§%

Asperup Kirke: Karin Larsen, datter af Myrna og Leif Larsen, Fynsvej 18, Asperup, og Thomas Hansen Dyberg, søn af Hanneog Benny Hansen, Jernbanegade 30 B, Haslev, lørdag.

Bellinge Kirke: Mette Reengaard, Syrenvej 2, Bellinge, Odense SV, datter af Ingelise og Søren Reengaard, Dyrup, Odense SV, og Kent Libergren, Syrenvej 2, Bellinge, Odense SV, søn af Gerda og Ib Libergren, Bellinge, Odense SV, lørdag.

Boddum Kirke, Thy: Lene Rasmussen, Fjordvej, Nykøbing F., datter af Anni og Hans Rasmussen, Vestertoften 1, Munkebo, og Rasmus Toft, Fjordvej, Nykøbing F., søn af Helveg Toft og Benny Pedersen, Torvegade, København K, lørdag.

Bovense Kirke: Ane Munch Nielsen, datter af Jette og Erling Nielsen, Kissendrupvej 5, Nyborg, og Claude-Alain Viette, søn af Therese og Michel Viette, Paris, lørdag.

Bregninge Kirke: Dorte Bennebjerg, Vievænget 9, Bregninge, Tåsinge, datter af Birgit og Flemming Bennebjerg, Faaborg, og Anders Stricker-Petersen, Vievænget 9, Bregninge, Tåsinge, søn af Kirsten Stricker-Petersen, Faaborg, og Arne Stricker-Petersen, Faaborg, lørdag.

Fjelstrup Kirke: Pædagog Sanne Jäpelt Johnsen, Svanevej 5, Haderslev, datter af Marianne og Tommy Johnsen, Holstebro, og lærer Erling Rohard, Haderslev, søn af Jenny Rohard, Odense SV, lørdag.

Fredens Kirke, kirkelig velsignelse: Ellen Nyholm Larsen, Odense, datter af Berta og Hans Jensen, Bullerup, Agedrup, og Henrik Frydenlund Larsen, Odense, søn af Vivian og Helge Larsen, Odense S, lørdag.

Bryllupsadresse: Kerteminde Sejlklub, Marinavejen 2, Kerteminde.

Greve Landsbykirke: Heidi Crone Christensen, tidligere Paarup, Odense NV, og Nicolas Larsen, Hindbjerg 36, Karlslunde, lørdag.

Hellerup Kirke: Folkeskolelærer Anne Ploug Hansen, Esthersvej 20 A, Hellerup, datter af Marianne og Jørgen Ploug Hansen, Faaborg, og folkeskolelærer Mikkel Braunschweig, Esthersvej 20 A, Hellerup, søn af Lis Ljungren, Taastrup, og Ole Braunschweig, Herlev, lørdag.

Hjadstrup Kirke: Jeanett Lindahl, Emmelevvej 6, Emmelev, Otterup, datter af Anita Christensen, Otterup, og Svend Aage Petersen, Otterup, og Claus Christensen, Emmelevvej 6, Emmelev, Otterup, søn af Gerda og Kaj Christensen, Brandsby, Otterup, lørdag.

Kerteminde Kirke: Anne Birgitte Jacobsen, Vejle, datter af Helle-Vibeke og Poul Erik Jacobsen, Nykøbing Mors, og Morten Skov Hansen, Vejle, søn af Henning Hansen, Skovbakken 41, Skt. Klemens, Odense S, lørdag.

Landet Kirke, Tåsinge: Margit Skytte Larsen, Lundbyvej 71, Landet, Tåsinge, datter af Inge Hansen og Hans Ravn, Hine Møllevej 43, Rudkøbing, og Flemming Skov Nielsen, Lundbyvej 71, Landet, søn af Inger-Lise Nielsen, Bellevuevej 3 B, Rudkøbing, lørdag.

Bryllupsadresse: Lundbyvej 71, Landet.

Nyborg Kirke: Julie Broch-Mikkelsen, Fynsgade 29, Århus C, datter af Grethe og Hans Broch-Mikkelsen, Strandparken 16, Nyborg, og Martin Troelsgaard Sloth Pedersen, Fynsgade 29, Århus C, søn af Jette og Jan Sloth Pedersen, Haslehøjvej 42, Århus V, lørdag.

Valdemars Slots Kirke, Tåsinge: Laura Terese Kemp og Henrik Heilskov Pedersen, Flat 4, 51 Cathcart Road, London, lørdag.

Odense Rådhus: Lene Bundgaard og Bent Nedergaard Hansen, Lungstedløkken 36, Bellinge, Odense S, lørdag.

Paarup Kirke: Dorthe Madsen, Bredstedgade, Odense C, datter af Irene og Hans Madsen, Haarby, og Peter Krag Hansen, Bredstedgade 18, Odense C, søn af Aase Krag Hansen, Tarup, Odense NV, lørdag.

Ringe Kirke: Helle Nielsen, Grøftager 29, Ringe, datter af Evy og Ejvind Nielsen, Faaborg, og Keld Jakobsen, Grøftager 29, søn af Kirsten og Tage Jakobsen, Espe, Ringe, lørdag.

Bryllupsadresse: Stenstruplund, Stenstrup, Egebjerg.

Sanderum Kirke: Tine Skov Pedersen og Søren Babiarz Andreasen, Faaborgvej 207, Odense SV, lørdag.

Seden Kirke: Helle Herløv Pedersen og Steen Fredsø Sørensen, Muslingevej 14, Odense NØ, lørdag.

Skydebjerg Kirke: Farmaceut Signe Walmar, Herlev, datter af overlærer Aase Beyer Clausen og overlærer Hans Walmar, Aarup, og farmaceut Lars Lundager Madsen, Herlev, søn af sygeplejerske Margrethe Rytter og docent Hans Erik Lundager Madsen, Herlev, lørdag.

Bryllupsadresse: Skydebjerg Forsamlingshus.

Stige Kirke: Karina Duch og Morten Due Jensen, Skovfyrvangen 8, Odense N, lørdag.

Sønderby Kirke: Tina Artmann Eriksen, datter af Birthe og Leif Eriksen, Fuglebakken 45, Assens, og Rasmus Nylandsted Haugaard, søn af Grethe og Svend Erik Haugaard, Højtoften 29, Ebberup, lørdag.

Turup Kirke: Charlotte Sara Hansen, Turupvej 61, Turup, Assens, datter af Helen Hansen, Kløvervænget 1, Glamsbjerg, og Ole Mørch Petersen, Turupvej 61, Turup, Assens, søn af Hanne og Verner Petersen, Thinggyden 9, Ebberup, lørdag.

Vor Frue Kirke, Odense: Laila Sørensen, Bjørnemosen 81, Odense S, datter af Jonna og Jørn Sørensen, Holsted, og Michael Chr. Wamberg, Bjørnemosen 81, Odense S, søn af Kirsten Sterregaard og Søren Wamberg, Odense M, lørdag.

Åsum Kirke: Trine Baltzer og Gert Frost, Broholmvej 5, Vejle, Broby, lørdag.

§%

§%

§%

§%