Pinsedag 20. maj:

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 10.30 O. Nielsen

Diernæs: 10.30 H. Nedergaard

Falsled: 11.00 V. Hammerum

Faaborg: 10.30 L. Jonssen

Horne: 10.00 H. Hansen

Haastrup: 9.00

Krarup: ingen

Lyø: 9.30 L. Matthies

Svanninge: ingen

Vester Aaby: 9.00

Øster Hæsinge: 9.00 O. Nielsen

Aastrup: 10.15

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Helnæs: 9.30 E. Suhr

Haarby: 10.00 A. Boas

Jordløse: 10.30

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: 10.30

Nr. Broby: 10.15 A. Agersnap

Sh. Lyndelse: 10.30 E. Ladefoged

Sdr. Broby: ingen

Vejle: 9.30

V. Hæsinge: ingen

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: ingen

Bøstrup: ingen

Fodslette: 11.30 T. Hårbøl

Fuglsbølle: 11.15

Hou: 10.00 H. Merrild

Humble: 10.00 A. Madsen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 9.00 T. Westergaard

Longelse: ingen

Magleby: 10.00 T. Hårbøl

Ristinge: 19.00 A. Madsen

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Pinsekirken: 11.00

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 11.15 H. Davidsen

Skrøbelev: 10.00

Snøde: 11.15 H. Merrild

Stoense: ingen

Strynø: 10.00 E. Ransby

Tranekær: 11.15 P. Møberg

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 10.00 P. Møberg

NYBORG

Ellinge: 9.00 E. Hammer

Flødstrup: 10.30 S. Holm

Hjulby: 9.30

Nyborg: 10.00 H. Simonsen

Skellerup: 10.15 E. Hammer

Ullerslev: 9.00 S. Holm

Vindinge: 10.30

ØRBÆK

Ellested: 14.00, familiegudstj.

Frørup: 11.15

Kullerup: 9.15

Langå: ingen

Refsvindinge: 10.15 H. Hansen

Svindinge: 9.00

Tårup: 10.00

Øksendrup: 10.15, kirkekaffe

Ørbæk: 9.00 H. Hansen

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: 10.00

Gislev: 10.30, kirkekaffe

Heden: 9.00 E. Jensen

Hellerup: 10.15

Herrested: 9.00

Herringe: 11.30

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 10.30 D. Winther

Nr. Søby: 10.00 E. Jensen

Ringe:10.00 L. Andersen

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 10.00

Ryslinge: 10.00

Ryslinge frim.: 11.00

Ryslinge valgm.: 9.30 M. Aastrup, festgudstj.

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 10.00

Sdr. Næraa: 10.00 I. Dalsgaard

Sdr. Næraa Valgm.: 11.00 I. Aagaard, majstang og koncert m. Erik Grip

Vantinge: 10.30 J. Laursen

Årslev: 11.30

ÆRØ

Bregninge: 19.00

Marstal: 10.00, Kvist

Ommel: ingen

Rise: 14.00

Søby: ingen

Tranderup: 10.00

Ærøskøbing: 19.00

Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 10.00 H. Wieland

Tved Kirke: 10.00 R. Aagaard-Poulsen

Vor Frue Kirke: 10.00 A. Thestrup

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Baptistkirken: 11.00 fællesgudstj.

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 11.00

Bregninge: 10.00 M. Andersen

Brudager: 11.30 C. Rubech

Drejø: 10.00 i præstegårdshaven m. efterfølgende hygge

Egense: 11.30

Gudbjerg: 9.00 C. Rubech

Gudme: 10.00 C. Rubech

Hesselager: 10.00 T. Hårbøl

Hundstrup: 10.30 N. Overgaard

Kirkeby: 10.45

Landet: 9.30 J. Sloth

Lunde: 10.30 A. Thomassen

Lundeborg: ingen

Ollerup: 9.00, kirkekaffe

Oure: 10.15

Oure, Baptistkirken: 11.00 T. Højberg

Skarø: 14.00 m. efterfølgende hygge

Skårup: 10.00 I. Fonsbøl

Stenstrup: 9.00 A. Thomassen

Thurø: 10.00 T. Aallmann, søndagsskole

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: 9.00 J. Fromberg

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: 9.00 N. Overgaard

Øster Skerninge: 10.00