Til kultunaut


Til kultunaut

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Assens Bio, Tobaksgården 7, 64 71 20 31

Anja og Viktor - I medgang og modgang: 19.30(to-sø)

Mamma Mia!: 11(on), 19.30(on)

BioCity Odense, Østre Stationsvej 27 - 70 13 12 11

Anja og Viktor - I medgang og modgang: 11(lø-sø), 13(to-ma), 14(to), 15(to-on), 16(to), 17 (to-on), 18(to), 19 (to-on), 20(to), 21 (to-on)

Arn - Riget ved vejens ende: 13(fr-on), 15.40 (fr-on), 18.30 (fr-on), 21.15 (fr-on)

Babybio - En enkelt tilKorsør: 11(on)

Bangkok Dangerous: 11(lø-sø), 14 (fr-on), 16.15 (fr-on), 18.45 (fr-on), 21.15 (fr-on)

Blå mænd: 11(lø-sø), 13(to-on), 15 (to-on), 17 (to-on), 19 (to-on), 21 (to-on)

Carsten og Gittes filmballade: 11.30(lø-sø), 13(fr-on), 14(to), 15.15

En enkelt til Korsør: 11.30(lø-sø), 14(fr-on), 16.30 (fr-on), 18.45 (fr-on), 21.30 (fr-on)

En enkelt til Korsør - Seniorbio: 11(ti)

Get Smart: 21(to)

Hellboy II - The Golden Army: 13(to), 16(to), 18.45 (to-on), 21.30 (to-on)

Kandidaten: 11.30(lø-sø), 14(fr-on), 14.15(to), 16.30 (to-on), 18.45(fr-on), 19 (to), 21(fr-on), 21.15 (to)

Kung Fu Panda: 11(lø-sø), 13(to), 14.15(fr-on), 15(to), 16.30 (fr-on), 17(to)

Mamma Mia!: 16(to), 18.30(to), 18.45

Rejsen til Saturn: 19(ma)

Star Wars - The Clone Wars: 11(lø-sø), 13.30(to-on), 16.15(fr-on)

The Dark Knight: 20.30(to), 21(fr-on)

The Love Guru: 16.30(to), 18.30(to)

Wall-E: 11.30(lø-sø), 14(fr-on), 14.15(to), 16.30 (to-on), 18.45(fr-sø+ti-on), 19(to)

Wall-E - Engelsk tale: 21.30(to)

Wanted: 18.45(to), 21.15(to-ti)

Biografen Glamsbjerg, Glamsbjerg Kulturcenter, Langbygårdsvej 10 - 64 72 17 60

Kandidaten: 19.30(to-lø)

Café Biografen, Brandts Passage 39-41 - 66 13 16 16

Azur et Asmar: 09(on)

Babybio - Happy go Lucky: 11.15(to)

Bølgen: 14.10(to), 16.40 (fr-on), 18.45(to), 19(fr-on), 21.15(to)

Børns verden & alverdens eventyr: 09(ti)

Det perfekte kup: 14.45(to)

Det som ingen ved: 14(fr-on), 16.40(to)

En enkelt til Korsør: 11.15(on), 14.15(fr-ma+on), 16.30(fr-on), 18.45(fr-on), 21 (fr-on)

Gå med fred, Jamil: 11.30(ma)

Happy-Go-Lucky: 11.15(to), 14.10(fr-on), 14.15(to), 18.20(fr-on), 18.30(to), 20.50 (fr-on), 21(to)

Juno: 13(ti)

On The Move: 11.30(on)

Once: 16.15 (fr-on), 16.30(to), 19.15(to), 21.15 (fr-on), 21.20(to)

Salaam Karavane: 9(ma-on), 11.30(ma-on)

Tropa De Elite: 16.45(to)

Vollsmose inside out: tir 11.30

Winkys Hest: man 09

CinemaxX Rosengaard, Rosengårdcentret 250 - 66 61 26 66

Anja og Viktor - I medgang og modgang: 11(lø-sø), 13(to-on), 14 (to-on), 15 (to-on), 16 (to-on), 17 (to-on), 19 (to-on), 19.30 (to-on), 21.15 (to-on), 21.30 (to-on)

Aristocats: 11(lø-sø), 13(to-on)

Arn - Riget ved vejens ende: 13(fr-on), 15.45 (fr-on), 18.30 (fr-on), 21.15 (fr-on)

Blå mænd: 14.45(to-on), 16.45 (to-on), 19.30 (to-on), 21.30 (to-on)

Carsten og Gittes filmballade: 11(lø-sø), 12.45(fr), 13(to)

Gensyn med Brideshead: 18.30(on)

Get Smart: 21(to)

Hellboy II The Golden Army: 21(to-on)

Kandidaten: 16 (to-on), 18.45 (to-on), 21 (to-on)

Kung Fu Panda: 10.45(lø-sø), 12.45 (to-on), 14.45(to), 16.45 (to-on)

Mamma Mia!: 18.30 (to-on)

Rejsen til Saturn: 19.15(ma)

Star Wars - The Clone Wars: 10.45(lø-sø), 13.45(to)

The Dark Knight: 18.30(to), 21(fr-on)

Wall-E: 11.308lø-sø), 12.30(to-on), 14(to-on), 15(to), 16.15(fr-on), 17.15(to-ti)

Wall-E - Engelsk tale: 18.45(to-on)

Wanted: 21.30(to)

Haarby Bio, Strandgade 8 - 64 73 15 10

Lucky Luke Mod Vest: 15(lø), 19.30(to-fre+sø)

Helios Teatret, Banegårdspladsen 7 - 62 61 06 85

Anja og Viktor - I medgang og modgang: 16(lø), 18(ma-on), 20(to-lø)

Kandidaten: 20(ma-on)

Wall-E: 14(lø-sø), 18(to-lø)

Kerteminde Kino, Langegade 36 - 65 32 10 98

Anja og Viktor - I medgang og modgang: 17.30(to), 15(fr), 16(lø-sø)

Irina Palm - nattens røde lygter: 20(to)

Karamel: 19.30(lø-sø)

Kung Fu Panda: 19.30(lø+on)

Nyborg Kino 1+2, Vægtergade 9 - 65 31 08 88

Anja og Viktor - I medgang og modgang: 16(to-fr+sø), 20(to-sø)

Blå mænd: 18(to-sø)

Kandidaten: 20 (to-sø)

Mamma Mia!: 18 (to-sø)

Wall-E: 14(sø), 16 (to-sø)

Nørre Aaby Bio, Postbakken 4 - 64 42 11 98

Anja og Viktor - I medgang og modgang: 14(lø-sø), 16(lø-sø), 19.30(to-sø), 20(ma-on)

Wall-E: 18(ma-on)

Panorama - biografen ved Lillebælt, KulturØen, Havnegade 8 B, Middelfart - 64 41 00 24

Anja og Viktor - I medgang og modgang: 16(fr-on), 20.30(to), 16(to), 18 (fr-on), 18.30(to)

Arn - Riget ved vejens ende: 13.30(fr), 20(fr-on)

Arn - Riget ved vejens ende - Seniorbio: 13.30(fr)

Blå mænd: 19(ma-on), 21(to-on)

En enkelt til Korsør: 11(fr), 19.30 (fr-on), 21.30 (fr-on)

Kandidaten: 17.30(fr-on), 19(to)

Kung Fu Panda: 13.45(lø-on)

Mamma Mia!: 16.15(ma-on)

Mumien - Drage-kejserens Grav: 18.30(ma-on)

Star Wars - The Clone Wars: 15(ma-on), 17 (ma-on)

The Dark Knight: 20.30 (ma-on)

Wall-E: 13.30(lø-sø), 15.30(fr-sø), 16.30(to)

Ringe Bio, Østergade 5 - 62 62 12 18

Wall-E: 14(lø), 16(lø), 19(to-sø)

Scala Svendborg, Centrumpladsen 2 - 62 21 30 00

Anja og Viktor - I medgang og modgang: 14.15(lø-sø), 16.15(to-on), 16.45(to), 18(to), 18.45 (to-on), 20.45(to), 20.30(fr-on), 21.30(to)

Arn - Riget ved vejens ende: 18(fr-on), 20.45(fr-on)

Blå mænd: 17.30(fr-on), 19.45(to), 21.15(fr-on)

En enkelt til Korsør: 19.15(fr-on), 21.15 (fr-on)

Hellboy II - The Golden Army: 21(to), 13.45(lø-sø)

Kandidaten: 15.30(lø-sø), 19(to), 19.15(fr-on)

Kung Fu Panda: 13.45(lø-sø)

Mamma Mia!: 17.15(fr-on) 19.15(to)

Salaam Karavane: 11.30(ma-on)

The Dark Knight: 14.30(lø-sø), 16.15(to)

Wall-E: 16.30(to-on)

Wanted: 21.15(to)

Aarup Bio, Bredgade 73 - 64 43 10 55

Anja og Viktor - I medgang og modgang: 10(to), 19.30(to-sø)

Blå mænd: 19.30(ma-on)

Mad og film - Den ny verden: 19.30(lø)

Bio Langeland, Grønnegården 9 - 62 51 17 50

Anja og Viktor - I medgang og modgang: 16(fr-sø), 18.15(to-lø), 19(sø-on)

Sex and the City: 20.15(to-lø)

Denne liste er redigeret af Susan Buer Toldam, kulturlister 65455166.

Til kultunaut

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce