Det sker


Det sker

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

I DAG

ASSENS

10-16 Biblioteket: Juleudstilling med strømpenisser og julepynt i papir.

10-17 Slots Alle 2: Julestue og åbent værksted, Trædrejeren fra Fyn.

13.15 Ældrecentret Granly: Bankospil, Assens og omegns Pensionistforening.

14-16 Egerupvej 10: Julestue, Enghavegård.

14.30 Gamtofte konfirmandstue: Sognepræst Thomas Beck, Sandager fortæller om "Fædrelandet", Menighedsrådet.

16 Borgerskolen, samlingssalen: Juletræ/juleafslutning, Assens Gymnastikforening.

19 Assens Bio: Atlantis.

19.30 Assens Hallen: Julekoncert, Assens Harmoniorkester.

21 Assens Bio: Fukssvansen.

GLAMSBJERG

12-18 Biblioteket: "Peddersen og Findus på ferie".

12-18 Søndergade 3A, kælderen: Arkivet holder åbent/ temaudstilling, Lokalhistorisk Arkivforening.

19.30 Glamsbjerg Fri- og Efterskole: Ekstraordinær generalforsamling, Bestyrelsen.

19.30 Biografen Glamsbjerg: Fantasy.

HAARBY

9.30 Dreslette Kirke: Børnegudstjeneste.

19.15 Haarby Hallen: Spillegilde, HB-Støtteforening.

19.30 Haarby Bio: Jolly Roger.

I MORGEN

ASSENS

10-12 Skovvej 3: Åbent hus for småbørnsforældre, Sundhedsplejerskerne.

10-17 Slots Alle 2: Julestue og åbent værksted, Trædrejeren fra Fyn.

10-16 Korsvangcentret: Bowling, ÆldreSagen.

13-19 Biblioteket: Juleudstilling med strømpenisser og julepynt i papir.

14 Sønderby Konfirmandstue: Julehygge v. Jens Chr. Elvstrøm og Per Rye, Menighedsrådene.

14-16 Egerupvej 10: Julestue, Enghavegård.

14-18 Østergade 4: Udstilling af malerier, akvareller og litografier, JIL Indramning.

19 Assens Bio: Atlantis.

19.30 Thorøhuse Forsamlingshus: Andespil.

19.30 Turup Forsamlingshus: Bankospil, TUSA.

20 Borgerskolen, samlingssalen: Hyggeligt samvær og generalforsamling, Damernes Gymnastikforening.

21 Assens Bio: Fukssvansen.

GLAMSBJERG

12-19 Biblioteket: "Peddersen og Findus på ferie".

12-19 Søndergade 3A, kælderen: Arkivet holder åbent/ temaudstilling, Lokalhistorisk Arkivforening.

19 Klubhuset: Generalforsamling, Glamsbjerg Idrætsforening.

19.30 Biografen Glamsbjerg: Fantasy.

HAARBY

13-15 Landevejen 12: Jordløse-Trunderup lokalhistoriske Arkiv holder åbent.

14-16 Jordløse Skole: Hygge-eftermiddag, LæreVære-Stedet.

17 Kommunekontoret: Byrådsmøde.

19.30 Snave Missionshus: Adventsmøde, Indre Mission.

19.30 Haarby Bio: Jolly Roger.

Det sker

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce