§%

Hanne og Troels Hansen, Slåenhaven 109, Vollsmose, Odense Nø, har sølvbryllup i dag.

Faaborg Kirke: Jeanett Steffensen, Regner Lodbrogs Vej 68, Bolbro, Odense V, datter af Randi Dahl, Odense S, og Willy steffensen, Odense NV, og PoulMortensen, Regner Lodbrogs Vej 68, Bolbro, Odense V, søn af Gudrun og Kristian Mortensen, Skjern, fredag.

Agedrup Kirke: Heidi Stefansen, Skovhaven 166 B, Agedrup, datter af Lydia og Henry Stefansen, Nordborg, Als, og Thomas Holbeck Andreassen, Skovhaven 166 B, Agedrup, søn af Dorte og Ejner Andreassen, Odense M, lørdag.

Ansgar Kirke, Odense: Lene Møller Jensen, Krügersvej 9, Odense C, datter af Gurli Lykke Jensen, Otterup, og Terje Holmsted Jensen, Krügersvej 9, Odense C, søn af Inge-Lise og Ole Holmsted Jensen, Korup, Odense NV, lørdag.

Brenderup Kirke: Maja Zimmer Hansen, Nørre Sundby ved Aalborg, datter af Birgit og Sven Zimmer Hansen, Sønderborg, og Lars Jul Jakobsen, Nørre Sundby, søn af Grethe og Erik Jul Jakobsen, Rugårdsvej 228, Brenderup, lørdag.

Fangel Kirke: Laila Korsgaard Nielsen, Nygårds Plads 10, Brøndby, datter af Kirsten og Egon Nielsen, Fangel, og Morten Casander, Nygårds Plads 10, Brøndby, søn af Karin Løvbo og Jan Casander, København, lørdag.

Flødstrup Kirke: Stine Rastrup Jørgensen, Flødstrupvej 18, Ullerslev, datter af Marianne og Ebbe Jørgensen, Ullerslev, til Johnni Mikkelsen, Flødstrupvej 18, Ullerslev, søn af Inger Mikkelsen, Langeskov, og Peter Mikkelsen, Ullerslev.

Fraugde Kirke: Marlene Birch, Labirksgyden 62, Birkum, datter af Susanne og Kurt Birch, Munkebjergvej 86, Odense M, og Carsten Gabrielsen, Labirksgyden 62, Birkum, søn af Birgit og Christian Gabrielsen, Bakkegårdslunden 4, Højby, Odense S, lørdag.

Gamtofte Kirke: Susanne West Marslund, Mågevej 56, København NV, datter af Inge West Ørum Sørensen og Gerhard Marslund, Assens, og Christian Vang Madsen, Mågevej 56, København NV, søn af Annelise Vang Ipsen og René Lund Madsen, Rønne, lørdag.

Hinge Kirke:Lotte Bjerrum, Graven 7, Sabro, datter af Hjørdis og Bent Bjerrrum, Odense SV, og Brian Friisholm, Graven 7, Sabro, søn af Randi og Peder Friisholm, Jordløse, lørdag.

Hjadstrup Kirke: Bankrådgiver Sabrina Bork-Johansen og civilingeniør Stefan Sommer, Ejlbyvej 69, Ejlby, Søndersø, lørdag.

Juelsminde Rådhus: Cand. agro. Jane Schütt, Bjerrevej 410, Juelsminde, datter af Gertrud Schütt, Snekkersten, og cand. agro. Tommy Agermose, Bjerrevej 410, Juelsminde, søn af Sonny og Arne Agermose, Søbrovej 43, Haarby, fredag.

Langå Kirke:Maria Birk Larsen, Gl. Landevej 6, Langå, datter af Jane Birk Larsen og Vagn F. Larsen, Odense S, og Thomas Jensen, Gl. Landevej 6, Langå, søn af Tove Garner og Erik Hammer, Nyborg, lørdag.

Lumby Kirke: Jeanette Damsted Hansen, Ternesøparken 18, Terslev, datter af Ingelise og Keld Hansen, Søhus, Odense N, og Michael Skamris, Ternesøparken 18, Terslev, søn af Lise og Jens Skamris, Herning, lørdag.

Munkebo Kirke: Charlotte Jensen, Vesterbro 23, Odense, datter af Ella og Stig Jensen, Munkebo, og Allan Aarenstrup Jensen, Vesterbro 23, Odense, søn af Hanne Jensen og Kurt Daugaard, Holluf Pile, lørdag.

Middelfart Kirke: Lisbeth Jepsen, Assensvej 131, Middelfart, datter af Jørgen Jepsen, Uraniavej 22, Middelfart, og Rolf Christensen, Assensvej 131, Middelfart, søn af Anni og Steen Christensen, Drejøvænget 8, Middelfart, lørdag.

Nr. Broby Kirke: Rikke Moseholm Iversen og Bjarne Pedersen, Krogsgårdsvej 16, Nr. Broby, lørdag.

Skeby Kirke: Sanne Nielsen, Stige, Odense N, datter af Marianne og Jørgen Karsten Nielsen, Hessum, og Ole Timmermann, Stige, Odense N, søn af Bente og Poul Timmermann, Ørritslev Skov, Otterup, lørdag.

Bryllupsadresse: Ulriksholm Slot, Kølstrup, Kerteminde.

Skårup Kirke: Lene Pedersen, Skårupøre Strandvej 135, Skårup, datter af Tove og Frede Pedersen, Faaborg, og Jens Linder, Skårupøre Strandvej 135, Skårup, søn af Sonja Linder, Marienlyst, lørdag.

Stenløse Kirke: Berit L. Winther, Pilebakken 11, Skt. Klemens, Odense S, og Niels Himmelstrup, Pilebakken 11, Skt. Klemens, Odense S, lørdag.

Strib Kirke Rikke Sørensen, Kilevænget 6, Strib, Middelfart, datter af Jytte og Johnny Sørensen, Nørre Aaby, og Lasse Andersen, Kilevænget 6, Strib, Middelfart, søn af Tove Andersen, Middelfart, lørdag.

Thomas Kingos Kirke, Odense: Dorthe Petersen, Skovgyden 25, Odense M, datter af Conny og Bjarne Petersen Ølstedgårdvænget 17, Odense M, og Michael Weien, Skovgyden 25, Odense M, søn af Lone Weien, Villestofteengen 6, Odense NV, lørdag.

Valdemars Slots Kirke, Tåsinge: Rikke Peitersen og Mikael Fuglsang, Tvedagervej 8, Ballerup, lørdag.

Tullebølle Kirke: Jette Keinicke Hansen, datter af Birgit og Børge Hansen, Bygaden 111, Tullebølle, og Jan Madsen-Østerbye, søn af Lis Frederiksen, Bøgevej 2, Tullebølle, lørdag.

Bryllupsadresse: Ravnerydvej 4, Simmerbølle.

Vester Hæsinge Kirke: Trine Ustad og Gert Kallehauge, Jordløsevej 13, Vester Hæsinge, lørdag.

Vor Frue Kirke, Nyborg: Rikke Hårbøl, Espevej 60 A, Skælskør, datter af Kirsten og Torben Hårbøl, Nyborg, og Frank Christiansen, Espevej 60 A, Skælskør, søn af Lis og Bjarne Christiansen, Rønninge, lørdag.

§%