Gudstjenester søndag den 10. marts

Ærøskøbing KirkeFoto: Anders C. Østerby

Gudstjenester søndag den 10. marts

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 10.30 H. Nedergaard

Falsled: 11.00 V. Hammerum

Faaborg: 10.30 L. Matthies

Horne: 11.30 J. Svärd

Haastrup: 9.00 R. Gotfredsen

Krarup: ingen

Lyø: ingen

Svanninge:

Vester Aaby: ingen

Øster Hæsinge: 9.00

Aastrup: 10.15 A. Nielsen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Helnæs: 9.30 E. Suhr

Haarby: 10.00 A. Boas

Jordløse: 10.30 R. Gotfredsen

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 9.00 S. Hvorslev

Sh. Lyndelse: 10.00 E. Ladefoged

Sdr. Broby: 10.15 A. Agersnap

Vejle: 10.00 P. Stengaard

V. Hæsinge: 9.00 E. Ladefoged

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: ingen

Bøstrup: 11.15 P. Møberg

Fodslette: 14.00 L. Otterstrøm

Fuglsbølle: 10.00 M. Ring

Hou: 11.15 H. Merrild

Humble: ingen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 10.00 A. Madsen

Longelse: ingen

Magleby: ingen

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Pinsekirken: 14.00

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 11.30 H. Davidsen

Skrøbelev: ingen

Snøde: ingen

Stoense: 10.00 H. Merrild

Strynø: 10.00 A. Knudsen

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 10.00 P. Møberg

NYBORG

Ellinge: 10.15 A. Hvidt

Flødstrup: 10.30 S. Holm

Hjulby: 9.30

Nyborg: 10.00 M. Grymer, 16.00 M. Skovmand

Skellerup: ingen

Ullerslev: 10.00 S. Holm

Vindinge: 9.15 K. Løvenstrøm

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 10.00

Kullerup: ingen

Langå: ingen

Refsvindinge: 9.00

Svindinge: 9.00

Tårup: ingen

Øksendrup: ingen

Ørbæk: 10.15

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: 16.00, koncert

Gislev: 10.30 M. Sauerberg

Heden: 10.00 E. Jessen, kirkekaffe

Hellerup: 10.15 J. Mikkelsen

Herrested: 19.30, koncert

Herringe: 14.00, koncert

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 10.30 D. Winther

Nr. Søby: ingen

Ringe: 10.00 K. Dam

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 10.0 B. Jacobsen

Ryslinge: 10.00 L. Lysholm

Ryslinge frim.: 9.30 M. Nielsen

Ryslinge valgm.: 9.30 M. NIelsen

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: ingen

Sdr. Næraa: 17.00 B. Jacobsen

Sdr. Næraa Valgm.: 19.00 A. Carlsson

Vantinge: 10.30 J. Laursen

Årslev: 11.30 B. Jacobsen

ÆRØ

Bregninge: ingen

Marstal: ingen

Ommel: ingen

Rise: 14.00, fællesgudstj.

Søby: ingen

Tranderup: ingen

Ærøskøbing: ingen

Jehovas Vidner: 12.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00

Sct. Jørgens Kirke: 10.00, M. Vemmelund

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 11.30 M. Jørgensen

Tved Kirke: 10.00 L. Kiær

Vor Frue Kirke: 10.00 G. Jørgensen

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 11.00 J. Sloth

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: ingen

Drejø: ingen

Egense: 10.00 K. Aallmann

Gudbjerg: ingen

Gudme: 9.00 A. Hauge

Hesselager:10.00 H. Thordsen

Hundstrup: ingen

Kirkeby: ingen

Landet: 9.30 J. Sloth

Lunde: ingen

Lundeborg: ingen

Ollerup: 14.00 konfirmandgudst.

Oure: 9.00

Oure, Baptistkirken: 11.00 O. Jensen

Skarø: ingen

Skårup: 10.00

Stenstrup: 10.30 A. Thomassen

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: 10.30 N. Overgaard

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: 10.15

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: 9.00 N. Overgaard

Øster Skerninge: 11.30 K. Aallmann

Gudstjenester søndag den 10. marts

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce
Annonce