I dag


i dag

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

ASSENS

13.15 Granly: Bankospil, Assens og omegns Pensionistforening.

14.15 Ebberup Hallen: Senior- idræt.

14.30 Vor Frue Kirkes Hus: Sogneeftermiddag - Thomas Beck, Sandager fortæller om Afghanistan.

16.15-17 Tobaksgaarden: Mini- musik, Musikskolen.

19 Klubhuset: Søkort / GPS, Assens Tursejlerklub.

19-21 Assens Hallen: Skydning med riffel og pistol, Assens Skytteforening.

19.30 Tobaksgaarden: Folkedans, Assens Folkedansere.

19.30 Missionshuset: Møde, Indre Mission.

19.30 Sandager Præstegårdssal: Find dine rødder - Kend din slægt - Forstå dit ophav, De 4 Lokalhistoriske Foreninger.

19.30 Assens Bio: Fakiren fra Bilbao.

GLAMSBJERG

6.30 Varmtvandsbassinet: Morgensvømning, Morgensvømmeklubben.

9.30-11.30 Aktivcentret: Litteratur - Tove Ditlevsen og Astrid Henningsen, Brugerrådet.

12-18 Biblioteket: Udstillingen "Stierne fortæller" v. Børge Jensen, Langsted.

13-17 Byvejen 2: Galleri og brugskunst, Køng Mølle.

13-18 Søndergade 3A: Udstillingen "Glamsbjerg Før og Nu - og Gamle Stier", Glamsbjerg Lokalhistoriske Arkiv.

19-22 Gummerup Skole: Bridgeundervisning, Glamsbjerg Bridgeklub.

19.30 Biografen Glamsbjerg: Oh Happy Day.

HAARBY

14.30-15.30 Svømmehallen: Svømning, Vestfyns Handicap Idrætsforening.

17 Rådhuset: Byrådsmøde.

19.15 Haarby Hallen: Spillegilde, Haarby Boldklubs Støtteforening.

19.30 Jordløse Forsamlingshus: Præmieligeud.

19.30 Dreslette Konfirmandlokale: "Græsset er altid grønnest på denne side af hækken", Menighedsrådet.

19.30 Haarby Bio: De Utrolige.

IMORGEN

ASSENS

9-12 Barløsevej 47: Legestue.

9.30 Borgerskolen: Seniorgymnastik, Aktive Ældre.

10-16 Korsvangcentret: Bowling, ÆldreSagen.

16-18 Skovvej 3: Åben anonym rådgivning til forældre, børn og unge.

16.15-17 Tobaksgaarden: Mini-musik, Musikskolen.

19 Tobaksgaarden: Bridge, Bridgeklubben Lilleslem.

19 Salbrovadhallen: Afrikashow ved globetrotter Steen Hansen, Jagtforeningerne.

19.30 Turup Forsamlingshus: Bankospil, TUSA I.F. Støtteforening.

19.30 Assens Bio: Fakiren fra Bilbao.

GLAMSBJERG

8.45 Kulturcentret: Varmtvandssvømning, ÆldreSagen.

12-19 Biblioteket: Udstillingen "Stierne fortæller" v. Børge Jensen, Langsted.

13-17 Byvejen 2: Galleri og brugskunst, Køng Mølle.

19 Ved Glamsbjerghallen: Skydning, Glamsbjerg Skytteforening.

19.30 Biografen Glamsbjerg: Oh Happy Day.

HAARBY

14.30 Ældrecentret Æblehaven: Fortælleeftermiddag ved Holger Mejlbjerg, Stige "Polske arbejdere i Danmark", ÆldreSagen.

19.15 Dreslette Skole: Folkedans, Snave Folkedansere.

19.30 Haarby Bio: De Utrolige.

i dag

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce