Søndag den : 11. januar 2009

FAABORG

Avernakø: 10.00

Brahetrolleborg: 17.00, Torkild Jensen

Diernæs: 9.00, F. Steiner- Johnsen

Faldsled: 11.00, Jesper Svärd

Faaborg: 10.00, F. Steiner- Johsen

Horne: 19.00

Haastrup: 9.00

Lyø: 9.30, Henrik Nedergaard

Svanninge: 9.30, Jesper Svärd

V. Aaby: 9.00

Øster Hæsinge: Ingen

Aastrup: 10.15

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY:

Haarby: 10.00

Løgismose: Ingen

Jordløse: 10.30

BROBY

Allested: 10.30

Nr. Broby: 9.30 Søren Ratzer

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby: 14.00 Rikke Godfredsen

Vejle: ingen

V. Hæsinge: 14.00 Søren Ratzer

LANGELAND OG STRYNØ

Bagenkop: 11.30 H. Frimann Hansen

Bøstrup: 11.15

Fodslette: 11.15

Fuglsbølle: 11.15

Hou: ingen

Humble: 10.00

Jehovas Vidner: 10.00

Kædeby: 19.30

Lindelse: 10.00

Longelse: ingen

Lohals, Den evang.-luth.

Frikirke: ingen

Magleby: ingen

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00

Pinsekirken: ingen

Simmerbølle: 11.15

Skrøbelev: 10.00

Snøde: 9.30

Stoense: 10.30

Strynø: 10.00

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 10.00

NYBORG:

Nyborg: 10.00 Ida Korreborg

Nyborg: 16.00 Kirstine Arendt

Hjulby: 10.00 Kirstine Arendt

Aunslev: 10.30

Bovense: Ingen

Vindinge: 10.30

Flødstrup: Ingen

Ullerslev: 10.00

Ellinge: Ingen

Skellerup: Ingen

ØRBÆK

Ellested: Ingen

Frørup: Ingen

Herrested: Ingen

Kullerup: 9.30

Langå: 10.15

Refsvindinge: 9.00

Svindinge: Ingen

Tårup: 11.30 Mette Grymer, Nyborg

Øksendrup: Ingen

Ørbæk: 10.15

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: 9.30 Karin Nebel

Gislev: 10.30

Heden: 10.00

Hellerup: ingen

Herrested: ingen

Herringe: ingen

Hillerslev: 11.15 Thue G. Petersen

Krarup: 14.00 Henrik Nedergaard

Kværndrup: 11.00 Kirkefrokost

Nr. Søby: 9.00

Ringe: 10.00 Karen Blauenfeldt Dam

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Ryslinge: 9.00 Karen Blauenfeldt Dam

Ryslinge frim.: 11.00 Michael Nielsen

Ryslinge valgm.: 11.00

Søllinge: 9.00

Sdr. Højrup: 9.30

Sdr. Næraa: 11.15

Sdr. Næraa valgm.: 11.00

Vantinge: ingen

Årslev: ingen

ÆRØ

Bregninge: 11.00 (børnekirke 10.45)

Marstal: 10.00 Kristiansen

Ommel: ingen

Rise: 9.30

Søby: 16.00

Tranderup: 14.30

Ærøskøbing: 9.30

Jehovas Vidner: 10.30

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 Jørgen Børglum Larsen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 Wemmelund

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00

Sørup Kirke: 10.00

Tved Kirke: 11.30 Mogens Rasmussen, Kirketaxa

Vor Frue Kirke: 10.00 Gitte Meyer Jørgensen

Adventkirken: lør 11.00

Baptistkirken: 11.00 Poul Erik Jensen

Frelsens Hær: 14.30

Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Pinsekirken, Svinget 2: 10.00 Susanne Krog

OMEGN

Bjerreby: 9.00 Line Volmers

Bregninge: 10.00 Line Volmers

Brudager: 9.30

Egense: 10.00

Gudbjerg: 10.00

Gudme: 11.00

Hesselager: 10.00 Dybkjær

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 9.00

Landet: 11.30 Line Volmers

Lunde: 9.00

Lundeborg: 9.00

Ollerup: 10.30

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00 Rikke Nilsson

Skårup: 10.00

Stenstrup: 10.00

Stenstrup, Jehovas Vidners Rigssal: 10.00

Thurø: 10.00 Aalmann

Valdemars Slots Kirke: ingen

Ulbølle: 9.00

Vejstrup: 10.30

Vejstrup valgm.: 10.00

V. Skerninge: 10.30

Ø. Skerninge: 11.30