I dag


i dag

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

i dag

ASSENS

10-17 Bågø: Åbent fyr med ny udstilling, Baagø Fyrs Venner.

13-15 Stranden bag Camping Willemoes: Bliv strandbiolog for en dag, Team Vestfyn.

13-19 Biblioteket: Akvarel- og fotoudstilling af Annemarie Jepsen, Vallensbæk.

17 Assensskolen: Løb, MultiMotion.

18 Ved Ebberuphallen: Ungdomsfodbold/håndbold samt old boys fodbold om "kommunemesterskabet", EIF.

18-20 Klubhuset: Optimistsejlads for børn, Assens Sejlklub.

19 Skolevej: Petanque, Ebberup Petanque Klub.

19-21 Assensskolen: Øveaften for blæsere til samba-optoget.

19.30 Turup Forsamlingshus: Bankospil, TUSA I.F. Støtteforening.

20 Festteltet på sportspladsen: DeJaVu spiller, EIF.

GLAMSBJERG

11-18 Byvejen 2: Galleri, café og kunsthåndværk, Køng Mølle.

13-17 Nårupvej 30: Udstillingerne "Bare et forklæde" og "Billedvævninger", Hørvævsmuseet.

16.30-21 Festpladsen: Fodboldkampe for lilleput og herre senior 1, Flemløse Boldklub.

HAARBY

9-15 Sportspladsen: Fodboldskole, Haarby Boldklub.

9.30 Ældrecentret Æblehaven: "Krolf" for ældre, Haarby Boldklub.

18.30-21 Skallebjergvej 4: Skydning på 50m-bane, Haarby Skytteforening.

IMORGEN

ASSENS

10-16 Biblioteket: Akvarel- og fotoudstilling af Annemarie Jepsen, Vallensbæk.

10-17 Bågø: Åbent fyr med ny udstilling, Baagø Fyrs Venner.

11-17 Lundagervej 27: Udstillingen "Miniature XI" - put and take, Galleri Sulegaarden.

16-22 Ved apoteket: Lykkehjul, Foreningen Skovpavillonen.

16-22 Østergade: Gågade med "Assens By Night".

17-18 Foran Vestfyns Bank: Playback-konkurrencen Sommerrock MGP 2004.

18 Ved Ebberuphallen: Fynske Stjernehold mod EIF Allstars og firmafodbold, EIF.

18.30-21.30 Fionias p-plads: Speedway samt besøg af Ællington.

19 Assens Hallen: Pool og billard, Assens Billardklub.

19.30 Torvet: Fange-auktion.

19.30-22.30 Østergade 49: Galleri, café og musik af Nimbus-Duoen, Foreningen Skovpavillonen.

20.30 Ved Willemoesgården: H.C. Andersen Paraden.

21.30 Sportspladsen, festteltet: De Levende Sandorme spiller op til dans og mavedanserne giver opvisning, EIF.

22 O'Neills: Musik af Tom Donovan.

GLAMSBJERG

11-18 Byvejen 2: Galleri, café og kunsthåndværk, Køng Mølle.

13-17 Nårupvej 30: Udstillingerne "Bare et forklæde" og "Billedvævninger", Hørvævsmuseet.

16 Festpladsen: Fodbold piger og juniorpiger, Flemløse Boldklub.

18.15 Festpladsen: Gadeturnering i rundbold, Flemløse Boldklub.

20 Festpladsen: Kæmpe grillarrangement afsluttende med festfyrværkeri, Flemløse Boldklub.

HAARBY

9-15 Sportspladsen: Fodboldskole, Haarby Boldklub.

i dag

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce