Søndag den 11. februar

Der er børnegudstjeneste i Sørup Kirke klokken 14. Foto: Katrine Becher Damkjær.

Søndag den 11. februar

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Søndag den 11. februar:

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 10.30 O. Nielsen

Diernæs: ingen

Falsled: 11.00 børne- og ungdomsgudstj.

Faaborg: 10.30 H. Nedergaard

Horne: 14. J. Svärd

Haastrup: 9.30 børnegudstj.

Krarup: 9.00 O. Nielsen

Lyø: ingen

Svanninge: lukket

Vester Aaby: 9.00

Øster Hæsinge: ingen

Aastrup: 10.15

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Dreslette: 9.30

Helnæs: 11.00

Haarby: 10.00

Jordløse: ingen

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 10.15 S. Hvorslev

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby: 9.00 i Caféen, Åløkkeparken

Vejle: 9.00 E. Ladefoged

V. Hæsinge: 10.00 E. Ladefoged, derefter tøndeslagning

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: ingen

Bøstrup: 14.00 P. Møberg

Fodslette: 10.00

Fuglsbølle: ingen

Hou: ingen

Humble: 10.00 A. Madsen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: ingen

Longelse: 10.00 A. Bager

Magleby: 11.30

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 E. Ransby

Pinsekirken: 13.30

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 11.15 E. Ransby

Skrøbelev: ingen

Snøde: 11.15 P. Møberg

Stoense: ingen

Strynø: ingen

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 10.00 P. Møberg

NYBORG

Ellinge: 10.15 E. Hammer

Flødstrup: 10.30 S. Holm

Hjulby: ingen

Nyborg: 10.00 H. Simonsen, 14.00 I. Korreborg, børne- og familiegudstj.

Skellerup: ingen

Ullerslev: 9.00 S. Holm

Vindinge: 11.00 L. Schousboe, tøndeslagning

ØRBÆK

Ellested: 10.30

Frørup: ingen

Kullerup: ingen

Langå: 10.15, kirkekaffe

Refsvindinge: ingen

Svindinge: ingen

Tårup: 14.00 N. Mølhave, tøndeslagning

Øksendrup: ingen

Ørbæk: 10.15 H. Hansen (sognehuset)

MIDTFYN

Espe: 14.00 J. Laursen

Gestelev: 13.00

Gislev Forsamlingshus: 14.30 M. Sauerberg, fastelavnsgudstj.

Heden: 9.00

Hellerup: 10.15

Herrested: ingen

Herringe: 10.00

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 13.00

Nr. Søby: 13.00 H. Jensen

Ringe: 10.00 L. Andersen

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 11.30 P. Jensen

Ryslinge: 10.00 R. Hansen

Ryslinge frim.: 9.30 M. Marslund

Ryslinge valgm.: 9.30 M. Marslund

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 14.00

Sdr. Næraa: 10.00 I. Dalsgaard, kirkekaffe

Sdr. Næraa Valgm.:

Vantinge: ingen

Årslev: ingen

ÆRØ

Bregninge: 10.00

Marstal: 10.00

Ommel: 13.00, fastelavnsgudstjeneste i Ommel Beboerhus

Rise: ingen

Søby: 16.00

Tranderup: 14.00

Ærøskøbing: 19.00, aftensang

Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen og 13.30 børnegudstj. L. Kristiansen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund, kirkekaffe, 14.00 børnegudstj.

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 14.00 H. Wieland børnegudstj.

Tved Kirke: 14.00

Vor Frue Kirke: 10.00 A. Thestrup

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Baptistkirken:9.00 tamil, 12.30 burmesisk

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 9.30 J. Skov

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: ingen

Drejø: ingen

Egense: 14.00 (Egense Forsamlingshus)

Gudbjerg: 11.30 C. Rubech

Gudme: 10.00 C. Rubech

Hesselager: 10.00 H. Thordsen

Hundstrup: ingen

Kirkeby: ingen

Landet: 11.00 J. Sloth

Lunde: 10.30 A. Thomassen, familiegudstj. og tøndeslagning

Lundeborg: ingen

Ollerup: 9.00 A. Thomassen, kirkekaffe

Oure: 14.00, fælles fastelavnsgudstj.

Oure, Baptistkirken: 11.00 O. Olsen, fastelavnsgudstj.

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 I. Fonsbøl

Stenstrup: ingen

Thurø: 10.00 T. Aallmann - børne- og familiefastelavnsgudstj.

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: 14.00 N. Overgaard

Øster Skerninge: 10.00, kirkekaffe

Søndag den 11. februar

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce