Nytårsaftensdag den 31. december:

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: ingen

Diernæs: 10.00 H. Nedergaard

Falsled: ingen

Faaborg: 10.30 L. Matthies, champagne og kransekage

Horne: ingen

Haastrup: ingen

Krarup: ingen

Lyø: 15.30

Svanninge: lukket

Vester Aaby: 15.00, champagne

Øster Hæsinge: 10.30

Aastrup: ingen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Dreslette: 14.30 E. Suhr, kirkekaffe

Helnæs: 16.00 E. Suhr

Haarby: ingen

Jordløse: ingen

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 15.00 Hvorslev

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby: ingen

Vejle: 14.00 P. Stengaard

V. Hæsinge: 14.00, champagne og kransekage

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 10.00 T. Westergaard

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: 15.30 A. Bager

Hou: 16.00 H. Merrild

Humble: 23.30

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 11.30 T. Westergaaed

Longelse: ingen

Magleby: ingen

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10. H. Davidsen

Pinsekirken: 23.00

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: ingen

Skrøbelev: ingen

Snøde: ingen

Stoense: ingen

Strynø: 15.30 E. Ransby

Tranekær: 22.30 H. Merrild

Tryggelev: ingen

Tullebølle: ingen

NYBORG

Ellinge: 10.15 E. Hammer

Flødstrup: ingen

Hjulby: ingen

Nyborg: 10.00 C. Sivertsen

Skellerup: ingen

Ullerslev: 14.00 K. Nebel

Vindinge: ingen

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 14.00 A. Møller, portvin og kransekage

Kullerup: ingen

Langå: 15.00, vin og kransekage

Refsvindinge: 9.00 K. Larsen

Svindinge: ingen

Tårup: 15.30 A. Møller, portvin og kransekage

Øksendrup: ingen

Ørbæk: lukket

MIDTFYN

Espe: 15.00 S. Hougaard, festgudstj.

Gestelev: ingen

Gislev: 10.30 M. Sauerberg

Heden: 14.00 H. Jensen

Hellerup: 10.15

Herrested: ingen

Herringe: 16.00, trioen Vesselil deltager

Hillerslev: ingen

Kværndrup: ingen

Nr. Søby: 15.00 H. Jensen

Ringe: 10.00 L. Andersen

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 11.00 B. Jacobsen

Ryslinge: 10.00 R. Hansen

Ryslinge frim.: ingen

Ryslinge valgm.: ingen

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 16.00

Sdr. Næraa: ingen

Sdr. Næraa Valgm.: 11.00

Vantinge: ingen

Årslev: ingen

ÆRØ

Bregninge: 10.00

Birkholm: 10.30, Møller Nielsen - Marstal: 16.00, Ingrid Schrøder Hansen, ønskekoncert

Ommel: ingen

Rise: ingen

Søby: ingen

Tranderup: 22.30

Ærøskøbing: 10.00 Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 15.00, M. Jørgensen, kransekage og champagne

Sørup Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Tved Kirke: 11.30 I. Fonsbøl

Vor Frue Kirke: 10.00 G. Jørgensen

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Baptistkirken: ingen

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 9.30 J. Sloth

Bregninge: 10.00 M. Andersen

Brudager: ingen

Drejø: ingen

Egense: 10.00

Gudbjerg: 15.00 C. Hartmeyer-Dinesen

Gudme: 10.00 C. Hartmeyer-Dinese

Hesselager: ingen

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 16.00

Landet: 11.00 J. Sloth

Lunde: ingen

Lundeborg: 14.00

Ollerup: 14.30

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: ingen

Skarø: ingen

Skårup: 15.00 I. Fonsbøl, champagne

Stenstrup: 13.00 A. Thomassen

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: 13.00 N. Overgaard

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup Valgm.: 16.00

Vester Skerninge: ingen

Øster Skerninge: ingen