University College Lillebælt:Efter- og videreuddannelsen, Asylgade 7-9, Odense:

22 personer har gennemført Pædagogisk diplomuddannelse:

Inger Andersen, Årslev

Susanne Fredskilde Andersen, Slagelse

Gitte Rosager Brogaard, Rudkøbing

Lisbeth Hansen, Odense NV

Pia Irene Jacobsen, Odense NV

Berit Else Busck Jensen, Svendborg;

Kirsten Baagø Jensen, Ringe

Mette-Louise Jørgensen, Gislev

Lise Lotte Nielsen, Odense NV

Lone Petersen, Vejle Øst

Lindis Nowak Rasmussen, Odense NV

Tove Hedegaard Rasmussen, Stenstrup

Ture Reimer-Mattesen, Ebberup

Gitte Bern Rhilinger, Odense NØ

Marianne Vigtoft Skotte, Søndersø

Pia Harndahl Søberg, Odense V

Lene Knudsen Udenby, Faaborg

Nikolaj Uhrenholdt, Rudkøbing

Pia Kirstine Aagaard Chahboun, Svendborg

Bettina Vangsted, Nørre Aaby

Marie Louise Knudsen, Børkop

Lilian Greve Olsen, Stenstrup

To personer har gennemført Diplomuddannelse, fleksibelt forløb:

Dorte Pia Andersen,Vester Skerninge

Kirsten Østergaard, Svendborg.

To personer har opnået Diplom i uddannelses- og erhvervsvejledning:

Lenda Ballum, Odense SV

Karen Petersen, Munkebo.

Seks personer har gennemført Voksenunderviseruddannelsen:

Anette Andersen, Otterup

Henrik Værum Høgh, Ringsted

Søren Jeppesen, Ryslinge

Ragnhild Dalsgaard Jepsen, Blommenslyst

Kim Nielsen, Odense S

Marianne Dankjær Rasmussen, Assens.

27 personer har gennemført Læsevejlederuddannelsen:

Maiken Ager, Vester Skerninge

Charlotte Toft Andersen, Kerteminde

Bodil Hattesen Balle, Skårup Fyn

Sophie Mouhoubi Bargfeldt, Odense C

Dorte Rønholt Brandborg, Odense SV

Pia Bælum Christensen, Svendborg

Karen Dalsgaard, Nyborg

Jesper Dyreborg, Faaborg

Gerda Gustavsen, Nyborg

Lise Hansen, Faaborg

Tina Schiøtt Hansen, Broby

Herdis Henriksen, Kværndrup

Hanne Herup, Nyborg

Inger-Birgitte Dyhrberg Hviid, Faaborg

Anne Due Iversen, Odense C;

Christel Iversen, Broby

Susanne Hempel Kaalund Jespersen, Odense C

Jytte Jørgensen, Årslev

Jeanette Rosford Martinsen, Odense C

Chanette Catharina Olsen, Vejstrup

Hanne Ravn Rasmussen, Ringe

Pia Ibsen Rasmussen, Ørbæk

Mette Paula Schiel, Kværndrup

Lene Maarup Thomsen, Svendborg

Margrethe Wendel-Hansen, Odense M;

Dorte Wilkens, Årslev

Ulla Britt Ørtvig, Odense SV.