Gudstjenester


Gudstjenester

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Søndag den 22. februar:

FAABORG

Avernakø: 10.00

Brahetrolleborg: ingen

Diernæs: 19.30 Kristina Bay

Faldsled: 11.00

Faaborg: 10.00 Kristina Bay

Horne: 14.00 Børnegudstjeneste

Haastrup: ingen

Lyø: 18.30 Sisse Simone

Svanninge: 9.30

V. Aaby: 10.15

Øster Hæsinge:

Aastrup: 9.00

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY:

Haarby: 9.00 Leni Hansen

Løgismose: ingen

Jordløse: 13.00 Søren Herluf

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 10.30 Søren Ratzer

Sh. Lyndelse: 9.30

Sdr. Broby: 9.30 Søren Ratzer

Vejle: 10.30 Konfirmationsgudstjeneste

V. Hæsinge: 11.00 familie og børn

LANGELAND OG STRYNØ

Bagenkop: 19.30

Bøstrup: 14.00

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: ingen

Hou: 14.00 Fastelavn

Humble: 14.00 J. Schøler Nielsen

Jehovas Vidner: 10.00

Kædeby: ingen

Lindelse: 11.15 A. Bager

Longelse: 10.00

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: 10.00

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00

Pinsekirken: 15.00 Susanne Krog

Rudk., Sct. Bendts Kapel:

Simmerbølle: 11.15

Skrøbelev: ingen

Snøde: 11.00

Stoense: ingen

Strynø: 16.00 Afskedsgudstjeneste

Tranekær: 10.00

Tryggelev: ingen

Tullebølle: ingen

NYBORG:

Nyborg: 10.00 Hans Simonsen, 14.00 Ida Korreborg

Hjulby: 19.30 Hans B. Simonsen

Aunslev: ingen

Bovense: 14.00

Vindinge: 14.00 Fastelavn samt miniafslutning

Flødstrup: ingen

Ullerslev: 10.00 Lars Jonssen

Ellinge: 9.00

Skellerup: 10.15

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 11.15

Herrested: 9.00

Kullerup: 10.00 Fastelavn

Langå: ingen

Refsvindinge: 9.00

Svindinge: ingen

Tårup: 10.00

Øksendrup: 9.00 Friis Møller

Ørbæk: 10.15

MIDTFYN

Espe: 9.00 Fastelavn

Gestelev: ingen

Gislev: 9.00 Karen B. Dam

Heden: 11.15 Fastelavn

Hellerup: 10.30

Herrested: 9.00

Herringe: 11.00 Karin Nebel

Hillerslev: 10.30

Krarup: 14.00 Jensen

Kværndrup: 13.00 Fastelavnsgudstjeneste

Nr. Søby: ingen

Ringe: 10.00 Karen Blauenfeldt Dam

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 14.00

Ryslinge frim.: 11.00 Fastelavn

Ryslinge valgm.: 11.00

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 14.00 Familiegudstjeneste

Sdr. Næraa: 10.00

Sdr. Næraa valgm.: 11.00 Børnegudstjeneste

Vantinge: ingen

Årslev: 10.45

ÆRØ

Bregninge: 19.00, Kristiansen

Marstal: 10.00, Kristiansen, familiegudstjeneste

Ommel: ingen

Rise: 11.00, Hauge

Søby: 19.00, Hauge

Tranderup: 9.30, Hauge

Ærøskøbing: 16.00, Kristiansen

Jehovas Vidner: 10.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 Jørgen Børglum Larsen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 Line Volmers, 14.00 Børnegudstj.

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 11.30 Hanne Wieland

Sørup Kirke: 10.00

Tved Kirke: 10.00 Kirketaxa

Vor Frue Kirke: 10.00 Anne-Grete Thestrup

Adventkirken: lør 11.00

Baptistkirken: ingen

Frelsens Hær: 14.30

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.00 Suzanne Hansson

»Skallen«, Møllergade 99: 14.00 Pastor Vagn Lyrstrand

OMEGN

Bjerreby: 10.30

Bregninge: 11.30 Line Volmers

Brudager: 11.00

Drejø: ingen

Egense: 11.30

Gudbjerg: 8.30 Liselotte Kirkegaard

Gudme: 9.30

Hesselager: 9.00 Fromberg

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 9.00

Landet: 9.00

Lunde: 10.00 Fastelavn

Lundeborg: ingen

Ollerup: 10.30

Oure: 10.30

Oure, Baptistkirken: 11.00 Rikke Nilsson

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 Fastelavn

Stenstrup: 19.00

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 10.00 Aallmann

Tåsinge Frimenighed: 14.00 Bethaniakirken

Valdemars Slots Kirke: ingen

Ulbølle: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup valgm.: 10.00

V. Skerninge: 14.00 Familie

Ø. Skerninge: 10.00

Gudstjenester

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce