BIOGRAFERNE

Middelfart Bio&Cafe, Algade 46, Middelfart, tlf. 64410024

TORSDAG

MIDDELFARTBIO

18 Spiderman 2

18.30 Kong Arthur.

20.30 50 first dates.

21 Kong Arthur.

NØRRE AABY BIO

19.30 Harry Potter og fangen fra Azkaban.

FREDAG

MIDDELFARTBIO

18 Garfield.

18.15 Secret Window.

19.45 Kong Arthur.

21.15 Hell Boy.

NØRRE AABY BIO

19.30 Harry Potter og fangen fra Azkaban.

LØRDAG

14 Garfield.

16 Garfield.

18 Garfield.

18.15 Secret Window.

19.45 Kong Arthur.

21.15 Hell Boy.

SØNDAG

MIDDELFARTBIO

14 Garfield.

16 Garfield.

18 Garfield.

18.15 Secret Window.

19.45 Kong Arthur.

21.15 Hell Boy.

NØRRE AABY BIO

19.30 Harry potter og fangen fra Azkaban.

FEST & MUSIK

FREDAG

Lillebælt Jazzfestival:

14-16 Streetparade v/Riverside Streetparaders.

17-19 Gl. Havn:DR Big Band m/ Etta Cameron.

19.30-21.30 Gl. Havn: Kansas City Stompers m/ Rikke Mølgård.

21-24 Teltet på Holm`s: Nina og Fjeldtetten, solist Erik Strøm.

22-24 Gl. Havn: Yarra Yarra Jazzband fra Australien.

0.30-3 Teltet på Holm`s:Bjarne Emilo`s 40 års Jubilæums orkester.

21-02 Kauslunde Kro:Musik og dans.

22-05 Nygade 2.

LØRDAG

Lillebælt Jazzfestival:

10-12.30 Streetparade m/ Riverside Streetpapaders.

11-13 Torvet: Silkeborgdrengene.

12-15 Kvickly Torvet: Pater Johan`s Jazzmen.

13-15 Gl. Havn: Ib Glindemann.

15.30-17.30 Gl. Havn: Harricot Rouge fra Frankrig.

18-20 Gl. Havn: Finn Odderskov Festival Band m/ Finn Ziegler.

20.30-22.30 Gl. Havn: Magnolia Jazzband m/ Topsy Chapmann.

21.30-23 Teltet på Holm`s: The Who Knew To Much, Australien.

23-1.00 Gl. Havn: Riverside City Band.

24-03.00 Teltet på Holm`s: Doc Houlind`s Ragtime.

21-02 Kauslunde Kro:Musik og dans.

22-05 Nygade 2:

SØNDAG

Lillebælt Jazzfestival:

13-?? Teltet på Holm`s: Jamsession.

UDSTILLINGER

TORSDAG

11-17 Humlemagasinet: "Fra Rungstedlund til Humlemagasinet"

11-16 Middelfart Museum og Henner Friisers Hus.

14-17 Galleri 5.

FREDAG

10-20 Hotel Sixtus: Udstilling , Gudmunn Lyngbo.

9-17 Galleri 5.

11-17 Humlemagasinet: "Fra Rungstedlund til Humlemagasinet"

11-16 Middelfart Museum og Henner Friisers Hus.

LØRDAG

10-20 Hotel Sixtus: Udstilling , Gudmunn Lyngbo.

11-17 Humlemagasinet: "Fra Rungstedlund til Humlemagasinet"

11-17 Galleri 5.

11-16 Middelfart Museum og Henner Friisers Hus.

SØNDAG

10-15 Lillebæltværftet: Arbejdende kunstnere, kunstudstillinger, husflid m.m.

10-20 Hotel Sixtus: Udstilling , Gudmunn Lyngbo.

11-17 Galleri 5.

11-17 Humlemagasinet: "Fra Rungstedlund til Humlemagasinet".

11-16 Middelfart Museum og Henner Friisers Hus.