Påskedag den 1. april


Påskedag den 1. april

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Påskedag den 1. april:

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 10.30 O. Nielsen

Diernæs: 10.30 L. Jonssen

Falsled: 11.00 V. Hammerum

Faaborg: 10.30 L. Matthies

Horne: 10.00 H. Hansen

Haastrup: 9.00

Krarup: 9.00 O. Nielsen

Lyø: 9.30 H. Nedergaard

Svanninge: lukket

Vester Aaby: 9.00 T. Jensen

Øster Hæsinge: ingen

Aastrup: 10.15 T. Jensen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Helnæs: 11.00 E. Suhr

Haarby: 10.00 A. Boas

Jordløse: 10.30

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: 10.30

Nr. Broby: 10.15 S. Hvorslev

Sh. Lyndelse: 9.00 E. Ladefoged

Sdr. Broby: lukket

Vejle: 9.30

V. Hæsinge: 10.30 E. Ladefoged

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 10.00 T. Hårbøl

Bøstrup: 11.15 P. Møberg

Fodslette: 11.30 T. Westergaard

Fuglsbølle: 10.00 A. Bager

Hou: 10.00 H. Merrild

Humble: 10.00 A. Madsen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 9.00 T. Westergaard

Longelse: 14.00 A. Bager

Magleby: 11.30 T. Hårbøl

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Pinsekirken: 11.00

Rudk., Sct. Bendts Kapel: 14.00

Simmerbølle: 11.15 H. Davidsen

Skrøbelev: ingen

Snøde: ingen

Stoense: 11.15 H. Merrild

Strynø: 10.00 E. Ransby

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 10.00 P. Møberg

NYBORG

Ellinge: 11.30 E. Hammer

Flødstrup: 10.30 S. Holm

Hjulby: 9.30

Nyborg: 10.00 C. Sivertsen

Skellerup: 10.00 E. Hammer

Ullerslev: 9.00 S. Holm

Vindinge: 9.15

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 11.15 A. Møller

Kullerup: 10.30

Langå: 9.00

Refsvindinge: ingen

Svindinge: 10.15, kirkekaffe

Tårup: 10.00 A. Møller

Øksendrup: ingen

Ørbæk: 10.15 H. Hansen

MIDTFYN

Espe: 10.30 J. Laursen

Gestelev: 10.00

Gislev: 10.30, kirkekaffe

Heden: 10.00 H. Vestergaard

Hellerup: 10.15

Herrested: 9.00

Herringe: 11.30

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 10.30 D. Winther

Nr. Søby: ingen

Ringe: 10.00 K. Dam

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 10.00

Ryslinge: 10.00, kirkekaffe

Ryslinge frim.: 11.00 M. Marslund

Ryslinge valgm.: 9.30 M. Aastrup, festgudstj.

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 11.30

Sdr. Næraa: 10.00 I. Dalsgaard

Sdr. Næraa Valgm.: 11.00 I. Aagaard

Vantinge: ingen

Årslev: 10.00

ÆRØ

Bregninge: 10.00, altertavlen åbnes

Marstal: 10.00, klokkekoncert efter højmessen

Ommel: 16.00

Rise: 14.00

Søby: 19.00

Tranderup: 14.00

Ærøskøbing: 10.00

Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 10.00 H. Wieland

Tved Kirke: 10.00 R. Aagaard-Poulsen

Vor Frue Kirke: 10.00 G. Jørgensen

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Baptistkirken: 11.00 S. Hansen, fællesgudstj.

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 11.00

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: 10.00 C. Rubech

Drejø: 10.00 T. Jørgensen

Egense: 10.00

Gudbjerg: 11.30 C. Rubech

Gudme: 9.00 C. Rubech

Hesselager: 10.00 H. Thordsen

Hundstrup: 10.30 N. Overgaard

Kirkeby: 10.45

Landet: 9.30 J. Sloth

Lunde: 9.00 A. Thomassen

Lundeborg: 9.00

Ollerup: 9.00, kirkekaffe

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00 B. Willer

Skarø: 14.00 T. Jørgensen

Skårup: 10.00 I. Fonsbøl

Stenstrup: 10.30 A. Thomassen

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: 9.00 N. Overgaard

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: 10.15

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: ingen

Øster Skerninge: 11.30

Påskedag den 1. april

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce