. Møller

Tårup: 11.15 A. Møller

Øksendrup: ingen

Ørbæk: 10.15 i sognehuset H. Hansen

MIDTFYN

Espe: 9.00 D. Winther og S. Hougaard

Gestelev: ingen

Gislev: 13.00 børnegudstjeneste M. Sauerberg

Heden: 9.00 H. Jensen

Hellerup: ingen

Herrested: 9.00

Herringe: 17.00 K. Nygård

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 10.30 D. Winther

Nr. Søby: 10.00 H. Jensen

Ringe: 10.00 L. Andersen

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Ryslinge: 10.00 R. Mølsted Hansen

Ryslinge frim.: 11.00 fællesgudstjeneste M. Aastrup

Ryslinge valgm.: 11.00 fællesgudstjeneste M. Aastrup

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 11.30 M. Behrndtz

Sdr. Næraa: 10.00 I. Jensen

Sdr. Næraa Valgm.: 14.00 koncert m. Svøbsk og Lunau & Sund

Vantinge: ingen

Årslev: ingen

ÆRØ

Bregninge: ingen

Marstal: 16.00

Ommel: ingen

Rise: 16.00, Haugaard

Søby: 10.00

Tranderup: 14.00, Haugaard

Ærøskøbing: 10.00, Møller Nielsen

Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 Vemmelund

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 Hanne Wieland

Sørup Kirke: 14.00 de ni læsninger, H. Wieland

Tved Kirke: 10.00 R. Aagaard-Poulsen

Vor Frue Kirke: 10.00 G. Jørgensen

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Baptistkirken: 14.00 julefest S. Hansen

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 9.30 J. Sloth

Bregninge: 10.00 P. Christensen

Brudager: 11.30 R. Aagaard-Poulsen

Drejø: ingen

Egense: 16.00 N. Overgaard

Gudbjerg: ingen

Gudme: igen

Hesselager: 11.30 J. Fromberg

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 9.00 A. Bojsen-Møller

Landet: 11.00 J. Sloth

Lunde: ingen

Lundeborg: 10.15

Ollerup: 10.45 A. Bojsen-Møller

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00

Skarø: ingen

Skårup: 9.00 R. Aagaard-Poulsen

Stenstrup: 12.00 A. Bojsen-Møller

Thurø: 10.00 M. Andersen

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke:

Vejstrup: 9.00

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: 14.00 N. Overgaard

Øster Skerninge: ingen

Søndag den 17. december

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce