Fyn under vand:Se billederne,send dit eget ogvind paraply
Fyn under vand:
Se billederne,
send dit eget og
vind paraply
Kloakdækslerne bristede i Svendborg. Det fangede Per Aaskov Knudsen med sit kamera.
Foto: Per Aaskov Knudsen
Seneste Nyt
Indland/Fyn
- 2013-05-24 12:45 Lægeforening: Lovforslag forkaster godt system
- 2013-05-24 12:29 Søvndal: Obama stopper Bush's krig mod terror
- 2013-05-24 12:27 Patientformand: Ny lov gør det nemmere at være patient
- 2013-05-24 12:01 SF: Skidt og kanel i oppositionens krav til folkeskolen
- 2013-05-24 11:44 Oure: Politiet får 30 tip om mand i en rød bil
Annonce:
Håndværkergården. Tømrer, maler, anlægsgartner!
Håndværkergården. Tømrer, maler, anlægsgartner!
Se de gode billeder fra vores læsere, der alle har fanget regnvejret med deres kamera.
Fredag åbnede en syndflod over Fyn, og vandet stod ned flere timer i træk. Det endte blandt andet med, at Svendborgmotorvejen måtte lukke på grund af vandmasserne, og kunne først åbne igen omkring kvart i 3.Flere vakse læsere har fanget det vilde regnvejr med deres kamera, og sendt billederne til Fyens.dk.
Blandt dem er et billede af Vivi Kidde Knudsens to hunde, der bestemt ikke skulle nyde noget af at få poterne våde. Flere har også knipset Svendborg Havn, der stod delvist under vand på grund af det våde vejr.
Arni Snorri Eggertsson fik såmænd også lavet en videooptagelse af de flotte lyn, man kunne se over Fyn. Den kan ses lige nedenunder.
Fik du også taget et billede af det voldsomme regnvejr, eller har du et andet flot regnvejrsbillede du vil dele. Så udlodder Fyens.dk en paraply til det flotteste billede. Send blot billedet i en mail til webred@fyens.dk, gerne med en beskrivelse af billedet. Fristen for deltagelse i konkurrencen er mandag d. 2. juli klokken 12.
Prøv Fyens Stiftstidende eller Fyns Amts Avis GRATIS i 21 dage





