Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Lørdag den 23 maj:

Kirkelig velsignelse Korup Kirke: Christina Greig Henning, datter af Steffen og Kirsten Greig, Korup og Niels Greig Henning, søn af Annalise og Erling Henning, Odense NØ.

Lunde Kirke: Pernille Grøndal, Stationsvej 21, Uggerslev, datter af Inge og Egon Grøndal, Åstrup og Morten Gustafsson, Stationsvej 21, Uggerslev, søn af Britta og Henning Gustafsson, Ejby.

Nr. Søby Kirke: Camilla Gry Kjærulff, datter af Susanne og Finn Kjærulff og Rune Møllegaard Nielsen, søn af Bodil og Bent Møllegaard Nielsen. Reception i haven på adressen Odensevej 52, Nr. Søby kl. 15-17.

Vissenbjerg Kirke: Lise Gejl, Nørrevænget 26, Odense, datter af Anne-Marie og Poul Erik Gejl og Andreas Kern Sloth, Nørrevænget 26, Odense, søn af Hanne og Kern Sloth.

Harte Kirke: Sharon Ankjær Larsen, datter af Kaja og Esben Ankjær Larsen, Assens og Morten Schiøth, søn af Randi Schiøth, Kolding.

Nr. Søby Kirke: Camilla Gry Kjærulff, Odensevej 52, Nr. Søby datter af Susanne og Finn Kjærulff, Nr. Lyndelse og Rune Møllegaard Nielsen, Odensevej 52, Nr. Søby, søn af Bodil og Bent Møllegaard Nielsen, Søsted.

Nr. Bjært Kirke: Susanne Gellert Mortensen, Smedevænget 2, Svendborg, datter af Elise og Finn Mortensen, Trapholtparken 32, Kolding, og Niels Nørskov Junge, Smedevænget 2, Svendborg, søn af Lis Nørskov og Søren Junge, Kystvej 30, Svendborg.

Bryllupsadresse: Trapholtparken 32, Kolding.

Taulov Kirke: Lena Andersen, Taulov, datter af Elly og Erik Andersen, Hesselager, og Søren Halager Thomsen, Taulov, søn af Kirsten og Bent Halager Thomsen, Hjulby.

Avnslev Kirke: Kathrine Jørgensen, Ravnekærlund 75, Nyborg datter af Kirsten og Hans Chr. Jørgensen, Avnslev, og Thomas Wind, Ravnekærlund 75, Nyborg, søn af Pia og Torben Wind, Nyborg.

Børsmose Kirke: Rikke Anette Hille, Christen Bergs Vej 7, Kolding, datter af Lajla og Erik Andersen, Fåborg, og Jacob Hille, Christen Bergs Vej 7, Kolding, søn af Inger Lise og Hans Hille, Oksbøl.

Nr. Bjært Kirke: Susanne Gellert Mortensen, Smedevænget 2, Svendborg, datter af Elise og Finn Mortensen, Kolding, og Niels Nørskov Junge, Smedevænget 2, Svendborg, søn af Lis Nørskov og Søren Junge, Svendborg.

Vindinge Kirke: Line Sellerup, Fjordparken 3, Nyborg, datter af Ulla og Jørgen Bertelsen, Nyborg og Asger Sellerup, Fjordparken 3, Nyborg, søn af Lykke og Lars Petersen, Vindinge.

Taulov Kirke: Lena Andersen, Bakkevej 25, Fredericia, datter af Elli og Erik Andersen, Hesselager og Søren Halager Thomsen, Bakkevej 25, Fredericia, søn af Kirsten og Bent Halager Thomsen, Hjulby.

Nr. Lyndelse Kirke: Britta Siewertsen og Mark Lund Andersen, Carl Nielsens Vænget 22, Nr. Lyndelse.

Fredens Kirke: Vicky Lindgård, Kildebjerggård 58, Tommerup, datter af Leif Lindgård og Kasper Bøgelund Larsen, søn af Birgit og Ove Bøgelund Larsen.

Brahetrolleborg Kirke: Karina Laila Andersen, datter af Iris og Willy Andersen, Ludvigs Mindevej, Hågerup og Thomas Rosendal Simonsen, søn af Anna og Christian Simonsen, Kongshvilebakken.

Langesø Skovkapel: Helle Tøffner, Morud og Jan Andersen, Morud.

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce