Edith Pedersen og stukkatør Paul W. Pedersen, Musvågevej 171, Odense NV, har diamantbryllup fredag.

§%

Agedrup Kirke: Socialpædagog Mette Holmstedt Kruse, Odense C, datter af Anette og Frede Kruse, Kærhaven 36, Agedrup, og speditionschef Thomas Eskamp, Odense C, søn af Lene ogReinholt Eskamp Hansen, Næsby, Odense NV, lørdag.

Broholm Kirke: Rikke Topp, Engvej 19, Løgumkloster, datter af Bente og Knud-Erik Topp, Odense og Jan Hannibal, Engvej 19, Løgumkloster, søn af Else og Jakob Hannibal, Tommerup, lørdag.

Flødstrup Kirke: Eva Kromann Hansen og Mikael Nielsen, Kertemindevej 30, Flødstrup, Ullerslev, lørdag.

Fredens Kirke: Anne Hertz Ølholm og Michael Lykke Carlsen, Mølleløkkevej 43, Odense C, lørdag.

Langesø Skovkapel: Maria Mailand Jensen, Skjoldsvej 30, Odense V, og Allan Lyngbye, Skjoldsvej 30, Odense V, lørdag.

Gudme Kirke: Gitte Villebro Andreassen, datter af Helle og Holger Andreassen, Hesselagervej 33, Gudme, og Jacob Skytte Sørensen, søn af Lene og Ole Skytte Sørensen, Bjørnøvej 17, Svendborg, lørdag.

Paarup Kirke: Pædagog Camilla Hviid, Solbakken 17, Dalum, Odense S, og maskinmester Niels Søndergaard, Solbakken 17, Dalum, Odense S, lørdag.

Sionskirken, København Ø: Mette Stentoft, Vejlegade 2, København Ø, datter af Kirsten og Knud Stentoft, Bullerup, Agedrup, og Thomas Skotte Gyldaa, Vejlegade 2, København Ø, søn af Helle Gyldaa, Bagsværd, lørdag.

Stenstrup Kirke: Lene Enger, datter af Ida og Mogens Enger, Ringe, og Nikolaj Iversen, søn af Rita Frandsen, Kværndrup, og Bent Iversen, Svendborg, lørdag.

Thomas Kingo Kirke, Odense: Thilde Steen Andersen, Lundtoftegade 86, København, datter af Ellen og Jens Steen Andersen, Degneløkken 17, Ullerslev, og Jakob Estdahl, Lundtoftegade 86, København, søn af Jette Estdahl, Kirkevej 44, Fangel, og Bjarne Estdahl, Rom, Italien, lørdag.

Vor Frelser Kirke: Tina Olsen, Nyborgvej 309, Odense SØ, datter af Anne-Marie Olsen, Nyborgvej 335, Odense SØ, og Jens Hansen, Nyborgvej 299, Odense SØ, og Peter Witek, Nyborgvej 309, Odense SØ, søn af Karen og Ebbe Witek, Sprogøvej 109, Odense C, lørdag.

Åsum Kirke: Pia Nielsen, Birkerød, datter af Lilly Hangaard og Jesper Nielsen, Odense NØ, og Morten Have, Birkerød, søn af Else og Jens Chr. Andersen, Åsum, Odense NØ, lørdag.

Bryllupsadresse: Åsum Bygade 13, Odense NØ.

Gudme Kirke: Lene Sørensen, Skolevej 19 F, Hesselager, datter af Jette Sørensen og Ole Christiansen, Hesselager, og Brian Rasmussen, Skolevej 19 F, Hesselager, søn af Ruth og Hans Christian Rasmussen, Sallinge, Ringe, lørdag.

Middelfart Rådhus: Anne-Marie Brunse og Tommy Thornfeldt Nielsen, Odensevej 142, Middelfart, lørdag.

Munkebo Kirke: Helle Svaneby og Kenneth Henningsen, Mølkæret 106, Munkebo, lørdag.

§%

§%

§%

§%

§%

§%