Vi bruger cookies!

fyens.dk bruger cookies til at give dig en god oplevelse og til at indsamle statistik, der kan være med til at forbedre brugeroplevelsen. Hvis du klikker på et link på www.fyens.dk, accepterer du samtidig vores cookiepolitik. Læs mere


I dag


i dag

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

i dag

ASSENS

10-16 Biblioteket: Akvarel- og fotoudstilling af Annemarie Jepsen, Vallensbæk.

10-17 Bågø: Åbent fyr med ny udstilling, Baagø Fyrs Venner.

11-17 Lundagervej 27: Udstillingen "Miniature XI" - put and take, Galleri Sulegaarden.

16-22 Ved apoteket: Lykkehjul, Foreningen Skovpavillonen.

16-22 Østergade: Gågade med "Assens By Night".

17-18 Foran Vestfyns Bank: Playback-konkurrencen Sommerrock MGP 2004.

18 Ved Ebberuphallen: Fynske Stjernehold mod EIF Allstars og firmafodbold, EIF.

18.30-21.30 Fionias p-plads: Speedway samt besøg af Ællington.

19 Assens Hallen: Pool og billard, Assens Billardklub.

19.30 Torvet: Fange-auktion.

19.30-22.30 Østergade 49: Galleri, café og musik af Nimbus-Duoen, Foreningen Skovpavillonen.

20.30 Ved Willemoesgården: H.C. Andersen Paraden.

21.30 Sportspladsen, festteltet: De Levende Sandorme spiller op til dans og mavedanserne giver opvisning, EIF.

22 O'Neills: Musik af Tom Donovan.

GLAMSBJERG

11-18 Byvejen 2: Galleri, café og kunsthåndværk, Køng Mølle.

13-17 Nårupvej 30: Udstillingerne "Bare et forklæde" og "Billedvævninger", Hørvævsmuseet.

16 Festpladsen: Fodbold piger og juniorpiger, Flemløse Boldklub.

18.15 Festpladsen: Gadeturnering i rundbold, Flemløse Boldklub.

20 Festpladsen: Kæmpe grillarrangement afsluttende med festfyrværkeri, Flemløse Boldklub.

HAARBY

9-15 Sportspladsen: Fodboldskole, Haarby Boldklub.

IMORGEN

ASSENS

10 Sportspladsen: Ungdomsstævne fodbold og håndbold, EIF.

10-13 Plums Gård: Veterantræf for motorcykler og biler.

10-13.30 Ladegårdsgade: Loppemarked, Boboerforeningen miljøet i centrum.

10-16 Mosemarksvej 1: Dorrit Wagner udstiller egne værker, Galleri Mosemarken.

10-17 Bågø: Åbent fyr med ny udstilling, Baagø Fyrs Venner.

11 Ved Havnegrillen: Kanindåb, Assens Roklub.

11-17 Lundagervej 27: Udstillingen "Miniature XI" - put and take, Galleri Sulegaarden.

12-17 Helnæs Byvej 15: Solvejg Refslund udstiller egne værker, Galleri Bangholm.

13 Assensskolen: Løb og cykling, MultiMotion.

13-15 Sportspladsen: Jolly Cup håndbold og fodbold, EIF.

14 Sportspladsen: Gymnastikopvisning af Ebberup Gymnasterne.

14 Stævnevej 7: Fernisering på udstillingen "Symboler i Arkitekturen", Galleri Helnæs Gl. Præstegård.

15 Ved Ebberuphallen: Sponsorcykelløb, EIF.

18.30 Festteltet: Sommerfest/grillaften med dans til levende musik, EIF.

20 Helnæs Gl. Præstegård: Koncert med pianisten Anne Öland, Helnæs Kultur- og Musikforening.

GLAMSBJERG

9.30-13 Festpladsen: Fodbold piger, microput og superveteraner, Flemløse Boldklub.

11-18 Byvejen 2: Galleri, café og kunsthåndværk, Køng Mølle.

13-17 Nårupvej 30: Udstillingerne "Bare et forklæde" og "Billedvævninger", Hørvævsmuseet.

14 Erhvervsskolen: Gå-jog-løb samt stavgang, Glamsbjerg Motionsklub.

14.30 Festpladsen: Præmieskydning, Flemløse Boldklub.

18.30 Festpladsen: Fællesspisning med musik af orkestret "Five to Rock", Flemløse Boldklub.

i dag

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.