I dag


i dag

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

ASSENS

10 Sportspladsen: Ungdomsstævne fodbold og håndbold.

10-13 Plums Gård: Veterantræf for motorcykler og biler.

10-13.30 Ladegårdsgade: Loppemarked, Boboerforeningen miljøet i centrum.

10-16 Mosemarksvej 1: Dorrit Wagner udstiller egne værker.

10-17 Bågø: Åbent fyr med ny udstilling, Baagø Fyrs Venner.

11 Ved Havnegrillen: Kanindåb, Assens Roklub.

11-17 Lundagervej 27: Udstillingen "Miniature XI" - put and take, Galleri Sulegaarden.

12-17 Helnæs Byvej 15: Solvejg Refslund udstiller egne værker, Galleri Bangholm.

13 Assensskolen: Løb og cykling, MultiMotion.

13-15 Sportspladsen: Jolly Cup håndbold og fodbold, EIF.

14 Sportspladsen: Gymnastikopvisning af Ebberup Gymnasterne.

14 Stævnevej 7: Fernisering på udstillingen "Symboler i Arkitekturen", Galleri Helnæs Gl. Præstegård.

15 Ved Ebberuphallen: Sponsorcykelløb.

18.30 Festteltet: Sommerfest/grillaften med dans til levende musik, EIF.

20 Helnæs Gl. Præstegård: Koncert med pianisten Anne Öland, Helnæs Kultur- og Musikforening.

GLAMSBJERG

9.30-13 Festpladsen: Fodbold piger, microput og superveteraner, Flemløse Boldklub.

11-18 Byvejen 2: Galleri, café og kunsthåndværk, Køng Mølle.

13-17 Nårupvej 30: Udstillingerne "Bare et forklæde" og "Billedvævninger", Hørvævsmuseet.

14 Erhvervsskolen: Gå-jog-løb samt stavgang, Glamsbjerg Motionsklub.

14.30 Festpladsen: Præmieskydning, Flemløse Boldklub.

18.30 Festpladsen: Fællesspisning med musik af "Five to Rock", Flemløse Boldklub.

IMORGEN

ASSENS

9 Klubhuset: Rogaranti, Assens Roklub.

10 Assensskolen: Cykling, MultiMotion.

10-16 Mosemarksvej 1: Dorrit Wagner udstiller egne værker.

10-17 Bågø: Åbent fyr med ny udstilling, Baagø Fyrs Venner.

10-18 Å Strandvej 62: Åben have, De 7 Haver.

10-18 Trollesøvej 8: Åben have, Trollehaven.

10-18 Å Strandvej 33: Åben have, Hviids Have.

11-17 Lundagervej 27: Udstillingen "Miniature XI" - put and take, Galleri Sulegaarden.

12-17 Helnæs Byvej 15: Solvejg Refslund udstiller egne værker.

12-17 Stævnevej 7: Udstillingen "Symboler i Arkitekturen", Galleri Helnæs Gl. Præstegård.

14 Skolevej: Petanque, Ebberup Petanque Klub.

GLAMSBJERG

9 Erhvervsskolen: Gå-jog-løb samt stavgang, Glamsbjerg Motionsklub.

10-17 Klaregade 22: Åben have, Gosvig.

11-18 Byvejen 2: Galleri, café og kunsthåndværk, Køng Mølle.

13-17 Nårupvej 30: Udstillingerne "Bare et forklæde" og "Billedvævninger", Hørvævsmuseet.

i dag

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce