Gudstjenester søndag den 10. februar

Rudkøbing Kirke Arkivfoto

Gudstjenester søndag den 10. februar

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

FAABORG

Avernakø: 9.30 H. Nedergaard

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 10.30 A. Agersnap

Falsled: 11.00

Faaborg: 10.30 L. Jonssen

Horne: 9.30 V. Hammerum

Haastrup: 9.00

Krarup: ingen

Lyø: 9.30 E. Ladefoged

Svanninge: ingen

Vester Aaby: 9.00 T. Jensen

Øster Hæsinge: 9.00

Aastrup: 10.15 T. Jensen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Helnæs: 11.00 E. Suhr

Haarby: 10.00 A. Boas

Jordløse: 10.30

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 10.15 S. Hvorslev

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby: 9.00

Vejle: 14.00 R. Gotfredsen

V. Hæsinge: 16.00 E. Ladefoged

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 11.30 A. Madsen

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: 11.15 M. Ring

Hou: ingen

Humble: ingen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 9.00 A. Madsen

Longelse: ingen

Magleby: ingen

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Pinsekirken: 13.30

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 11.30 H. Davidsen

Skrøbelev: ingen

Snøde: 11.15 P. Møberg

Stoense: ingen

Strynø: ingen

Tranekær: 11.15 H. Merrild

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 10.00 H. Merrild

NYBORG

Ellinge: 19.00 A. Hvidt

Flødstrup: ingen

Hjulby: 10.30, kirkekaffe

Nyborg: 10.00 H. Simonsen, 16.00 I. Korreborg

Skellerup: ingen

Ullerslev: 10.00 S. Holm

Vindinge: 9.15 L. Schousboe, fællesgudst.

ØRBÆK

Ellested: 10.30 M. Sauerberg

Frørup: ingen

Kullerup: ingen

Langå: ingen

Refsvindinge: ingen

Svindinge: ingen

Tårup: 11.15

Øksendrup: 10.00

Ørbæk: 14.00 J. Mikkelsen

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: 10.00

Gislev: ingen

Heden: 10.00 E. Jessen

Hellerup: 10.15 J. Mikkelsen

Herrested: 9.00 J. Mikkelsen

Herringe: ingen

Hillerslev: 10.30 J. Laursen

Kværndrup: 11.30

Nr. Søby: ingen

Ringe: 10.00 L. Andersen

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 11.30 P. Jensen

Ryslinge: 10.00 L. Lysholm

Ryslinge frim.: 9.30 M. Nielsen

Ryslinge valgm.: 11.00 M. Aastrup

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 10.00

Sdr. Næraa: 11.30 E. Jessen

Sdr. Næraa Valgm.: ingen

Vantinge: ingen

Årslev: ingen

ÆRØ

Bregninge: ingen

Marstal: 10.00 R. Nielsen

Ommel: 19.00 H. Kvist

Rise: ingen

Søby: 16.00 R. Nielsen

Tranderup: 14.00 R. Nielsen

Ærøskøbing: 10.00 H. Kvist

Jehovas Vidner: 12.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Boas

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund, kirkekaffe

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 11.30 M. Jørgensen

Tved Kirke: 10.00 L. Kiær

Vor Frue Kirke: 10.00 G. Jørgensen

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 11.00 J. Sloth

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: ingen

Drejø: ingen

Egense: 11.30

Gudbjerg: 11.30 C. Rubech

Gudme: 10.00 C. Rubech

Hesselager: 10.00 H. Thordsen

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 10.45

Landet: 9.30 J. Sloth

Lunde: ingen

Lundeborg: 9.00

Ollerup: 9.00, kirkekaffe

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00 I. Schmidt

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 A. Hauge

Stenstrup: 9.00 T. Poulsen

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: 9.00 N. Overgaard

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: 10.30 N. Overgaard

Øster Skerninge: 10.00, kirkekaffe

Gudstjenester søndag den 10. februar

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce
Annonce