Gudstjenester søndag den 28. april


Gudstjenester søndag den 28. april

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: ingen

Diernæs: 10.30 H. Nedergaard

Falsled: 11.00 J. Svärd

Faaborg: 10.00 A. Agersnap

Horne: 9.30 J. Svärd

Haastrup: ingen

Krarup: 10.00 O. Nielsen, konfirmation

Lyø: ingen

Svanninge: ingen

Vester Aaby: ingen

Øster Hæsinge: ingen

Aastrup: 10.15 A. Nielsen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Helnæs: 9.30 E. Suhr

Haarby: 10.00 A. Boas

Jordløse: 10.00, konfirmation

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: 11.00 P. Stengaard

Nr. Broby: 9.00 og 11.00 S. Hvorslev, konfirmationer

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby: 9.00

Vejle: 10.00 P. Stengaard

V. Hæsinge: 14.00 E. Ladefoged, børnegudst.

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 10.00 L. Otterstrøm

Bøstrup: ingen

Fodslette: 11.30 L. Otterstrøm

Fuglsbølle: ingen

Hou: ingen

Humble: ingen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: ingen

Longelse: 10.00 M. Ring

Magleby: ingen

Pinsekirken: 10.30, Hovborg-lejren

Ristinge: 19.00 L. Otterstrøm

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 11.30 H. Davidsen

Skrøbelev: ingen

Snøde: 10.00 P. Møberg

Stoense: ingen

Strynø: ingen

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 14.00 P. Møberg

NYBORG

Ellinge: ingen

Flødstrup: 10.30 A. Hauge

Hjulby: 9.30

Nyborg: 10.00 M. Grymer og 16.00 H. Simonsen, kirkekaffe

Skellerup: 10.00 A. Hvidt, konfirmation

Ullerslev: 9.00 A. Hauge

Vindinge: 10.30, kirkekaffe

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: ingen

Kullerup: ingen

Langå: 10.15 H. Simonsen

Refsvindinge: 9.00

Svindinge: ingen

Tårup: 11.15 H. Simonsen

Øksendrup: ingen

Ørbæk: 10.15

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: 10.00, konfirmation

Gislev: ingen

Heden: 10.00 M. Jessen, konfirmation

Hellerup: 9.00 J. Mikkelsen

Herrested: 10.15 J. Mikkelsen

Herringe: ingen

Hillerslev: 10.30 J. Laursen

Kværndrup: 10.30 D. Winther

Nr. Søby: ingen

Ringe: 10.00 L. Andersen, kirkekaffe

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 10.00 B. Jacobsen

Ryslinge: 9.00 M. Sauerberg

Ryslinge frim.: 17.00, musikgudst. m. kor

Ryslinge valgm.: 11.00 M. Aastrup

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: ingen

Sdr. Næraa: 10.00 J. Olesen

Sdr. Næraa Valgm.: 10.00 A. Carlsson, konfirmation

Vantinge: ingen

Årslev: 10.00

ÆRØ

Bregninge: 10.00 A. Haugaard

Marstal: 19.00 R. Nielsen

Ommel: ingen

Rise: 11.00 H. Kvist, konfirmation

Søby: ingen

Tranderup: ingen

Ærøskøbing: 16.00 A. Haugaard

Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 10.00 H. Wieland

Tved Kirke: 10.00 L. Kiær

Vor Frue Kirke: 10.00 A. Thestrup

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 11.30 P. Aas

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: ingen

Drejø: ingen

Egense: 10.00, konfirmation

Gudbjerg: ingen

Gudme: 10.00 C. Rubech

Hesselager: 11.30 J. Fromberg

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 10.00, konfirmation

Landet: ingen

Lunde: ingen

Lundeborg: 9.00

Ollerup: ingen

Oure: 10.15

Oure, Baptistkirken: 15.00 H. Søndergaard

Skarø: ingen

Skårup: 11.30 C. Rubech

Stenstrup: 9.30 og 11.30 A. Thomassen

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup Valgm.: 19.30

Vester Skerninge: 10.30 N. Overgaard

Øster Skerninge: ingen

Gudstjenester søndag den 28. april

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce
Annonce