Søndag den 11. juni:

 

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 14.00

Diernæs: 9.00 L. Jonssen

Falsled: 19.00

Faaborg: 10.30 L. Jonsson

Horne: 11.30 V. Hammerum

Haastrup: 9.00

Krarup: ingen

Lyø: ingen

Svanninge: 

Vester Aaby: ingen

Øster Hæsinge: ingen

Aastrup: 10.15

Jehovas Vidner: 10.00

 

HAARBY

Helnæs: ingen

Haarby: 10.00 E. Petersen

Jordløse: 10.30

Løgismose: ingen

 

BROBY

Allested: 9.00 E. Ladefoged

Nr. Broby: 19.00 S. Hvorslev

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby: 10.15

Vejle: ingen

V. Hæsinge: 10.00 E. Ladefoged

 

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 11.30 L. Sjørup

Bøstrup: ingen

Fodslette: 10.00 L. Sjørup

Fuglsbølle: ingen

Hou: ingen

Humble: ingen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: ingen

Longelse: 11.15 A. Bager

Magleby: ingen

Ristinge: 14.00 L. Sjørup

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Pinsekirken: ingen, udflugt

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 19.00 H. Davidsen

Skrøbelev: 10.00 A. Bager

Snøde: 11.15 H. Merrild

Stoense: ingen

Strynø: ingen

Tranekær: 10.00 H. Merrild

Tryggelev: ingen

Tullebølle: ingen

 

NYBORG

Ellinge: ingen

Flødstrup: ingen

Hjulby: ingen  

Nyborg: 10.00 C. Sivertsen

Skellerup: 9.00 S. Holm

Ullerslev: 10.00 S. Holm

Vindinge: 14.00 K. Løvenstrøm, fælles sommermøde

 

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: ingen

Kullerup: ingen

Langå: 10.15

Refsvindinge: ingen

Svindinge: 9.00

Tårup: 11.30 N. Mølhave

Øksendrup: ingen

Ørbæk: 10.15 H. Hansen

 

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: ingen

Gislev: 10.30

Heden: 10.00 H. Vestergaard

Hellerup: ingen

Herrested: 9.00 H. Hansen

Herringe: 17.00 De unge indtager kirke

Hillerslev: 9.00 S. Hougaard

Kværndrup: 16.00 S. Hougaard

Nr. Søby: 9.00 H. Vestergaard

Ringe: 10.00 K. Dam

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Ryslinge: 10.00 R. Hansen

Ryslinge frim.: 9.30

Ryslinge valgm.: 11.00 M. Aastrup

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 10.00

Sdr. Næraa: 10.00

Sdr. Næraa Valgm.: 11.00 I. Aagaard, indskrivning af konfirmander

Vantinge: 10.30 S. Hougaard

Årslev: 11.15

 

ÆRØ

Bregninge: 19.00

Marstal: 11.00

Ommel: ingen

Rise: 10.00

Søby: 14.00

Tranderup: 14.00

Ærøskøbing: 10.00

Jehovas Vidner: 11.00

 

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Boas

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund, kirkekaffe

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 10.00 H. Wieland, derefter udflugt til Faaborg Museum

Tved Kirke: 10.00

Vor Frue Kirke: 10.00 G. Jørgensen

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Baptistkirken: 10.00 tamil og 12.30 burmesisk

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

 

OMEGN

Bjerreby: 10.30

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: ingen

Drejø: ingen

Egense: 11.00 i præstegårdshaven

Gudbjerg: 10.00 C. Rubech

Gudme: 11.00 afskedsgudstjeneste, derefter reception i Brudager Forsamlingshus

Hesselager: 11.30 A. Kjærsig

Hundstrup: 10.30 T. Hårbøl

Kirkeby: 10.45 K. Nielsen

Landet: 9.00

Lunde: ingen

Lundeborg: 9.00

Ollerup: 9.00 A. Bojsen-Møller

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00 m/beboere fra Kildegården

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 H. Hansen

Stenstrup: 10.30 A. Thomassen, i præstegårdshaven

Thurø: 14.00 B. Bramming, sommermøde

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: 10.00

Vejstrup Valgm.: 19.30

Vester Skerninge: ingen

Øster Skerninge: ingen