Første juledag den 25. december:

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 10.30

Falsled: 11.00

Faaborg: 10.30

Horne: 10.00 J. Svärd

Haastrup: 10.30

Krarup: ingen

Lyø: ingen

Svanninge: ingen

Vester Aaby: 10.15

Øster Hæsinge: 9.00

Aastrup: 9.00

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Dreslette: 10.00

Helnæs: 11.30

Haarby: 10.00

Jordløse: 9.00

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: 10.30 P. Stengaard

Nr. Broby: 8.00 Hvorslev

Sh. Lyndelse: 11.00 E. Ladefoged

Sdr. Broby: 10.15 Caféen, Åløkkeparken

Vejle: 9.30 P. Stengaard

V. Hæsinge: 9.30 E. Ladefoged

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 11.30 A. Madsen

Bøstrup: 11.15 P. Møberg

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: 11.15 A. Bager

Hou: 10.00 H. Merrild

Humble: 10.00 A. Madsen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 8.30 A. Madsen

Longelse: 10.00 A. Bager

Magleby: ingen

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 E. Ransby

Pinsekirken: ingen

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 11.15 E. Ransby

Skrøbelev: ingen

Snøde: 11.15 H. Merrild

Stoense: ingen

Strynø: ingen

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 10.00 P. Møberg

NYBORG

Ellinge: 11.30 E. Hammer

Flødstrup: 10.30 S. Holm

Hjulby: 9.30

Nyborg: 11.00 M. Skovmand

Skellerup: 10.15 E. Hammer

Ullerslev: 9.00 S. Holm

Vindinge: 10.30

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 10.00

Kullerup: 9.15

Langå: ingen

Refsvindinge: 10.15 H. Hansen

Svindinge: 11.00, kirkekaffe

Tårup: 11.15

Øksendrup: ingen

Ørbæk: lukket

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: ingen

Gislev: 10.30 M. Sauerberg

Heden: 10.00 H. Jensen

Hellerup: 9.00

Herrested: 10.15

Herringe: 10.00 K. Nygård

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 10.30 D. Winther

Nr. Søby: ingen

Ringe: 10.00 L. Andersen

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 10.00 B. Jacobsen

Ryslinge: ingen

Ryslinge frim.: 11.00

Ryslinge valgm.: 9.30 M. Aastrup

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 10.00 P. Jensen

Sdr. Næraa: 10.00 I. Jensen

Sdr. Næraa Valgm.: 11.00 I. Aagaard

Vantinge: 10.30 S. Hougaard

Årslev: 11.30 P. Jensen

ÆRØ

Bregninge: 10.00

Marstal: 10.00

Ommel: ingen

Rise: 19.00, Sørensen

Søby: ingen

Tranderup: ingen

Ærøskøbing: 10.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 10.00 L. Nissen

Tved Kirke: 10.00 R. Aagaard-Poulsen

Vor Frue Kirke: 10.00 G. Jørgensen

Adventistkirken: ingen

Baptistkirken: ingen

Jehovas Vidners Rigssal: ingen

Pinsekirken, Svinget 2: ingen

OMEGN

Bjerreby: 9.30 J. sloth

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: ingen

Drejø: ingen

Egense: 10.00 Aallmann

Gudbjerg: 11.30 C. Hartmeyer-Dinesen

Gudme: 10.00 C. Hartmeyer-Dinesen

Hesselager: 10.00 H. Thordsen

Hundstrup: 10.30 N. Overgaard

Kirkeby: 10.45

Landet: 11.00 J. Sloth

Lunde: 9.00

Lundeborg: 9.00

Ollerup: 9.00

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: ingen

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 I. Fonsbøl

Stenstrup: 10.30

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup Valgm.: 11.00

Vester Skerninge: ingen

Øster Skerninge: 11.30 Aallmann